Mix SAK spirulina + gold

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 02 dub 2010, 09:47

A nekrmil jsi nedávno nějakou živou potravou????? Nemohla být nakažena nějakou toxickou látkou???
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 02 dub 2010, 09:51

Příznaky mají, jen to zvětšené břicho a zrychlené dýchání? A odstáté šupiny a nebo vypoulené oči nemají? :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod richard » 02 dub 2010, 11:29

brovo,

právě že jen to zvětšené břicho a zrychlené dýchání - přijde mi to, jakoby lapali po dechu. Žádná odstátá šupina, velké oči, bílé dlouhé výkaly. Dokonce bych ani netipnul na změněnou barvu. Možná mají z nějakého důvodu zaražené prdy nebo nepropustné střeva. Fakt nevím. Na rozbor jsem zatím nic nedával.

Nic nového v krmivu nedostali - mražená artemka balíček tak měsíc. Jen změna na tu směsku saku. nic jiného.

Večer se pokusím udělat fotku poslední frontozy, která je nakažená a dám ji sem. Tedy pokud se mi podaří ji blejsknouot když bude vylezlá.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod brova » 02 dub 2010, 11:32

Právě, že frontíci, jen tak na nějaké krmivo nepadnou......To lapáni po dechu může mít mnoho a mnoho příčin, od vysokého N03 přes stres až po napadení parazity. :(......možná se děje něco s vodou? :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 02 dub 2010, 11:37

richard píše:Večer se pokusím udělat fotku poslední frontozy, která je nakažená a dám ji sem. Tedy pokud se mi podaří ji blejsknouot když bude vylezlá.


To by bylo dobré, kdyby se Ti jí podařilo vyfotit. Já osobně bych řekl, že Cyphotilapie patří k těm nejodolnějším druhům ryb z Tanganyiky......když padají oni, musí být hóóóódně velký problém. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 12:57

Richarde, je mne to moc lito a tezko rict co to je. Nemame tu fotky (ale ani ty by nepomohly), nemame tu uhynulou rybu pod mikroskopem a nejsme doktori v laboratori.
Ja Ti jen muzu napsat, co bych udelala ja. Prestala bych ted krmit uplne a veskerej SAK, ale i Tetramin bych prozatim vyradila. Nekrm je nekolik dni a kdyz to bude dale nasvedcovat na strevni potize zpusobene parazity nebo bakteriemi, tak bych jim nasadila lecbu kombinovanou metronidazole (Entizol) + nifurpirinol (Baktopur Direct).
Sehnala bych si vlocky Sera Flora a zacala bych je po tydnu krmit pomalu s tim. To basti v pohode i Frontosy a masozravci. Tydenni dieta jim neublizi. A az jim bude zase dobre, tak muzes pomalu pridavat dalsi krmivo. Ale i kdybys mel v celem akvariu vsezravce a jenom jeden druh bylozravcu, musis prizpusobit stravu bylozravcum - s tim nic nenadelas.
S tim Tetraminem jsi ted nekrmil vubec?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 02 dub 2010, 13:01

Alo,

díky, ale nechce se mi léčit, pokud nevím v čem je problém. Nevím, jaký by měl entizol dopad na mikrosvět v akva předpokládám, že hubící.

Ještě chci zkusit vyměnit půlku nádrže vody, jestli se mi fakt něco neděje, nebo něco nekáplo drahé polovičce při úklidu domácnosti. Taky doplnit vzduchování. V současné době mám čeřenou hladinu jedním filtrem, dám ještě bublifuk.

Ještě zvažuji očistu jednoho filtru, mám tam delší dobu zeolith, naposledy čištěno cca před půl rokem, ale výtok stále dostatečný. Uvidím přes víkend jak bude trochu času. Pokusím se nafotit postižené ryby, ale nevím kvalitu. Mám pouze telefon, foťák reklamuji.

Ano, cca 14 dní tetramin neměli vůbec. Dostávali pouze mix SAKU, špenát a artemku. Krmím teď minimálně, tak 1/2 původní dávky směsi (1/3 spirulina, 1/3 gold, 1/3 tetramin) a vynechávám špenát s artemkou.Žerou to pouze nenakažené ryby.
Naposledy upravil richard dne 02 dub 2010, 13:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 13:10

A tu artemku jedli i pred tim? Nebo nenacinal jsi nejakou novou??
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 02 dub 2010, 13:14

artemka cca 2 měsíce stále stejná.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 02 dub 2010, 13:17

Tak to uz pak musi byt vazne z toho SAKu, jinak nevim. Nekrm je ted radsi vubec.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků