Jakou značku vybrat?

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou značku vybrat?

Příspěvekod Nikki » 03 črc 2010, 22:53

Název mého téma říká za své... Zajímalo by mě, čím mám krmit páví očka a neonky (hlavně ty neonky mi dělají starosti). Koupila jsem granule značky TETRA, ale neonky se nějak moc nechytají, páví očka si moc pochutnávají :o ale neonky, jak se mi zdá, se moc o to nezajímají.. Navyše mi dva dny po zakoupení rybiček do týden zaběhnutého 54l akva 2 umreli a dnes další... Žeby se vyhladověli? :cry: Nevíte mi poradit, co s tým?
Nikki
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010, 22:45

Příspěvekod diskoclub » 04 črc 2010, 06:11

Za týden není akva zaběhlé, to bude asi důvod mrtí tvách rybek. Jako krmení bychjim dal tetramin a nebo sera vipan. a doplnil nych to něčím mraženmým nebo živým.
Uživatelský avatar
diskoclub
uživatel webu
 
Příspěvky: 64
Registrován: 25 říj 2009, 22:16
Bydliště: břeclav

Příspěvekod Nikki » 04 črc 2010, 09:33

diskoclub píše:Za týden není akva zaběhlé, to bude asi důvod mrtí tvách rybek. Jako krmení bychjim dal tetramin a nebo sera vipan. a doplnil nych to něčím mraženmým nebo živým.


tak to je zajímavé, jak to že umírají ale postupně, když už bych čekala, že si na to prostředí zvykly? navyše, přímo v akvaristice mi doporučili po týdnu dát rybky, měla jsem i něco na úpravu vody, tak už jsem z toho fakt jelen... :roll:
Nikki
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010, 22:45

Příspěvekod diskoclub » 04 črc 2010, 11:00

http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7 tak tohle si přečti a možná, že pochopíš proč ti umírají ryby. Tímto, ale neříkám, že umírají z důvodu špatně zaběhnutého akvaria.
Uživatelský avatar
diskoclub
uživatel webu
 
Příspěvky: 64
Registrován: 25 říj 2009, 22:16
Bydliště: břeclav

Příspěvekod wladys » 04 črc 2010, 15:27

Nikki píše:
diskoclub píše:Za týden není akva zaběhlé, to bude asi důvod mrtí tvách rybek. Jako krmení bychjim dal tetramin a nebo sera vipan. a doplnil nych to něčím mraženmým nebo živým.


tak to je zajímavé, jak to že umírají ale postupně, když už bych čekala, že si na to prostředí zvykly? navyše, přímo v akvaristice mi doporučili po týdnu dát rybky, měla jsem i něco na úpravu vody, tak už jsem z toho fakt jelen... :roll:


Zajímalo by mě,co ti dali na úpravu vody.Akva týden po napustění je plné dusitanů.Žádné zázračné urychlovače neexistují!je to jen obchodní trik jak vylákat z lidí peníze za blbosti a poté za nové ryby!

Ano dá se čerstvě napuštěné akva napustit,ale né tak jak si to udělala ty.Je za potřebí mít starou zaběhlou vodu,zaběhlý filtr plný nitrifikačních bakterií a nejlépe i staré zaběhlé dno,které je taky plné nitrifikačních bakterií.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Nikki » 04 črc 2010, 19:18

wladys píše:
Nikki píše:
diskoclub píše:Za týden není akva zaběhlé, to bude asi důvod mrtí tvách rybek. Jako krmení bychjim dal tetramin a nebo sera vipan. a doplnil nych to něčím mraženmým nebo živým.


tak to je zajímavé, jak to že umírají ale postupně, když už bych čekala, že si na to prostředí zvykly? navyše, přímo v akvaristice mi doporučili po týdnu dát rybky, měla jsem i něco na úpravu vody, tak už jsem z toho fakt jelen... :roll:


Zajímalo by mě,co ti dali na úpravu vody.Akva týden po napustění je plné dusitanů.Žádné zázračné urychlovače neexistují!je to jen obchodní trik jak vylákat z lidí peníze za blbosti a poté za nové ryby!

Ano dá se čerstvě napuštěné akva napustit,ale né tak jak si to udělala ty.Je za potřebí mít starou zaběhlou vodu,zaběhlý filtr plný nitrifikačních bakterií a nejlépe i staré zaběhlé dno,které je taky plné nitrifikačních bakterií.


a jak dlouho podle tebe je vhodné, aby se akva "zaběhávalo"? měla jsem nějaké startovací baktérie kvůli filtru + aquasafe od tetry, nebo tak něco
Nikki
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010, 22:45

Příspěvekod Nikki » 04 črc 2010, 19:31

diskoclub píše:http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7 tak tohle si přečti a možná, že pochopíš proč ti umírají ryby. Tímto, ale neříkám, že umírají z důvodu špatně zaběhnutého akvaria.


děkuju, tohle mi tak trošku otevřelo oči :) no jo, nějak se začít musí a chybama se člověk učí... :o
Nikki
uživatel webu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010, 22:45


Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků