Mixovaní krmení?

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kuba » 12 led 2006, 00:03

já souhlasím s Nakatengou. Když dávat různé krmení tak zvláš?. I kdyby si ryby vybíraly co jim chutná, vybíraly by si pořád to samé a tím pádem by ztrácelo smysl různorodé krmení. Já dávam jednou to a podruhé ono.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Příspěvekod Lgaspo » 12 led 2006, 09:16

Tak ja zasa miesam a som s tym velmi spokojny. Uz som to tu niekde pisal ale napisem to este raz. Miesam granule granugreen (20%), granumeat(20%), NLS(50%) a Tropical Cichlid(10%).

Ake vidim vyhody:

1. granule su roznych velkosti (NLS najmensie,Tropical Cichlid najvacsie) takze si ryby vsetkych velkosti pridu na svoje a nic nemusim drtit

2. kedze krmim viackrat denne v malych davkach ryby sa na krmiva vzdy doslova vrhnu a preto nepozorujem, ze by si ryby nejak vyberali. Jednoducho musia zrat to k comu sa dostanu a tak maju aspom pestru stravu. A verte je im jedno ci maju granulu granugreen alebo NLS, zeru vsetko a vsetky.

3. tato zmes rybam tak chuti, ze padajuce krmivo ku dnu jednoducho nema sancu dostat sa na dno. Krmim tak, ze naberiem krmivo medzi prsty, prsty potom ponorim pod vodu a tam krmivo za pohybu ruky vypustam. Ryby mi krmivo hltaju uz z prstov. Takto sa to krmivo pekne rozptyli pod povrchom hladiny a aj mensie ryby maju sancu sa dostat ku granulkam.
Taketo krmenie ma aj jeden vynikajuci vedlajsi efekt - ryby si zvyknu na moju ruku a potom nemam problem pri krmeni chytat ryby do sietky! Staci jednou rukou krmit a v druhej drzat sietku pod krmiacimi sa rybami.

Ja teda z vlastnych skusenosti mozem zmes granul odporucit :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 12 led 2006, 09:34

Suhlasim s Lgaspom, krmenie zmiesanym krmivom ma vyssie spominane vyhody. Tiez je to vhodna metoda pri navykani ryb na ine krmivo. Ryby velmi dobre rozlisuju pachy a nove krmivo im nemusi "chutit" uz podla pachu. Zmiesanim krmiv sa zmiesaju aj pachy krmiva a teda ryby tazko rozlisia, ze je v zmesi ine krmivo.

Lgaspo, Tvoja metoda odchytu ryb je dobra, ale Tropheusy Ti na to nenaletia, na to su prilis inteligentne ;) Jeden cudzi faktor (sietka) a zrazu nevidis ani jedneho, moze padat ku dnu aj zlate NLS :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 12 led 2006, 09:46

To je mozne ale treba si ryby na to nacvicit :wink:

Ja som na zaciatku (ked este boli ryby mlade) nechaval sietku v akva a dokonca som s nou aj len tak bezucelne pohyboval. Najskor bola reakcia ryb presne ako popisujes - totalna panika a vsetky akoby z akva zmizli. Casom si ryby na to zvykli. Treba byt len trpezlivy.

Teraz ked potrebujem chytit rybu dam cca 2 hod. pred krmenim do akva sietku. No a potom pri krmeni uz postupujem tak ako som pisal vyssie.

Skoda len, ze sa to neda pouzit na nosiace samice :(

Avsak s Tropheusmi skusenosti nemam, takze neviem ci by mi na taketo nieco skocili (neviem ci je to ich inteligenciou alebo bojazlivostou). Mozete to vsak vyskusat tropheusari :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 12 led 2006, 13:46

:) iste, ryby si musia zvyknut, ale som rad, ze su v pohode a nechcem ich stresovat nejakou sietkou a podobne. Vlastne na to ani nemam dovod :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 12 led 2006, 14:29

Ja si osobne myslim, ze ked uz ma dojst k chytaniu ryb, je pre ryby zvyknute na sietku samotne chytanie menej stresujuce ako pre ryby co na sietku nie su zvyknute - casto je potrebne povyberat kamene, vypustit polku vody atd...

V podstate sa mi podari ryby chytit na 90% pripadov do minuty a to neprehanam. A pritom casto krat si to ostatne ryby ani poriadne nevsimnu, ze nieco robim lebo su zaneprazdnene krmenim :wink:
Totizto staci ich len pokojne podobrat pri krmeni - ziadne prudke pohyby v akvarku. Uplna pohoda !

Ked som este ryby nemal zvyknute na sietku a chytal som klasicky tak sme 2 ryby chytali dvaja ludia cca 40 minut a cele akva poriadne vystresovali. Ale mozno sme boli iba nesikovni. Netvrdim, ze skuseny akvarista nie je schopny chytit ryby ovela skor ako ja vtedy.
Vtedy som sa rozhodol, ze takto to nepojde a budem tento sposob pouzivat len vynimocne ked zlyha vsetko ostatne.

Otazka je teda co je viac stresujuce :
Privykanie ryb na sietku (co v podstate moze byt podobny proces ako ked do akva pridate novy kamen alebo koren) ?
Alebo vystresovanie celeho akva pri chytani jednej ryby ?

Ale asi to aj tak do velkej miery zavisi od zrucnosti a skusenosti chytaca :wink:

Mne sa osvedcilo toto a vyhovuje mi to ::s27::
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 12 led 2006, 23:32

TO Lqaspo - to s tebou sice souhlasim - pokud je v akvárku skupina rybek různě velikosti, smíchám a nebo současně vhodím třeba granulky vhodné velikosti pro malé ryby a pro větší ryby.
Pokud jde o smíchání krmení, aby jaksi obsahovalo všechno potřebné naráz v jedné krmné dávce, tak třeba SaK MIX je dtto - je tam "SaKy paky" smícháno prakticky vše - energy, green...
Ale myslim, že Grem by měl nejprve vyřešit, co jeho ryby žerou a co ne, protože jinak to nebude mít ten efekt, který očekává - aby ryby během chvíle pochytaly všechno a s chutí.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků