Pestrá strava

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pestrá strava

Příspěvekod Pecan » 03 bře 2010, 18:58

Jenom krátce. V pátek si dovezu osádku nového akva. MAlawi - mbuny. Nyní mám nakoupeno krmení - Sera Flora od Troph3use :lol: , Sera Granugreen, Sera Granured (spíše omylem) , Hikari Cichlid Staple Mini pelet , JBL Novo Rift. Dokoupím možná něco mraženého na přilepšenou jednou týdně. A teď k otázce.
Hodně lidí se tady vyhraňuje vůči jednomu nebo druhému krmení , není nejlepší vybrat několik značek s ohledem na skaldbu potravy a krmit vícero značkami "nastřídačku"? Myslím tím , že v každém krmení z výše zmíněných je trochu jiné složení a patrně i suroviny a zároveň každý z těchto druhů zde někdo chválil....já má taky rád pestrou stravu.... CO vy na to? A podotázka: mám nakoupeno dobře pro nové rodinné miláčky?
Díky
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Petr D. » 03 bře 2010, 19:49

Sestava krmení vypadá dobře krmím podobným složením a rybkam se daří moc dobře a pěkně se množí. Základ je sera granugreen a k tomu něco na zpestření. ještě můžu doporučit spirulinu od tropicalu :-)
Uživatelský avatar
Petr D.
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 19
Registrován: 17 zář 2009, 18:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr D. » 03 bře 2010, 19:50

Sestava krmení vypadá dobře krmím podobným složením a rybkam se daří moc dobře a pěkně se množí. Základ je sera granugreen a k tomu něco na zpestření. ještě můžu doporučit spirulinu od tropicalu :-)
Uživatelský avatar
Petr D.
uživatel webu
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 19
Registrován: 17 zář 2009, 18:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hroch » 03 bře 2010, 21:11

Všechny druhy krmení co jsi nakoupil jsou vcelku vhodné pro Mbuny. Za základ by jsem považoval vločky Sera Flora a jako zpestření střídat granule, až dojde Flora koupil by jsem zase jiné kvalitní vločky např. NovoVert od JBL nebo Spirulina Flake Food od O.S.I.
Pestré krmení, každý den něco jiného, má jeden zádrhel. Otevřené balení krmiva by jsi měl spotřebovat tak do tří měsíců, přece jen je to potravina a není věčná.
Řešením jsou malá balení ale ty bývají dost drahá, nebo si rozdělit velké balení na menší dávky, vzduchotěsně uzavřít a právně nezkrmované krmení uložit do mrazáku (mrazáku obvykle vládne manželka nebo matka, což by mohl být problém :lol: :) )

PS: vločky je jistější chvíli před krmením namočit, některá dost nabobtnají, pokud k tomu dojde až v rybě mohl by to být problém.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Pecan » 03 bře 2010, 22:44

Myslel si granule, s tím bobtnáním....ne? vločky nebobtnají
A s tou expir. dobou je to pravda....mražák máme , je to řešení....díky za radu oběma
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod TomBr » 04 bře 2010, 11:58

sera flora od troph3use mám taky, +granugreen, +sera san - to je vše čím krmím
TomBr
uživatel webu
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 6
Registrován: 05 říj 2009, 10:52
Bydliště: Třebíč (Vysočina)

Příspěvekod Pecan » 04 bře 2010, 12:01

TomBr píše:sera flora od troph3use mám taky, +granugreen, +sera san - to je vše čím krmím

...že bychom tu afriku v třebíči trochu zvedli z popela? :lol: :lol: :lol:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Olda » 08 bře 2010, 20:13

Omlouvám se, že využívám tohoto vlákna...
Malawi mix (hrášek, špenát,vločky) - kdo to používáte, jaké máte zkušenosti? Vím, že Memeo i Wlado chválí.
Já to zkusil udělat a po vhození do akva se drobné částečky rozletěli tak, že bude mít filtr dlouho asi co dělat.
Rozemlel jsem to moc?
Díky Olda
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov


Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník