Amazonka

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 21 říj 2010, 22:24

Mám 16l(40x20x20). Hnojivo žádné nepoužívám.V akva je jen java fern(Microsorum pteropus) a tomu se daří velmi dobře i bez hnojiva až moc dobře.K filtraci používám závěsný filtřík od atmana tuším...do takovýchto akvárek přímo ideální.Čerpaací hlava moc vhodná není,je dost silná. Krom toho závěsného mohu doporučit i klasický "bublifuk" já ho,ale v tomto případě nepoužil,protože jsem jim nechtěl hyzdit akva a taky by zabral dost místa.
Krevetkama jsem nádrž osadil po cca 1.5 měsíci. Až se krevetky zabydlely ,přidal sem razborky...po cca dalším měsíci.
Vodu v akva neměním vůbec. Jen doplnuji vypařenou a sem tam vyperu biomolitan. Jinak je to prakticky bezúdržbové akva. Spíš se divím,že vše v akva tak prospívá,když si tam každou chvilku ten náš mladší prcek umývá ruce a chytá ryby a krevety. :lol:
Přílohy
litle_asia-28.8.10.JPG
foto je z konce srpna
litle_asia-28.8.10.JPG (87.21 KiB) Zobrazeno 1665 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod sarka.x » 21 říj 2010, 22:41

Máš to pěkný Vláďo :o
Kdyby tam nebyly ty krevetky, tak bych řekla, že to aq má tak 120 litrů :lol:
Na ten závěsný filtřík jsem se už dívala, stojí snad kolem 200,- kč. Ta "výměna vody" je docela pohodová :lol:
No, jsem zvědavá jak "pošlape" mě. Díky za rady :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 21 říj 2010, 22:46

sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 22 říj 2010, 00:04

Jo je to on,ale tu náplň do toho filtru jsem si upravil.Kompletně celý vnitřek jsem vyházel a nacpal tam kostičku biomolitanu.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod gringo » 22 říj 2010, 00:35

Další naprosto dokonalé akvárko(akvárečko) :24: . Jak ty to děláš? :3: :roll:
Uživatelský avatar
gringo
přispívatel
 
Příspěvky: 167
Obrázky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 23:20
Bydliště: Krnov

Příspěvekod Vlastomenn » 22 říj 2010, 08:31

velmi sa mi paci normalne uvazujem tiez nieco taketo zriadit. :wink:
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

Příspěvekod FontosR » 22 říj 2010, 15:02

Opravdu to vypadá jak velké akva Wladys, dobře udělané. Jen bych dal jemný písek a tebou po pravdě chválenou černou tapetu.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 23 říj 2010, 11:35

S tím dnem má Renda naprostou pravdu. I já jsem už hodně krát uvažoval o změně.Ale akva funguje již přes rok naprosto bez problémů a jelikož je zásah do dna pro takto tenkou bio-rovnováhu obrovský zásah,nechci se do toho pouštět.Řekněme si to na rovinu.Mám obavy co by to udělalo s kolonií krevetek,kterým jakýkoliv větší zásah do akva neprospívá.
Druhá kapitola je barva pozadí.Mě se taky strašně líbí černé,určitě by se hodilo i sem,ale je to nemožné.Zadní stěna je natřená šedomodrým nátěrem,který nelze sundat.Dřív toto akva sloužilo ,jako rozplávačka pro nejmenší potěr a takto mám natřená pozadí u všech odchovných akvárek.
Počítám s tím,že to časem ještě více zaroste tím microsoriem a bude to. :o

PS: Omlouvám se,že jsem do tématu o Amazonce vložil fotku akva,které nemá s amazonkou nic společného.Kdyby to vadilo a Martinovi se chtělo,tak to klidně může přesunout do jiného vlákna,které se může zabývat podobnými nano projekty.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 23 říj 2010, 12:03

Wladys, co takhle udelat si prezentaci nano AQ ? :o Kazdy by mohl mit u svych obru i jedno nano, ovsem, pravda, bez tlamovcu. :D

P.S. To dno by se dalo menit na etapy, treba na 4 krat po 14 dnech. Nezapadava do toho binec?
A uplne na okraj - mne ta modra barva tam nevadi, takovou barvu ma voda v urcite hloubce, ale cim to je natrene, ze by to neslo seskrabat ziletkou? To se mne vubec nezda :P .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 23 říj 2010, 12:35

Je to natřené nějakou barvou ředěnou ředidlem.Kdysi jsem si takovýto odstín sám namíchal. Seškrábat žiletkou by to určitě šlo,ale popravdě nic pro mě.
Pokud bych měnil dno,tak bych to určitě dělal na etapy,ale u krevetek by to byl asi i tak problém.To asi zatím řešit nebudu. navíc ,pokud se vytřou galaxy je u takového dna větší šance ,že se nějaký ten prcek vylíhne a pak má i šanci dožít dospělosti.Kdyby jikry dopadly na jemné dno,byly by všechny bez milosti sežrány.
Bordel ve dně.....jistě,že tam nějaký ten sediment bude.Ale ve dně to neva.Navíc je organický odpad vhodný k výživě rostlin v akva.A ono toho odpadu stejně není tolik.Krmím jen velmi velmi malinko...vlastně jen pro galaxy.Krevetky si v nádrži vždy něco najdou.

Dělat prezentaci nano akvárka na stránkách afrických cichlid mi příjde hodně zavádějící.Někdo by si to mohl špatně přebrat a snažil by se dělat nano s tlamkama. :lol: :shock:
Podle mě by stačilo obdobné vlákno,jako je toto.Nebo třeba vlákno,které vytvořil Martin k paludárku.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron