Jak správně krmit mraženým

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 23 říj 2009, 18:39

Ruda píše:Mikrovlnku bych snad ani nedoporučil. Zničí potřebné. Už ji nepoužívám ani na ohřátí řízku.


...no bodejť to je hřích ohřívat řízky v mikrovlnce.Pěkně strčit na chvíli pod gril a je to. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Elvis » 24 říj 2009, 00:02

Ruda píše:
Hroch píše:Zeleninu strčím na 30sekund do mikrovlnky.
Nemel jsem nikdy problém se zeleninou, nevím o žádné kterou by Mbuny nemohli, ale ne všechnu jsou ochotni žrát. Dávám jim samozřejmě i salát, zkoušel jsem i meloun, dýni a mrkev. Dýně a mrkev se nesetkala se zájmen, ale je to asi otázka zvyku. Když je učím na nějakou novou zeleninu, nakapu na ni sojovou omáčku nebo polévkové koření (jen pár kapek), zeleninu spařím v mikrovlnce a důkladně opláchnu vodou. uvažuji o Čekance, obsahuje hodně Inulínu to je prebiotický oligosacharid.

Mikrovlnku bych snad ani nedoporučil. Zničí potřebné. Už ji nepoužívám ani na ohřátí řízku. Spařil bych zeleninu vodou.



Tak to tedy nevím co by mikrovlnka zničila. :)
Hlavně pozor na GSM telefony.Fungují na podobných frekvencích pouze s nižším výkonem. Ne tohle je opravdu jen fáma.
Vyšší teploty jsou samozřejmně na škodu,zničí potřebné ale s mikrovlnami to nesouvisí.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Ruda » 24 říj 2009, 11:22

Nemyslel jsem, že záření mikrovlnky je zdraví škodlivé. Myslel jsem záření na potraviny a změnu struktury potravin.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Elvis » 24 říj 2009, 12:05

Jenže akvaristé (i já) spařují list špenátu i salátu přelitím vřící vodou u u toho prostě k nějaké změnědojde.Věřím ža se některé vitaminy či aminokyseliny zničí.
Nezkoušel jsem Mbunám dávat syrový špenát a salát. Věřím ža by to zlikvidovali ono by to ve vodě postupně měklo. :)
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Ruda » 24 říj 2009, 12:23

Ke změně jistě dojde, ale k menší, než v mikrovlné troubě. A proto jsem psal, že troubu bych nedoporučil a preferoval bych spaření vodou.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod yossarian » 24 říj 2009, 13:18

Urcite je lepsí rychle spareni nez pomale vareni ve vode nebo ohrev v mikrovlne. Pokud se neco upravuje do 40 stupnu jsou minimalni ztraty.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Hroch » 25 říj 2009, 21:50

Trošku jste mě nasadily brouka, ne že by jsem přestal používat mikrovlnku nebo ohříval ráno ještě vodu na spaření, ale zkusil jsem dát čínské zelí bez tepelné úpravy a bez problému to zbaštily. Tady je vidět k čemu jsou ty diskuze dobrý, nakopne to člověka aby vypadl ze stereotypu, zkusil něco jiného a výsledek ušetřím pár halířů za elektriku a v zelí zůstane víc vitamínů.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod MMMMM » 06 led 2010, 23:23

Mám ted novou osádku pouze Cyrtocara moori - mohu mražené které jsem popsal v úvodu dávat častějí? Třeba obden?
MMMMM
častý přispívatel
 
Příspěvky: 234
Obrázky: 8
Registrován: 14 črc 2009, 21:20

Příspěvekod Ondra » 07 led 2010, 00:32

Vtipná diskuze pánové :lol: morejky určo můžou mražený často, jsou to přece delfíni a ty žerou ryby :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod A+I » 07 led 2010, 12:09

Ondro, prosimte, proc ho mates, ze Cyrtocary zerou ryby. Jeste jim bude kupovat pavi ocka jako zradlo :? .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron