Mini akvárko a co s ním?

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Mini akvárko a co s ním?

Příspěvekod channah » 06 čer 2006, 15:46

Prosím o radu ohledně 9l mini akvária. V chovatelských potřebách jsem na radu (asi blbou) koupila malé akvárium a do něho 3 závojnatky(radila prodavačka). Prý nepotřebují nic kromě krmení a vody. Jenže je mám doma dva dny, voda je zakalená, ryby jsou doslova přilepené u hladiny a lapají po vzduchu, což se mi i jako laikovi nějak nezdá. Chci se proto zeptat, co všechno mám ještě k miniakváriu přikoupit, aby v něm ty nebohé chudinky přežily? Díky. :cry:
channah
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2006, 15:11
Bydliště: Tábor

Příspěvekod Richi » 06 čer 2006, 16:39

na tři závojnatky jednoduchá rada - dokoupit ještě jedno cca. 40 l akvárium, písek na dno, tak tři rostlinky a vzduchovací kámen s motorkem.... a pak by mohly přežít.....v opačném případě je raději spláchni-aspoň to budou mít rychle za sebou. A pak bych ještě doporučil uzamknout onu prodavačku do klece o velikosti cca 25x25x45 cm a nechal bych jí na hlavu kapat studenou vodu....snad by se vzpamatovala...
Uživatelský avatar
Richi
přispívatel
 
Příspěvky: 103
Obrázky: 55
Registrován: 21 dub 2006, 20:55
Bydliště: Karviná

Příspěvekod memeo » 06 čer 2006, 16:42

Na prodavačku bych si ztěžoval,protože ti řekla úplný nesmysl.Na tři závojnatky je potřeba akvarium o objemu min. 50 litrů.
A k takovému akvariu je už potřeba filtrace,osvětlení a možná i topení.
To je základ pro dobrý a úspěšný chov těchto rybek.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Paldo » 06 čer 2006, 19:35

Súhlasím s Richim a Memeom. Channah, nechápem, prečo ti predavačka poradila takúto kravinu. Bud jej ide čisto o zisk, alebo svoje vedomosti o chove akváriových rýb spíše na jednu stránku poznámkového bločku. V každom prípade oba tieto dôvody by mali by? pre teba impulzom pre hľadanie nového akva obchodu. Prajem veľa š?astia!
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod Mauve » 07 čer 2006, 10:57

Škoda, že ses neporadila ještě před nákupem těch rybiček, prodavačka není zas tak úplně na vině...........
Než si koupíš to větší akva, doporučuji ti prostudovat mnohem víc o akvaristice.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod channah » 07 čer 2006, 11:28

Díky za všechny rady, ještě včera jsem byla koupit filtříček ELITE STINGRAY 5. Závojnatky s e toho nejdřív polekaly, ale jak zjistily oč běží, začalo to pravé rodeo. Schválně si najížděly blíž a nechávaly se proudem vody unášet a viditelně ožily. Dnes už si vysloveně lebedí :-)) no koukněte sami.
Přílohy
Agáta, Matylda a Hugo.jpg
Agáta, Matylda a Hugo
channah
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2006, 15:11
Bydliště: Tábor

Příspěvekod Paldo » 07 čer 2006, 12:01

Jééé, malé, ale pekné :24: Hlavné, že je už rybkám dobre.
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod memeo » 07 čer 2006, 16:28

Akvarium je hezké,ale časem jim bude opravdu moc malé.Sežeň si do té boby větší,a vše bude v pohodě.;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora


Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník