Frekvence krmení...nažerou se všechny?

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Frekvence krmení...nažerou se všechny?

Příspěvekod Martin Novák » 04 dub 2005, 14:05

Jak docilujete správné frekvence krmení (6x - 8x denně) tak, aby se nažraly všechny ryby až po ty nejmenší mladé? Základem správného krmení tlamovců je přece používat malá množství ve více intervalech za den. Ale v praxi to vypadá u mého 35 členného hejna takto. Když si rozdělím normální krmnou dávku, která rybám stačí a je v souladu s kvalitou vody zatíženou za 1 den, tak tu hrstku krmiva vždy požere vrchní vrstva ryb a na ty níže už se nedostane. Výsledkem je tedy nedokonalý přehled o stravování jednotlivých kusů. Trpí zvláště mladé ryby, které naopak potřebují speciální péči co se krmení týče. Když zakrmím normálně (2 x denně), tak se vždy nasytí všechny. Jaké máte zkušenosti, nápady vy?
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Radim Zídek » 04 dub 2005, 21:44

ty to bereš přímo vědecky, já krmím podle času 2-6 denně v malých dávkách a věci jako jestli se dostane na všechny a nebo néé moc neřeším. Oni si to mezi sebou rybky vysvětlí. A funguje to bez problémů.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin Novák » 04 dub 2005, 21:52

Asi ano. Moc to pitvám. :)
Ty malé jsem začal dokmovat jemným suchým krmivem, které sezobou pouze oni. Velké ryby ať se tedy naučí hospodařit a doufám, že budou samci gentlemani.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 05 dub 2005, 11:30

Dobre je pouzivat vlocky, ktore rychlo klesaju ku dnu a drvene na mensie kuky. Potom si najdu aj mlade a utlacane ryby svoju porciu :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 05 dub 2005, 17:38

Mně právě přijde, že vločky dlouho setrvávají na hladině. Těžké granule padají ke dnu jak kámen. Možná to záleží na druhu vloček. Nevím.
Krmíte i ráno? Mám na mysli ještě za tmy, kdy akvárium "nežije" a ryby třeba spí. Má to vůbec cenu? Rozumějte, když chci krmit vícekrát za den, tak to musím skloubit s denními závazky. Někdy je to těžké. Sotva stačím krmit jednou denně. Ideální by bylo, kdybych je mohl nakrmit ráno v 5hod. a pak až přijdu domu třeba kolem 17hod. Myslím, že by se ale krmivo válelo do 10hod., kdy akvárium rozsvěcuje, po dně.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 06 dub 2005, 09:55

to Martin - tak tímhle bych se asi nijak detailně nezabývala. Jestli má být chod přírodního akvária pilkovaný do detailů, tak v přírodě funguje, že přežije ten, kdo je průbojnější - důvody známe všichni.
Je fakt, že dokud byly naše malawky uplně maličkatý, tak jsem vypínala na krmení filtr, aby krmení padalo dolů k rybkám. Teď už si mezi náma při krmení fungují ty signály, ryby jsou větší a silnější a už tedy neni třeba vypínat nic.
Jestli máš problém s pravidelným častým krmením, sežen automatické krmítko, jinak se asi nedá dělat nic.
Naposledy upravil nakatenga dne 20 čer 2005, 11:37, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 06 dub 2005, 23:30

Automatická krmítka jsou dobré řešení. Ale na můj vkus už moc přetechnizovaná záležitost, na kterou nemám finance. Raději ty peníze vložím jinam. Krmil jsem ráno a velice rychle se probudily. Dávám jen lehké krmivo, aby to nezatěžovalo příliš jejich zažívací ústrojí. Takhle to snad půjde. Podruhé krmím odpoledne. O víkendech častěji. Jinak to vypínání filtrů není moc rozumné. Dost to ničí samotné motorky filtrů. Čím plynulejší je chod filtru, tím lépe pro něj. Už beru na vědomí rybí mentalitu a budu tedy spoléhat na jejich kolegialitu a solidárnost :o
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 06 dub 2005, 23:45

Radim to napsal dobře - ty ryby si to mezi sebou vysvětlí a slabší jedinci padnou. Tvoje skoro až mateřský pudy jsou ale fakt milý. :)
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron