Sumíček thajský - Pseudomystus siamensis

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Sumíček thajský - Pseudomystus siamensis

Příspěvekod Karpatska » 21 led 2009, 22:07

Povedzte mi prosím názor na Sumíček thajský - Pseudomystus siamensis - sumček, čo je jasné aj z názvu.
http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.ph ... -siamensis

Podľa mňa by dobre mohol fungovať ako, požierač odpadkov a lovec poteru. Takže smelo k odpovedia už sa teším na vaše názory :D.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 22 led 2009, 00:22

No ja nevim, maji mit jen tlumene osvetleni, na tvrdosti vody sice nezalezi, ale pH maji mit v rozmezi 6.2 do 7.5 (mozna by si zvykli i na vyssi), ale pokud ziji v noci a jeste pri tom vrci :lol: , tak budou rusit ve spani Tvoje ryby a Tvoje ryby je zas budou rusit pri spani ve dne...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 22 led 2009, 00:32

Já bych je do Tanganyiky nedával i když taky mám v Tanganyice ancíky z Již.Ameriky. Budeš mít problém je nakrmit, myslím si, že pojdou hlady. :( Oni opravdu vyjíždějí až za tmy, přes den Ti na krmení nevyjedou.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karpatska » 22 led 2009, 03:31

brova píše:Já bych je do Tanganyiky nedával i když taky mám v Tanganyice ancíky z Již.Ameriky. Budeš mít problém je nakrmit, myslím si, že pojdou hlady. :( Oni opravdu vyjíždějí až za tmy, přes den Ti na krmení nevyjedou.


Sú aktívne počas dňa a žerú aj vykali a všetko čo padne na dno. No akurát, že sú medzi skalami ale vidno ich dobre.

No keby napadli rybky a videl by som niake škody, tak idú von.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 22 led 2009, 11:54

Já je kdysi měl a ve dne spali, opřený o kořen nebo v rostlině a opravdu mi začali vyjíždět až po zhasnutí světla. A krmil jsem je živým a nebo mraženým.....vločky,tablety atd.odmítali ale možná jsem je měl zmlsaný. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karpatska » 22 led 2009, 12:21

brova píše:Já je kdysi měl a ve dne spali, opřený o kořen nebo v rostlině a opravdu mi začali vyjíždět až po zhasnutí světla. A krmil jsem je živým a nebo mraženým.....vločky,tablety atd.odmítali ale možná jsem je měl zmlsaný. :lol:


No to moji vstávajú so mnov a žerú úplne všetko, keď som ráno uvidel to brucho natlačené, čo mal jeden z nich :D a ten druhý nebol na tom omoc horšie ale samectak bol taký biednejší :D oproti samičke. :D Aj keď pravda, keď hádžem mrazenú sú akoby šťastnejšie :D.

Ale fotky som robil pred pár minútami niesu nič moc ale sú zreteľne vidno, že vo svojich skalných dutínach stále sa pohybujú a vychádzajú asi tak 5-10cm od skal a svetlo im niako moc nevadilo až na blesk foťáku.

A večer no neviem svietil som včera dosť dlho a keď som zhasol apotom som ich hľadal baterkov nič.

Jedine prečo by mohli byť denný je, že sú ešte mladý a mám evidente aj samička a samičku.

viac ma mrzí, že som ich kupoval ako synodontis :/
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod brova » 23 led 2009, 08:19

Z toho si nic nedělejm já jsem si objednal 4x S.multipunctatus a 2x S.petricola a přišlo mi asi 5 druhů synodontů ale jen ty, co jsem chtěl, mi nepřišly. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karpatska » 23 led 2009, 10:32

No :D lenže som si kúpil ešte dvoch Synodontis njassae a tiež som si neni istý. A ktomu jediné foto sa mi podarilo včera ale to stojí tak za hov....
Idem ešte teraz skúsiť odfotiť :D aspoň, že je to synodontis a je bodkaví :D, takže jeden z tých druhov čo som chcel to bude aj keď najviac Synodontis njassae, do Malawi.

Však mršky sa nebudú môcť stále tak dobre schovávať :D, veď vyrastú.

btw. Wladys včera mi padol net až do rána, tak som neposlal ale pošlem do pár hodiek a nesfotím nič lepšie.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod wladys » 23 led 2009, 19:12

Pokud se ti nepodaří ty péřovce nafotit,tak mrkni SEM a zkus si je určit sám.Jinak pokud byli cenově někde kolem 100kč tak to určitě Synodontis njassae nebude.Tyhle ryby pokud se u nás objeví tak jsou to odchyty a jsou cenově úplně jinde.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 24 led 2009, 00:00

wladys píše:Pokud se ti nepodaří ty péřovce nafotit,tak mrkni SEM a zkus si je určit sám.Jinak pokud byli cenově někde kolem 100kč tak to určitě Synodontis njassae nebude.Tyhle ryby pokud se u nás objeví tak jsou to odchyty a jsou cenově úplně jinde.


Tak to potom nebude :/ a o peniaze nešlo a kedže sú také malé je to isté. Boha im tam asi pôjdem niečo povedať, ma teraz pekne nasrali.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Další

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron