Mix SAK spirulina + gold

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod V.Malawi » 07 dub 2010, 12:55

richard píše:díky za osvětu.
,,,až budeš mít cestu,stav se a uvidíš to i prakticky,,, :lol:
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 16:43

richard píše:Alo, mám za to, že zeolit se naplní a přestane fungovat. Nejsem chemik, ale nevidím důvod, proč by měl začít něco vypouštět po naplnění. Chemii jsem měl na ZŠ. To by musel vypouštět po celou dobu fungování v akva.

Teď jsem viděl u Rataje nabídku zeolitu a návod - po zanesení vypláchnout a vrátit zpět do akva. ???

S tím entizolem je to dobrá zpráva - ale proč se tedy dává na léčení střevních problémů - tam přece bakterky zabíjí.


Zeolit mám už dva roky v jednom filtru - kanystru - v práci a vše je v pohodě , nepozoruji ani po této době síženou funkci filtru....prostě ho propereš a je to , Rataj má ještě kuličky (teď si nemohu vzpomenout, jak se to jmenuje) , vypadá to jako malej keramzit , mám to jako dvě jediné náplně v tomto filtru (+ vatu samozřejmě) a vše je v pohodě...nemůžu si to vynachválit , voda křišťál. Ne že bych panu Ratajovi vše slepě věřil , ale tyhle dvě věci od něj fungují.
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod wladys » 07 dub 2010, 16:45

Corethra není bílá patentka!Patentky jsou larvy pakomárů žijící ve dně ,někdy v hodně zašpiněných vodách.Kdežto Corethra je larva komára,žijící ve volných čistých vodách.Corethra je vhodné krmivo.Podobně tak černá larva komára rodu Culex.Je to ,ale větší krmivo vhodné pro větší ryby.Pro drobný potěr to moc vhodné není.Snad jedině nasekané.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 16:46

A+I píše:Metro nezabiji bakterie, ale strevni bicikovce. Bicikovec je parazit a ne bakterka.


S tím zásadně nesouhlasím. V medicíně je používán (metronidazol-firemně Entizol) na střevní infekce způsobené anaerobními bakteriemi!!
Ale jestli nitrifikační bakterie jsou anaeroby??? myslím , že nikoliv , tedy je patrně nepostihuje.....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 16:51

wladys píše:Corethra není bílá patentka!Patentky jsou larvy pakomárů žijící ve dně ,někdy v hodně zašpiněných vodách.Kdežto Corethra je larva komára,žijící ve volných čistých vodách.Corethra je vhodné krmivo.Podobně tak černá larva komára rodu Culex.Je to ,ale větší krmivo vhodné pro větší ryby.Pro drobný potěr to moc vhodné není.Snad jedině nasekané.

:lol: :lol: :lol: já mám kupříkladu corethry v jímací nádrži na "přečištěnou" vodu z domácí čístírny odpadních vod a také v jedné klidnější kóji přímo v čističce....nevím , zda to je známka dobré účinnosti čistírny , ale do akva bych si je dát netroufnul.... :lol: :lol: :lol:
zajímají mě názory ostatních....nějak se nám pomnožili komáři , máme jich v okolí čističky mraky.... 8)
P.S.: to jenom pro pobavení....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod wladys » 07 dub 2010, 17:09

Pecan ta voda z té čističky jde pak do řeky ne?V řece taky nějaké ty ryby plavou.Takže voda z čističky by měla být pro vodní organismy nezávadná.Jinak by nesplnovala svůj účel.
Mě se každoročně množí komáří v sudech na deštovou vodu.Pokud je voda čerstvá,čistá bez zákalu s dostatkem kyslíku,je tam larev dost a dost.Pokud je voda špatná zelená a smradlavá,tak tam žádnou komáří larvu nenajdeš. :o

Rozhodně nedávat do rovnítka patentku a corethru!
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 18:01

wladys píše:Pecan ta voda z té čističky jde pak do řeky ne?V řece taky nějaké ty ryby plavou.Takže voda z čističky by měla být pro vodní organismy nezávadná.Jinak by nesplnovala svůj účel.
Mě se každoročně množí komáří v sudech na deštovou vodu.Pokud je voda čerstvá,čistá bez zákalu s dostatkem kyslíku,je tam larev dost a dost.Pokud je voda špatná zelená a smradlavá,tak tam žádnou komáří larvu nenajdeš. :o

Rozhodně nedávat do rovnítka patentku a corethru!


Voda z čističky jde na pozemek...zalévám s ní...a přes zimu "do vsaku" Pozemek mám spádovaný k vrtané studni....(voda je ale až ve 30metrech :o ) ale je fakt , že ta čistička po určité generálce funguje dobře a před generálkou problém s komáry nebyl... :idea: ...takže bych z těch komárů vlastně měl být šťastný.....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod wladys » 07 dub 2010, 18:14

tak ,tak :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Pecan » 07 dub 2010, 18:29

::s27:: :idea:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Elongatus » 08 dub 2010, 15:31

Koretra i černá komáří larva jsou jedny z nejhodnotnějších krmiv. Pro tlamovce spolu s perloočkou a buchankou velice vhodné.
Pecane, ty koretry v čističce ti závidím :D
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron