Trochu mi přerostla Nevím co to je

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Vitman » 08 bře 2007, 18:37

Jestli na něj máš někde jinde dost místa tak je to dost inteligentní mazlíček. :lol:
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod V.Karlowatz » 08 bře 2007, 19:05

Su to neuveritelne zrave ryby. Vraj sa daju naucit na krmenie z ruky.
Uživatelský avatar
V.Karlowatz
přispívatel
 
Příspěvky: 178
Registrován: 02 lis 2006, 17:55
Bydliště: doma

Příspěvekod mig07 » 08 bře 2007, 22:11

To čo povedia v obchode tak to už dávno nepočúvam. Ale poznám jedného ktorý má tieto ocelatusy medzi mečunmi. Má 3000 l akva a raz tam dal 7 mečunou a že teraz sa ich nemože zbavit, Už ich pochytal tisic. A ocelatusy si ich nevšímaju. Ale ked tam hodil menšieho ocelatusa tak toho zlopli.
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod richard » 09 bře 2007, 08:56

cardasek píše:Koupil jsem ji v akvaristice a ptal jsem se jak vyroste a co je to zač. rekli mi že dorůstá asi 8 cm a je to celkem hodná ryba . Mám ji s ostatními tlamovci a poslední dobou mi nějaké za podivných okolností některá zabila . Pravděpodobně ona.


Cardásku,tak to byla super akvaristika. Mě taky radili, abych dal ocelaty k tlamovcům, že to bude docela mela. Stejně tak mi radili s perlovkou, neonkami ... Naštěstí jsem věděl, co je ocelát za rybu. Tak jsem jim poděkoval a šel o jinam.

De.....é všem známým radím, ať se této akvaristice raději vyhnou. Jsou schopni prodat vše, co má nějakou cenu a na čem vydělají. Podle mě to není šťastná cesta. Bohužel rozsah známých nezahrnuje všechny hlavně nově začínající akvaristy, kteří většinou kupují zároveň kompletní akva i s osádkou. O něcěm takovém, že je třeba akva nechat zaběhnout a potom doplnit podotýkám vhodnou osádku ani neví.

Záleží na tobě, jak velké máš akva a co v něm chceš chovat. Třeba se pro oceláty rozhodneš, necháš vyrůst a šup s ním na vánoce na pánvičku místo kapra. Nějakých 35 - 40 cm, to už se dá na pánvičce osmažit :lol: :lol: :lol:

V opačném případě se jich pokus co nejdříve zbavit. Zpět do akvaristiky, nechat na stole a odejít. Dobrovolně si ji nejspíš zpět nevezmou. Nebo darovat nějakému chovateli, který o ně má zájem.

Volba je jen na tobě. S tlamovci bych ji v akva nenechával.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod MilaKH » 09 bře 2007, 10:18

Já bych jí klidně vzal, mám 500l akva s kančíkama a taky tam jeden je., myslím že tenhle by se tam ještě vešel. :)
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod cardasek » 09 bře 2007, 12:53

Já jsem řekl že jestliže bude mít někdo zájem at si ji odveze .Ale jsem z berouna . Možná bych ji do Prahy dovezl.
cardasek
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 5
Registrován: 14 lis 2006, 13:44
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod nakatenga » 25 črc 2007, 00:07

V podstatě Tis těmi osmi centimetry zas až tolik nekecali.
Jen Ti neřekli, kolikrát se na délku dospělého oceláta dají naměřit.
No co, jak jinak se má člověk poučit? :wink:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Předchozí

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron