Sladkovodní hadi v akváriu

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Sladkovodní hadi v akváriu

Příspěvekod Jerry » 05 zář 2005, 21:26

Zajímalo by mě jestli někdo chováte, nebo jste někdy chovali vodního hada. Viděl jsem ho u známého ve společenském akváriu a úplně mě uchvátil. Je pravda že se casto neukazuje a má radeji tmu, ale když uz se ukáže, je to nádhera. Hledal jsem na netu, a trochu se podobal Vodnářce tykadlové, ale spíš to byl nějaký jiný druh. Na netu o nich nic moc nemohu najít a tak se obracím na Vás - zkušený lid :lol: Pomůže mi i pokud znáte nějaké jejich názvy, či stránky kde by se daly najít informace.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Radim Zídek » 05 zář 2005, 21:37

Že by přímo někdo choval hada společně s rybymi jsem zatím neslyšel, ale hadům velice podobný je Mastacembelus (hrotočelec) dorůstá dle druhu kolem 25-50cm.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin Novák » 05 zář 2005, 21:41

Já osobně hady chovám, ale suchozemské. Viděl jsem chovat stromové hady v akváriu, ale pouze s 10 cm vodním sloupcem, kvůli vlhkosti. V životě jsem neslyšel o chovu akvarijních ryb a vodních hadů v jedné nádrži. Přijde mi to až paradox, protože většinou vodní hadi loví vodní faunu, čili ryby. Ovšem nechci říkat, že to není možné.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Jerry » 05 zář 2005, 22:14

Možná by to Mastacembelus mohl být, odpovídal by tomu konec těla i ploutvičky za hlavou, ale co jsem se na ně díval na internetu, tak zádný z nich neměl hlavu jako ten známého. Tenhle má hlavu spís jako had, spís placatou a kulatou. Dokonce mi přišlo že žere jako had. Skusím nafotit a pak sem fotku vložím. Ale nebude to jednoduché, bývá často schovaná, potvurka. :D
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Radim Zídek » 05 zář 2005, 22:21

Určitě zkus něco vyfotit, to by mě zajímalo co za potvůrku to je.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jerry » 17 zář 2005, 13:04

Už vím co to je za potvůrku... bichirek kalabarský. (ERPETOICHTHYS CALABARICUS)
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Martin Novák » 17 zář 2005, 14:32

Jerry píše:Už vím co to je za potvůrku... bichirek kalabarský. (ERPETOICHTHYS CALABARICUS)

Tak super! Tady je pár obrázků pro ilustraci.

Obrázek

Obrázek

No, pěkný hádek. Vidět ho ve společenském akváriu je asi vážně raritka.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Jerry » 20 zář 2005, 14:59

Byl jsem na výstavě akvarijních ryb v Rychnově n. Kněžnou a tam je zrovna 3 měli. Jsou nádnerní. Nevíte někdo kde je prodávají? U nás se je asi rozmnožit zatím nepodařilo, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Doktor » 21 zář 2005, 06:13

No něco podobného prodává pan Petržela u nás ve Svvitavách.Zkus mu zavolat on ti řekne.Je v tel.seznamu pod CHOVENKA PETRŽELA.Nemohu tvrdit že je to zrovna tento druh hada co zháníš,ale zkus to :wink: Včera jsem tam na ně koukal má jich tam tak patnáct kusů.
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod srbanator » 25 lis 2005, 23:05

bichirkove jsou super. Mal jednoho senegalskyho a to uz tak 4-5 let. Ma se porad k svetu a rad zere zizalky. Pak jsem mel dvakrat po dvou ERPETOICHTHYS ale pokazdy moc nevydrzeli. Jednou jsem nejak zapomnel nakrmit ryby a voni jim okousali ty dve maly ploutvicky a chudaci se utopili. Na druhej pokus jsem kupil jednoho s nemocnym okem, takze taky slus. Ale ten senegal ten porad drzi. Videl jsem ted na ne knizku ale stala docela dost. NEvite nekdo jestli se da nekde sehnat tahle knizka v dig,podobe?
Obrázek
Uživatelský avatar
srbanator
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2005, 22:47
Bydliště: Neratovice

Další

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník