A ještě to krmení

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 06 dub 2005, 23:17

Krmení SAK používám, zatím jen SAK MIX a zřejmě ani jiný druh používat nebudu - už proto, že MIX je mix.
Je to tak trochu kalorická bomba a je potřeba krmit obezřetně. Naše ryby hod dostanou tak 2-3x týdně v malém množství a samozřejmě si vždycky pochutnají.
Možná někdo řekne, že je to moc často, ale přihlédněte k tomu, že ryby mají každý víkend hladovku.
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:18, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 09 dub 2005, 23:54

Co vlastně řešíte? Viděla jsem na vlastní oči u známého, jak oceláty, sumce, parmičky žraločí a podobný popelnice (promiňte) krmil granulema pro kočky. V takových granulkách je všeho dost a všeho akorát, jsou objemné a cenově dost výhodné oproti tabletám a granulím pro aq ryby. :)
Ty ryby to baštily . no, jako psi. Psům to kočičí žrádlo taky chutná víc než to psí. ha
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:26, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 10 dub 2005, 09:37

to Týda: to teda nemám co říci, jestli se složení granulí pro kočky stejný jako pro psy, tak teda nevím. Náš domácí mazlíček buldoček má granulky velice rád, ale že bych je dával pro rybičky to teda nevím. Je tam hodně velký obsah tuků, takže to už radši ten TROUVIT :-)

to Radim: Když se SAKem opatrně, tak jak tedy správně krmit tlamovce? zatím mi to vychází: 2x týdně mražené patentky, večer a přes den vločkové krmení FLUMON, občas zelená tabletka (název jsem se nikde nedozvěděl (mám ho od chovatele ancistrusů), jednou týdně špenát smíchaný s rybím filém a vždy ráno zatím TROUVIT (až dorazí SAK, tak chci TROUVIT úplně vypustit (max. 1xtýdně) a SAK střídat Green a MIX.

Má někdo lepší nápad?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Krmení pro psy

Příspěvekod Martin Novák » 10 dub 2005, 10:08

Krmení pro kočky? Ano, něco podobné už jsem také zažil. Jeden můj kamarád krmí své oceláty krmením pro psy. Jedná se o takové suché granule. No, papaj to obstojně a rostou jak z vody. Cenu si také chválí. S jejich denní spotřebou je to to hlavní. Já osobně si to představit neumím (u malawijských ryb). Ale u těchto "popelnic", jak píšeš, to jde v pohodě.
TO Shalibaba

Složení krmných dávek je v pořádku. Možná bys mohl přidat špenát a filé. Jsou to suroviny, které neškodí ve větších dávkách (frekvencích). Jak se říká...nejlepší potravou pro rybu je ryba. Filé bych dával častěji (já osobně 3 týdně). Ten TROUVIT se také snažím omezit.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 10 dub 2005, 10:50

Filé jsem ještě rybám neservírovala, ale za to si pochutnávají na šnecích, kteří prostě zůstali v nádrži při předělávce z klasiky na malawi.
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:31, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 10 dub 2005, 13:02

jinak z krmení a dávek nedělám vědu, ryby dostanou někdy více a někdy méně, ne vždy úplně pravidelně.
Vločky a malé granulky mezi prsty po troškách rozpráším těsné pod hladinu, větší granule sypu na hladinu. Živé patentky dostávají ze lžíce a tablety hážu k čelnímu sklu naráz, aby se s jednou neodebraly hrát vodní pólo...
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:36, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 10 dub 2005, 13:06

S tím mohu souhlasit. Také mám v nádrži nějaké "zbytky" z dob dávných, kdy jsem si je přivlekl patrně na spodku listu nějaké rostliny. Občaj je ryby také dolují z ulit a žerou. Jako krmivo se to tedy použít dá.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 10 dub 2005, 16:58

Šneky mám i doma v zeleninových nádržích, takže když vysleduju nedostatky v zásobování masem, které se jim notabene samo nabízí, donesu malawkám ve sklínce nějaké z domova. Je to levná, masitá, pracovitá a ještě zábavná krmě. :lol:
Naposledy upravil nakatenga dne 21 čer 2005, 21:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 10 dub 2005, 17:24

to Novák:
:lol: tak to beru! V jednom společenském akváriu máme malých hnědých šneků více než je zdrávo, tak o další spestření stravy máme postaráno :lol:
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 10 dub 2005, 17:31

to Týda:
Já krmím asi po staru: mezi prsty vločky, které vhodím na hladinu, patentky rozmrazené dávám do akva ze lžičky, tablety vhazuji postupně (krásně se o ně poš?uchují), špenát s filém celý - rozmražený. Snažíme se krmit 3 - 4 x denně vždy trošku aby kdykoliv projdem okolo bylo vidět, že by si něco dali. Akorát Trouvit sypeme na hladinu rovnou z flaštičky.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron