Stradajici Vallisneria

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Stradajici Vallisneria

Příspěvekod LoBo » 07 dub 2006, 11:12

V Aqua-daho jsem nakoupil rostliny do 84l akvaria, vcetne nekolika typu Vallisnerii (ruba, gigantea, asiatica). Umistil jsem je okolo vnitrniho filtru, aby se po jejich rozrosteni zakryl. Po 3 dnech pozoruji, ze se jine rostliny ujali velmi dobre, narovnali se a i trochu rostou. Vallisnerie vsak ne, listy jim hnednou, rozpadaji se a po vyndani z akva jsou jak blato. Svetla maji myslim dost (0,4/W), CO2 v akava take nejake bude, po zacatku jsem prihnojil pomoci PlantaMin. Akva je v zabehu, takze je vysoka hladina NO2. Da se jim nejak pomoci, ci mam jen cekat, jestli preziji?
LoBo
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 dub 2006, 23:14

Příspěvekod nakatenga » 07 dub 2006, 22:55

Napiš, prosím, trochu něco o světle v nádrži, 0.4/W mi nějak neni jasný, CO2 po třech dnech a jakoukoli stabilitu v nádrži nehledej. To bude trvat o něco déle.
Nároky všech tří vallisnerií se shodují - 50W/100litrů, 22-26°C, 5-12°dKH, pH 6.5-7.5. Jaké další rostliny v nádrži máš? Jaké mají nároky na kvalitu a hodnoty vody? Jak moc se to shoduje s Vallisneriemi? Jaké výchozí hodnoty jsi vody naměřil a jaké se s osidlováním nádrže mění?
Nevim nevim, je sice všeobecně dobře nádrž hned na samém začátku nacpat rostlinkama všeho možného původu a druhu, samo se ukáže, které prosperovat budou hned a které ne, jiné vyzkoušej třeba za půl roku, minibiotop by měl být vyzrálý a hodnoty ustálené.
Osobně vidim jako velké dobrodružství dát si do osmdesátky nádrže tři Vallisnerie, budeš je muset - pokud se umoudří, držet pěkně zkrátka - na mladých listech a nebo je zastřihávat.
Sežeň si BIOFLOR (hnojivo) od Rataje, to tě alespoň nebude ruinovat. Držim palce.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod maxim » 08 dub 2006, 07:02

to nakatenga: určite myslel 0,4W/l.
maxim
přispívatel
 
Příspěvky: 111
Obrázky: 1
Registrován: 07 úno 2006, 15:41
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod nakatenga » 08 dub 2006, 23:06

Jo jo, došlo mi to o dost později. Ještě jsem nepočítala W pod sto litrů... :mrgreen:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron