Prosba o radu

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Prosba o radu

Příspěvekod unique » 10 dub 2006, 19:18

Prosím všechny o radu. Ve společném akváriu se mi rozplaval potěr od Kančíků příčnopruhých a já jsem si předtím nevšiml žádných jiker. No tak mi tu najednou plave a já nevím co s ním. Mám ho zkusit vylovit nebo nechat osudu starostlivého otce který je střeží? Předem děkuji všem za rady.
unique
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 bře 2006, 21:30
Bydliště: Jablonec

Příspěvekod wladys » 10 dub 2006, 19:56

..pokud se nestarají oba tak to dlouho nevydrží...samec se na to asi brzo vyprdne...samice jsou v tomto mnohem pečlivější...ale držím palce:)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod bbfh » 10 dub 2006, 20:32

To, ci a v akom mnozstve ma poter sancu na prezitie zalezi o.i. na tom, ake dalsie ryby su este v nadrzi (poter povazuje za pochutku vela druhov ryb, cichlidy obzvlast - a to nemusia byt ani dravce), ake su rozmery a zariadenie nadrze (priestranna nadrz s dostatkom rastlin, kamennych ukrytov, ... sance zvysuje), ako casto a aka kvalitna je podavana strava (poter sa musi kvalitne a pravidelne krmit, takisto ostatne ryby pri dostatku potravy maju o dovod menej napadat ho), ako stary a v akej kondicii je chovny par (odchoval uz uspesne potomstvo ? je v pohode ?), aka je kvalita vody (poter je na zlu kvalitu citlivejsi ako dospele ryby)... Samozrejme ide aj o to, ci chces maximalizovat pocet odchovanych ryb (v tom pripade je lepsie pokusit sa (nemusi to byt jednoduche) poter odlovit a dochovat zvlast), alebo je ti jedno, kolko prezije (zvycajne nejake preziju). Skus to upresnit. Este je dobre mrknut aj sem
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod nakatenga » 10 dub 2006, 20:46

TO unique - bbfh napsal všechno tak nějak v kostce, a tak se jen z zvědavosti zeptám - chceš vůbec ty mrňata zachraňovat a odchovávat? Co s nimi potom, až povyrostou - víš?
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod memeo » 10 dub 2006, 21:10

Záleží taky,kolik těch mrňat máš. :shock:
Já si třeba teď dal ze srandy do 50 litrového akvaria samici od aurausek a ta mi tam vypustila cca 4ks mladých,a za cca 14 dní tam ještě vypustim samici od maingana,která jich bude mít taky max 10 ks.Takže to mám okolo 10 ks a ty jednoduše prodám,až vyrostou.Jestli vyrostou :3: ,ale jestli jich máš hodně,je otázka nakatengy docela aktuální.
Jinak držím palce. ;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod maxim » 11 dub 2006, 16:31

bbfh napísal viacmenej všetko.Ak ich chceš odchovať,skús dať do akva kokosový orech,rodičia ich na noc uložia do orecha a ráno ich môžeš v pohode preloži? do druhého akva.
maxim
přispívatel
 
Příspěvky: 111
Obrázky: 1
Registrován: 07 úno 2006, 15:41
Bydliště: Zvolen


Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron