Sera

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 25 lis 2005, 16:23

Já tedy také krmení nedávám namočit, sypu rovnou (též pozoruji to, že ryby si to nechají v tlamě a čekají až se to rozmočí - pak polykají). ALE myslím, že není chybou to nechávat rozmočit. Bordel je stejný, protože když to dávám sůché, tak s tím v tlamě tak melou, že se to rozpráší stejně. Navíc, když se to rozpustí (vitamíny, atd.), tak nevadí ne? Ty ryby v tom stejně, dá se říci, plavou a do těla se potřebné látky dostanou jinou cestou.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 25 lis 2005, 17:06

OK, Bobe, beru to vyloženě tak, že když se někdo rozhoduje, zda namáčet, či ne, že si argumenty přečte a vybere si.

S těmi vitamíny- souhlasím, nelze to úplně prokázat a ta ztráta bude zanedbatelná - píši, že se domnívám, nemyslím, že vitamíny potřebují k rozpouštění do vody vařící vodu.

Jde mi hlavně o to "polykání nenamočených tablet" - ryby ty tablety nepolknou, opravdu je drtí v tlamce - za tím si dovolím stát - kdyby ryby ty tabletky polykaly, tak by bylo mnoho úhynů a to se myslím neděje.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod tapisleca » 25 lis 2005, 23:47

No jestli mohu přispět do vínku i já tak já jsem dříve granule nenamáčel, ale od té doby co mám Tropheusy tak větší granule namáčím, díky jejich hltavosti a střevům, bylo mě to takto poraděno, ale zrovna to od Sery Granu green to tam sypu bez namáčení, říkám si, že to jsou malé granulky, že by nemusely zas tak hodně bobtnat, tak nevím, co vy na to, hlavně ti co chovají Tropeusy?
Uživatelský avatar
tapisleca
častý přispívatel
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 lis 2005, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lgaspo » 26 lis 2005, 14:06

Ja mam s malawi rybami podobnu skusenost ako Mauwe. Pri krmeni granule nenamacam a davam ich rovno rybam. Tie ich hltavo zbieraju, ale je vidno, ze ich drzia v papulkach. Po krmeni sa rozlezu po akva a kazda pomaly drvi nazbierane granule. Bezne sa stava, ze aj 10 az 20 minut po krmeni este niektora ryba vypluje granule a hned ich zasa chyta - teda pokial sa jej to podari a ostatne jej to neuchmatnu :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Bob » 28 lis 2005, 10:35

tapisleca píše:ale zrovna to od Sery Granu green to tam sypu bez namáčení, říkám si, že to jsou malé granulky, že by nemusely zas tak hodně bobtnat, tak nevím, co vy na to, hlavně ti co chovají Tropeusy?

Niekedy zdanie klame. Tapisleca, skus to namocit a budes prekvapeny, puci to ako fazula. :mrgreen: Co sa tyka vitaminov, tak ja k tymto granulam pridavam fishtamin. Granule nasypem do vrchnaka od potravy, nalejem trocha vody a 3-4 kvapky fishtaminu, takze vitaminy sa nerozmocia do vody, ale naopak su nasiaknute do granul. Pocas vikendu som s tym krmil a to aby Tropheusy "drtili" granule v tlamke som nepozoroval. Uz si nepamätam ako to bolo pri Malawi, ale Tropheusy granule okamzite prehltnu, aspon tie moje :lol:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Mauve » 28 lis 2005, 11:14

Tropheusy jsem u krmení tabletkami nepozoroval, takže beru, Bobe, o tropheusech mlčím a upřesňuji své tvrzení - pouze na tlamovce z Malawi. :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků