Jakou rostlinu nežerou ryby

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Dušan » 31 říj 2007, 13:42

I když nevím jestli by tam ta Cryptocoryne Aponogetifolia byla vhodná já mám akva bez pozadí ve zdi, :roll: aby se na něj dalo koukat ze dvou místností, aby mě to moc nezarostlo. a bylo vidět skrz. Radši bych tu Cryptocoryne crispatula balansae. A co říkáte na Aponogeton crispus ta je podobná a tu má, jen jestli ji nezdlábnou taky?
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod Duffman » 31 říj 2007, 14:38

ja bych rekl, ze jedina rostlinka ktera prezije vse je umela :lol:
ala zas neporoste a neporoste
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Elvis » 31 říj 2007, 14:49

Dušan píše:I když nevím jestli by tam ta Cryptocoryne Aponogetifolia byla vhodná já mám akva bez pozadí ve zdi, :roll: aby se na něj dalo koukat ze dvou místností, aby mě to moc nezarostlo. a bylo vidět skrz. Radši bych tu Cryptocoryne crispatula balansae. A co říkáte na Aponogeton crispus ta je podobná a tu má, jen jestli ji nezdlábnou taky?




Aponogeton Crispus je náročná rostlina a bez přezimování ti neporoste.Maximálně nějakou dobu a věř že si na ní pochutnají. :) Nedávej tam žádné rostliny.
Uživatelský avatar
Elvis
častý přispívatel
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 14
Registrován: 19 črc 2005, 23:23
Bydliště: Martin Ehl;Nový Bor

Příspěvekod Kruan » 31 říj 2007, 15:20

Dušan píše:I když nevím jestli by tam ta Cryptocoryne Aponogetifolia byla vhodná já mám akva bez pozadí ve zdi, :roll: aby se na něj dalo koukat ze dvou místností, aby mě to moc nezarostlo. a bylo vidět skrz. Radši bych tu Cryptocoryne crispatula balansae. A co říkáte na Aponogeton crispus ta je podobná a tu má, jen jestli ji nezdlábnou taky?

no tak dorpostred akva ji dat nemuzes..ale kdyz ji das ke kraji tak udela parady dost...

gallery/album.php?album_id=353
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Katarínka » 01 lis 2007, 12:28

Ahojte,
u mna osobne tiez Anubias moc neprosperuje. Kazdy novy listok je hned prec...Teraz som ale supla par Anubiasov do nadrze, kde odchovavam male. Anubiasy hned zacali rast (tak cca 1 list za mesiac). Tak normalne uvazujem, ze budem mat vzdy v tomto miniakva nejaku "školku", kde si budem dopestovavat anubiasy. Ked budu uz ako tak vyrastene, supnem ich do velkeho akva a z neho zase vyberiem tie znicene a supnem ich "zregenrovat" do maleho akva. Proste mne osobne sa AQ uplne bez rastlin nepaci. Tak tam chcem mat aspon par kuskov. Toto je asi jedina moznost. Teraz mam Malawky. Zhruba o 2 meiace budem mat nove AQ a v nom Tropheusy. Tak sa obavam, ci vobec budem stihat nieco regenerovat :wink:
Este mam kryptokoryny (myslim ze je to gigantea) a tu si vobec nevsimaju.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Dušan » 01 lis 2007, 22:17

Tak sem dnes v Jaroměři koupil nějaké rostlinky , Maj tam príma ceny :D , jen už nevím pořádně ani co :oops: , většinou s tužšími listy , tak to snad nebudou moc okusovat, :roll: . Mají tam celkem pěkný výběr, ale z kryptokoryn jen tři menší druhy. Hlavně je musím obložit opravdu dostkamením, Kančíci začínají pořádně rýt :? .
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod wladys » 02 lis 2007, 19:33

Hoď sem fotky.Pokud neznáš názvy,můžem ti pomoct s určením.Doufám,žes koupil akvarijní a ne bahení. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dušan » 02 lis 2007, 22:24

Tak tady jsou :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Určitě vím tu kryptokorinu, a tu už začínaj ožrávat, ostatní snad eště ne :roll:
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod wladys » 02 lis 2007, 23:27

1. Myriophyllum možná (aquatica) stolístek
2.Ophiopogon japonicus -je to spíše rostlina do terária nevo vivária
3.nějaký druh Hemigraphis - v květináči poroste perfektně...ve vodě nikoli
4.Anubias(congensis,nebo lanceolata)
5.Cryptocoryne affinis -nejspíš
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dušan » 02 lis 2007, 23:43

Jak to chápu tak ta druhá a třetí moc nevydrží :cry: , tak pak budu muset koupit něco jiného, to mě štve :evil: ta třetí je moc pěkná.
A k tomu Anubiasu, tam jsou 2 druhy za sebou.
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron