NANO akvária s mini živočichy

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Moliro » 18 led 2011, 07:36

A+I, faktem je, ze jsem ted narazil i na mikry=Turbatrix aceti, ale vetsina zdroju uvadi Anguillula rediviva.
Mam nekolik znamych, kteri se zabyvaji chovem teter a labyrintek a ti mi potvrdili, ze pri prekrmeni mikrama jim ryby umiraji. Pricinu vidi v tom, ze zive mikry v travicim traktu ryby mohou zpusobit poskozeni strev. Hlistice obecne maji telo kryte pomerne odolnou kutikulou, ktera je muze do urcite miry chranit i pred travicimi stavami v rybim streve. Zalezi ale nejspis i na druhu ryby. Zrovna u corydorasu bych se toho tolik nebal, preci jen si potravu hledaji hlavne ve dne a jejich travici soustava je teto skladbe potravy nejspis dobre prizpusobena.
Pro cichavce (puvodni dotaz) jsou v prvnich dnech zivota nejlepsi virnici, ale jejich kultura se spatne udrzuje. Rozmnozuji se v cyklech, takze se muze stat, ze zrovna kdyz je potrebujes maji pauzu. Trepka je sice mene vyzivna (odvozuji to z rychlosti rustu poteru), ale pri zvladnuti jejiho chovu je k dispozici vzdy.

Vzdycky kdyz vidim u znamych ty baterie chovnych nadob s trepkou, jsem rad, ze chovam tlamovce :)
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 18 led 2011, 11:04

No, vzdycky kdyz pozoruju, jak ty malicke rybicky ty microworms lovi ... tak ted mam, Moliro, kvuli Tobe brouka. Vidim to tak, ze je dam pod mikroskop a uvidim, co maji za povrch tela ... :3: V podstate se s nima musi nase rybky precpat pokazdy, protoze jich vzdy maji k dispozici mnohem mnohem vic nez muzou naraz sezrat. :|
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Ondra » 18 led 2011, 12:06

A+I píše:No, vzdycky kdyz pozoruju, jak ty malicke rybicky ty microworms lovi ... tak ted mam, Moliro, kvuli Tobe brouka. Vidim to tak, ze je dam pod mikroskop a uvidim, co maji za povrch tela ... :3: V podstate se s nima musi nase rybky precpat pokazdy, protoze jich vzdy maji k dispozici mnohem mnohem vic nez muzou naraz sezrat. :|


Já myslí, že je zbytečné to teď řešit když ty rybky na tom odkrmíš :o Máš to vyzkoušené a to je hlavní. Ono s tim žrádlem je to složití, záleží nejen na krmivu samotném, ale i na kvalitě vody, kvalitě kultury atd...
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

Příspěvekod PIETRO » 18 led 2011, 12:21

Moliro píše:A+I, faktem je, ze jsem ted narazil i na mikry=Turbatrix aceti, ale vetsina zdroju uvadi Anguillula rediviva.
Mam nekolik znamych, kteri se zabyvaji chovem teter a labyrintek a ti mi potvrdili, ze pri prekrmeni mikrama jim ryby umiraji. Pricinu vidi v tom, ze zive mikry v travicim traktu ryby mohou zpusobit poskozeni strev. Hlistice obecne maji telo kryte pomerne odolnou kutikulou, ktera je muze do urcite miry chranit i pred travicimi stavami v rybim streve. Zalezi ale nejspis i na druhu ryby. Zrovna u corydorasu bych se toho tolik nebal, preci jen si potravu hledaji hlavne ve dne a jejich travici soustava je teto skladbe potravy nejspis dobre prizpusobena.
Pro cichavce (puvodni dotaz) jsou v prvnich dnech zivota nejlepsi virnici, ale jejich kultura se spatne udrzuje. Rozmnozuji se v cyklech, takze se muze stat, ze zrovna kdyz je potrebujes maji pauzu. Trepka je sice mene vyzivna (odvozuji to z rychlosti rustu poteru), ale pri zvladnuti jejiho chovu je k dispozici vzdy.

Vzdycky kdyz vidim u znamych ty baterie chovnych nadob s trepkou, jsem rad, ze chovam tlamovce :)


Kolega píše přesně tak jak se věci májí. Hlístice jsou pro určitá vývojová stádia ryb dosti rizikovou záležitostí a mohou způsobovat velice závažná vnitřní onemocnění trávicího traktu. Vířníci-Rotatoria je lepší volba pro potěr labyrintech. http://vydavatelstvi.vscht.cz/knihy/uid ... tml?p=V003
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

nano

Příspěvekod wladys » 18 led 2011, 18:06

Současný pohled na tu mou malou jungli.A taky nějaká ta fotka drobotiny.
Přílohy
DSCF2894.JPG
leden 2011
DSCF2894.JPG (133.83 KiB) Zobrazeno 1515 krát
galaxy1-leden2011.jpg
samec galaxy
galaxy1-leden2011.jpg (110.08 KiB) Zobrazeno 1515 krát
cheryna_samice-leden2011.jpg
samice cheryny
cheryna_samice-leden2011.jpg (134.64 KiB) Zobrazeno 1515 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 21 led 2011, 07:50

K tem mikram: mozna zalezi na druhu rybek, nevim. Ale kdybysme s nima nekrmili narozene Corydoras adolfoi, tak bysme je nikdy nevychovali, protoze by neprezili. Tento druh Corys je udajne dost tezke mnozit prave kvuli potrave v prvnich dnech jejich zivota. Myslim, ze virniky a trepky by nelovili a naupilky by byly pro ne jeste moc velke. Navic by virnici a trepky z porodnicky umistene v akva utekli.
Davame mikroworms vsem malym rybam a doted bylo vsechno OK.

Wladys, jungle porad stejna, nevidim zadnou zmenu nez ze Ti na kaminku povyrostl mech.
To mne to roste jinak :lol: , koukej na akva presne po 5 tydnech (viz foto) a akva uplne dole na odkaze pred 5 tydny: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... c&start=70
Nemuzu to ted ostrihat, protoze se v tom prohani ty malicke Galaxy, tak abych je neprestrihla :D .
Přílohy
DSC06855 s.JPG
Najas ovladl akvarium
DSC06855 s.JPG (194.38 KiB) Zobrazeno 1433 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 21 led 2011, 10:48

Ty to máš teda fest zarostlé....já tou junglí vůbec nemyslel to,že by mi to nějak víc zarostlo.Ono microsorium není zrovna moc rychle rostoucí rostlina. :lol: Tou junglí jsem měl namysli to,že je to mé nejzarostlejší akva. :lol: :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mcgogo » 21 led 2011, 11:35

Ahoj Álo,

mohl bych tě poprosit o název té rostlinky co máš úplně v předu dole (taková ta tráva). Krevetky se množí jak bláznivé a to moje ultra nano jim začíná být dost těsné (jen asi 9l), takže jsem koupil 20l (40x25x20), ale zdá se mi takové dost prázdné, takže ho chci ještě trochu dosázet. Samosebou bude trochu déle trvat než zaroste.

díky
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod tomes.st » 21 led 2011, 12:01

Ahoj, měl bych jeden dotaz, který sem asi moc nepatří. Chtěl bych si také pořídit nějaké krevetky a dát je do společného akva s terčovci, ale mám strach, aby jim ti terčovci nějak neubližovali. Nemá s takovou kombinaci někdo nějaké zkušenost? Petr
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod mcgogo » 21 led 2011, 12:21

Hoj,

řekl bych, že je doďobou, ale nemám s tím žádnou zkušenost.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron