NANO akvária s mini živočichy

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod gringo » 24 lis 2010, 19:35

Zdravím Vás. Všechny akvária v tomto tématu jsou parádní, tak zkusím i já se svým 45 litrovým zapadnout. Plavou v něm parmičky duhové (Puntius titteya) v deseti kouscích (5+5), plus jeden prcek, kterého jsem objevil, až měl asi 1cm(radost velká). A ještě tady šmejdí 7 krevetek Caridina sp. "Crystal red"(aspoň myslím, krevetky mám prvně, prosím, potvrďte, nebo vyvraťte). Filtr(bublifuk) a ohřívač jsem schoval napravo za Microsorium pteropus 'Windelov' na kořenu. Ještě bych chtěl přidat nějakou kytku a možná vyměnit kameny za tvarově zajímavější. Je to takové prázdné. Mějte se
Přílohy
DSCF1796.jpg
45L
DSCF1796.jpg (242.17 KiB) Zobrazeno 1822 krát
DSCF1859.jpg
krevetky(jak jinak)
DSCF1859.jpg (224.94 KiB) Zobrazeno 1822 krát
DSCF1854.jpg
krevetky
DSCF1854.jpg (239.19 KiB) Zobrazeno 1822 krát
DSCF1750.jpg
parmičky i s prckem :-)
DSCF1750.jpg (231.16 KiB) Zobrazeno 1822 krát
Uživatelský avatar
gringo
přispívatel
 
Příspěvky: 167
Obrázky: 5
Registrován: 02 pro 2009, 23:20
Bydliště: Krnov

Příspěvekod mcgogo » 28 lis 2010, 18:39

Ahoj všem,

Hledal jsem někde na internetu stránky, které by se věnovali jen nanoakváriím a nikde jsem nic nenašel (možná jsem hledal špatně). Tak mě napadlo, že je nás tu docela dost, kdo kouzlu prcků propadl a taky jsem se trošičku nudil, tak jsem udělal stránky www.nanoakva.eu, kde bych rád do budoucna přivítal lidi, jako jste vy a chtěl bych, abychom tam shromažďovali informace pro lidi, kteří by si také rádi založili doma nebo v kanceláři takovýto minisvět. Na stránkách je připraveno fórum, kde můžete v sekci profily vytvořit profil vašeho akvária, třeba tak jako je to zde a samozřejmě pokecat o úspěších i neúspěších s Vašimi akvárii. Já jsem taky vlastně teprve začátečník a proto se od vás rád přiučím. Pokud by jste měli nějaké nápady nebo třeba v šuplíku napsaný nějaký článek a fotky o krevetkách, malých rybkách ale i o čemkoliv k tématu, nebojte se mi ho poslat a nebo ho přepsat do fóra, hodím ho potom přímo do sekce články na stránkách. Zatím jsem tam sepsal jen jeden článek o tom jak začít (možná že i v něm jsou nějaké nepřesnosti a chyby, takže se do mne pusťte a já ho poté upravím tak, aby nebyl scestný). Přivítám Vaše připomínky, nápady, ale i kritiku. Nejsem žádný profesionální tvůrce webových stránek, takže zatím to není nic extra a určitě je na stránkách ještě spousta práce, ale budu se to snažit dát vše postupně do pořádku.

Takže se mějte fajn a přeji všem mnoho úspěchů.

Chtěl bych také poděkovat panu Adminovi, že mi dovolil zde odkaz na mé stánky uveřejnit.

mcgogo
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 28 lis 2010, 20:59

Nevím jak si to s těma stránkama zamýšlel,ale asi by tam neměla chybět sekce,kam by se daly vložit prezentace nádrží. To je pro inspiraci to nejdůležitější.Jinak samozřejmě takovou to stránku vítám. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod FontosR » 28 lis 2010, 21:00

Jak tady tak koukám na ty nano akva tak jsem dost překvapenej. Kolik lidí tady na webu má opravdu hodně dobrý nano akvárium. Zrovna stavím jedno mořské nano tak pak hodím foto, snad se bude líbit.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mcgogo » 28 lis 2010, 21:43

Wladys: Ahoj zatím je tam pouze na fóru sekce profil, kam se dá něco jednoduchého hodit. Zatím mám trochu problém s tím že se na server nedají nahrávat obrázky a dají se použít jen externí odkazy, ale to se snažím taky nějakým způsobem vyřešit (Zatím tak že jsem tam dal návod na to jak ukládat obrázky na Imageshack). Existuje plug-in do fóra, který hodlám koupit, ale bude to chvilku trvat. Ještě se zkusím podívat jestli pro miniBB neexistuje něco zdarma. Postupně to upravuji a opravuji. Takže buďte prosím trpěliví. Díky
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod A+I » 02 pro 2010, 09:15

Pekne akvarecka Sarka, Duffman i Gringo, akorat teda, jestli neva ze jsem uprimna, u Gringa se mne moc nelibi to dno.
Ja mam samy spatny zpravy z myho nano. Nejenze se od Shrimpiku nic nevylihlo, ale 3 mne umrely. Vsude se uvadi, ze ty moje (Crystal grade SS - no entry sign) jsou citlive na vsechno mozny a ze se u nich nema vymenovat voda, ale jen doplnovat voda odparena a ze se nemaji chovat s zadnyma rybama ani s Otikama a ze maji mit hodne zarostle akvarko, nizsi teplotu, nizsi pH, skoro zadne NO3 ... Ja jsem tam ted kvuli rybkam delala vymeny vody a po kazde vymene umrela nejaka shrimpa. Tak ted si delam novy nano, do kteryho dam ten muj zbyly mancaft (2 ks Crystal shrimp) a budou tam samy - teda jestli se toho prestehovani vubec dozijou. Mam to pro ne 2 dny napusteny, ale jakysi divny druh vetve tam udelal nejakou mlecnou vodu, tak vetev sla ven, znovu vyvarit a musim s prelovenim jeste pockat.
Wladys, jak dopadly ty Tvoje po te minule vymene vody? Jaky Ty mas vlastne grade tech shrimpu?

Jinak mam zalozene dalsi mini akvarko s mini Rainbowfishes, jak pisu na 3. strance.

Pro Rendu: davam Ti sem pro inspiraci morske nano, ktere maji v tom "nasem" venkovskem obchode. :o
Přílohy
nano salt.jpg
Mini more
nano salt.jpg (155.48 KiB) Zobrazeno 1513 krát
nano salt..jpg
Zblizka
nano salt..jpg (192.73 KiB) Zobrazeno 1513 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod FontosR » 02 pro 2010, 18:17

Tak takto parádní nano asi nedám dohromady, jinak nevím jak tato nádrž dlouho jede. Ale je parádně čistá, podle tohoto akva je poznat že když ho dokáže majitel udržet takto čisté tak je to zkušený akvarista.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod wladys » 03 pro 2010, 01:01

Alčo....akvárko tu výměnu vody a částečné odebrání dna úplně v pohodě přežilo.Před týdnem jsem ještě propral filtrační matraci,kterou mám v tom závěsném filtru,už byla po cca 2 měsících dost zanešená a průtok už byl minimální.Já se snažím jen vodu dolévat a do akva zasahovat jen minimálně. Jakýkoliv větší zásah může být pro krevetky tragický,což jsem si kdysi ověřil u mého prvního "nana".....tam mi to vychcípalo tehdá komplet ze dne na den.
K těm mým crystalkám ti asi víc neřeknu.Koupil jsem je na burze jako crystal red. Mají vcelku pěkné bílo červené dost široké pruhy. Zkusím někdy vyfotit.
Ač mi už samice crystalek nosily jikry,tak v akva jsem zatím žádnou malou crystalku neobjevil. Zato cheryn je v akva jak malých myší a další samice nosí.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 03 pro 2010, 14:14

Wladys - tak to jsem rada, ze to prezili, skoro jsem mela potom vycitky, ze jsme Ti zkritizovali to dno a Ty ses do toho pak tak rychle pustil :D .
Jestli mas pruhovany, tak to mas mensi haklivky nez ja. Cim vic maji na sobe bile a min cervene, tim vic jsou na vsechno choulostivy, az prechoulostively. Davam sem odkaz na ty grades:
http://www.planetinverts.com/crystal%20 ... guide.html

Co jsi tenkrat udelal za zasah, ze Ti v tom prvnim nano pres noc vsechny odesly? To byly taky Crystalky?
Wladys, mne se zda, ze jsi jednou asi pred rokem nekde psal, ze tam nicim nefiltrujes, ze jen vzduchujes. Ted mas zavesny filtrik? Kolik tam tak mivas NO3 ??

Ja jsem dnes vratila uvarenou vetev do te nove zalozene nano kostky a Ivik odjel na 2 dny, tak jsem mu ukradla jednu Cherry a dala ji tam na zkousku nez bych tam prelovila ty svoje dve. :oops: Snad to tam prezije.
Jinak uz mam u Ivikovych Shrimpu 5 deti od Galaxek. ::s27:: To nejstarsi je uz nadherne vybarveny.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 03 pro 2010, 18:37

Tehdy jsem vyměnil větší množství vody a nejspíš tam bylo moc chloru.
U toho co teď mám jsem ještě před rokem filtr žádný neměl. Byl to takový pokus bez filtru.Ale dělalo se strašně moc vláknité řasy.Proto jsem se pro filtr nakonec rozhodl. Dal sem závěsný,jelikož jsem chtěl ušetřit místo v akva a taky jsem nechtěl ať mi tu nádržku hyzdí kostka biomolitanu.
NO 3 jsem od léta neměřil,ale v létě při posledním měření jsem naměřil kolem 15mg/l.Teď,když není voda přehřátá tak bude NO3 ještě nižší. Z kohoutku nám tady teče mezi 10-15mg/l.

Krásný zasněžený víkend. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků