Jakou rostlinu nežerou ryby

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 03 lis 2007, 13:12

Pochopil si to dobře...ty rostliny si nevybral moc dobře.Samozřejmě až na ty anubiasy.Možná ti dobře půjde i ta cryptocoryna.O biotopní nádrž se evidentně nesnažíš,protože podle těch fotek ani sestava ryb není zrovna biotopní. :(
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dušan » 03 lis 2007, 13:30

Co se týče ryb, tak tam mám eště něco ze starého akvárka, parmy.... Přece je nevyhodím.
vypadá to že půjde i ten stolístek, a místo tamtěch koupím něco jiného, Možná ještě dnes, nechám si poradit v akvaristice.
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod wladys » 03 lis 2007, 15:18

Máš tam kance,akary..to jen to co jsem viděl na fotkách...ty samozřejmě do Malawi taky neparří.Vyhazovat je určitě nemusíš.Zkus je třeba nabídnout někde v akvarice nebo přes inzerci.A než půjdeš kupovat další kytky,zkus mrknout SEM zde najdeš dost podrobné popisy a hlavně zjistíš,jestli je kytka vhodná do akva nebo do květináče.Nechci nijak pochybovat nad akvaristikama ve tvém okolí,ale ve většině akvaristik ti prodají jakoukoli rostlinu,ikdž se nehodí do akva.Je lepší vyjít nakupovat a být trochu obeznámen problematikou. :o Pevnou ruku při výběru rostlin. :idea:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dušan » 03 lis 2007, 21:03

Tak už jsem nakoupil: Egeria Densa, Echinadorus Argentinensis,
No a jednu jak sem zjistil bahenní Acorus Decoratus, No ale ten sem dal kousek pod hladinu a špičky polezou ven. Ve všech prodejnách tvrdily že je vodní, no teď už to nechám , snad to už nepožerou. Co se týče kanců, ty sem chtěl , a Akary teď už ne ale už je tam nechám. Teď to mám opravdu takovou směs, ale časem to pomalu srovnám. :)
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod wladys » 04 lis 2007, 13:51

To,že si ten acorus povytáhl k hladině nepomůže.Ona to je bahení rostlina,která nesnese trvalé ponoření a navíc je to chladnomilná rostlina.Spíše se hodí k zahradnímu rybníčku.Nějakou dobu ti bude přežívat,ale časem stejně uhnije.Egerie je nezmar roste rychle a může stihnout dorůstat.Echinodory maji rády kyselejší a měkčí vodu,což v Malawi neklapne,takže ti nejspíš nepůjde.Dost chutná rybám a podle mě ho tlamky sešrotujou.

Já bych se být tebou na rostliny uplně vykašlal.Mě u tlamovců šly jen Vallisnerky a C.aponogetifolia.Měl sem i anubiasy,ale ty jen přežívaly.Jakýkoli nový lístek tlamky vždy ukously a sežraly.
Přílohy
komplet3.12.05.jpg
Takhle to kdysi dávno vypadalo v mém starém Malawi.
komplet3.12.05.jpg (45.84 KiB) Zobrazeno 2364 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dušan » 04 lis 2007, 19:47

Jo jo sou to Mršky , do Echinodory už se pustily, tak to zatím vypadá na stolístek a asi tu Egerii, že nesežerou. Tak snad aspoň něco, jinak na to už kašlu, už sem kvůli tomu projezdil hodně. :roll:
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

Příspěvekod Marthy » 05 lis 2007, 15:10

Taky mám v akvariu Anubiasy a rybky mi nenechají vyrůst ani jeden lísteček . Rád bych zkusil Cryptocoryne aponogetifolia ale nikde ji nemůžu najít . Koukal jsem k na AQOA -DAHO tam nic a i na pár dalších stránek a tuhle kytku nikde nevidím k prodeji . Nevíte kde by se dala sehnat ?
Marthy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04 dub 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Kruan » 06 lis 2007, 10:10

odkud jsi? sice jsem tedka prothaval a nejake jsem dal Micro-vi ale jeste by se treba nejaka nasla :)

gallery/album.php?album_id=353
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Marthy » 06 lis 2007, 19:46

Jsem z Plzne .Ale klidně bych te zaplatil poštu i kytky kdyby to jen trochu šlo
Marthy
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04 dub 2007, 13:01
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Kruan » 07 lis 2007, 08:48

ja myslim ze kdyz to zatavim do sacku a poslu normlane postou tak to dojde v pohode....neni to zadna choulostiva kytka :) ja jsem si je domu privezl ve sklenici od okurek :)
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron