Amazonka

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 12 dub 2010, 10:26

To vis, Broviku, ze bysme tam dali vodu z toho velkeho! A trosku cerstve pred zahajenim lecby. Co myslis, bylo by lepsi ji dat do jine mistnosti a nebo hned tesne vedle toho velkeho AQ, aby se mohla divat na ostatni? Ja si myslim, ze by bylo lepsi, kdyby do akva videla a Ivik si zas mysli, ze by ji to jeste vic stresovalo, ze tam nemuze k ostatnim. Takze nevim :( . Je to ten "jednoprouzek", jak uz jsem o ni tady jednou psala. Uz aspon 5krat nakladla jikry, ale Pecky nebo nekdo to do 2 dnu objevi a sezerou. Kdovi, jestli to oko nema ze stresu, ze vzdy prijdou o tu snusku. :( Jeste poradne nevim, cim to mam lecit, ale asi tim Tetracyclinem. Cetla jsem, ze to vystouple oko byva bakterialniho puvodu a prvopocatek jeste i stres, ktery rybku oslabil. Nepamatujes si, co jsi tenkrat o tom vycetl ze by to mohlo jeste byt? Neco jsi psal o tasemnici, ale co jsi tim presne myslel? Tasemnice byva ve strevu, ne?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Re: re

Příspěvekod brova » 12 dub 2010, 11:10

jonathane píše:
A+I píše:Broviku, jestli se k tomu budes dokopavat tak rychle jako k nainstalovani vetracku nad AQ, tak nevim nevim kdy to bude a jestli to vubec nekdy bude :3: 8) .
Co je za tou loznici? Nebylo by jednodussi se k te tapete dostat ze sousedni mistnosti? :lol: :lol:


Broníku, až pojedu v nejbližší době do Práglu....udělám si na Tebe čas a ty větráčky tam nainstalujeme spolu........ :o :o :o


:lol: :lol: :lol: Díky Martine, to jsi hodný. Pokud dorazíš někdy, tak na to stejně čas nebude....jelikož budeme kecat a popíjet. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 12 dub 2010, 11:16

A+I píše:To vis, Broviku, ze bysme tam dali vodu z toho velkeho! A trosku cerstve pred zahajenim lecby. Co myslis, bylo by lepsi ji dat do jine mistnosti a nebo hned tesne vedle toho velkeho AQ, aby se mohla divat na ostatni? Ja si myslim, ze by bylo lepsi, kdyby do akva videla a Ivik si zas mysli, ze by ji to jeste vic stresovalo, ze tam nemuze k ostatnim. Takze nevim :( . Je to ten "jednoprouzek", jak uz jsem o ni tady jednou psala. Uz aspon 5krat nakladla jikry, ale Pecky nebo nekdo to do 2 dnu objevi a sezerou. Kdovi, jestli to oko nema ze stresu, ze vzdy prijdou o tu snusku. :( Jeste poradne nevim, cim to mam lecit, ale asi tim Tetracyclinem. Cetla jsem, ze to vystouple oko byva bakterialniho puvodu a prvopocatek jeste i stres, ktery rybku oslabil. Nepamatujes si, co jsi tenkrat o tom vycetl ze by to mohlo jeste byt? Neco jsi psal o tasemnici, ale co jsi tim presne myslel? Tasemnice byva ve strevu, ne?


Álo, já Ti nevím :3: asi bych se spíše přiklonil k názoru Ivika. Můj Sexfasciatus do AQ viděl a dobře mu to neudělalo. :(
Tu tasemnici jsme tenkrát zavrhli........vůbec jsem nepřišel na to, čím by to mohlo být. Tenkrát jsem se přikláněl ke zranění, stresu a nebo k té bakterce, které jsem se mohl zbavit, ale oko se už zpět nevrátilo. :? Fakt jsem tenkrát nevěděl....a taky na to Sexík málem doplatil. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 13 dub 2010, 00:28

Takze rikas, ze Skalary nejsou nijak citlive na leciva? Ani napr. na malachitku?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 13 dub 2010, 00:41

Abych byl přesný, Álo. Nikdy jsem nepozoroval u skalárek, nějaké problémy při léčbě. Malachytkou neléčím, díky krunýřovcům, ale kdysi jsem jí taky používal a žádné problémy skalárky neměly. :o Ani jsem nikdy neslyšel, že by měl někdo s léčbou u skalár, problémy.
Skaláry jsou citlivé na vysoké hodnoty odpadních látek a na velké změny v chemismu vody, ale léčiva snášejí celkem dobře. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 13 dub 2010, 00:46

Dekuji za informaci :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 13 dub 2010, 00:50

Nemáš zač, ať to dobře se skalárkou dopadne. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 13 dub 2010, 10:08

Broviku, my jsme se docetli, ze to precejenom muze byt i parazit uhnizdeny za okem a jak roste, vytlacuje oko ven. Ted tedy ovsem nevim, jestli zvolit ten Tetracycline a nebo radej Praziquantel. :3: A ... co kdyz lek zabije parazita a ten tam mrtvy zustane za okem? Nedelal by tam nejakou neplechu, asi by se tam zacal rozkladat, ne? :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 13 dub 2010, 16:10

Tak to nevím......já jsem zkoušel na to oko N. sexfasciatuse vše možné a nic. :( Sice ho nemá tak vylezlé, jako ho měl ze začátku, ale vylezlé ho má. :( Vypadá to, že na něj i vidí....... :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod FontosR » 26 dub 2010, 18:12

Tak jsem byl dnes u nás v zoo shopu a byl tam výprodej akvárií. Protože nemůžu mít větší akva tak jsem se neudržel a koupil 30l nano 40x25x30cm dxhxv. Myslíte že by tam mohl spokojeně žít párek Apistogramma viejita, mám je pořád u kamaráda.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků