NANO akvária s mini živočichy

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 03 pro 2010, 21:33

Tak jsem musela přestěhovat své nano, měla jsem ho na parapetě, ale vlkost nesvědčila oknům. Takže je na skleněném stole v obýváku, tudíž jsem odstranila černou tapetu a je průhledové. Abych řekla pravdu tak v prostoru a ještě na skleněném stole je to bez tapety hezčí, vypadá to úžasně, navíc ho mám pořád na očích.
Tady je první video:
http://www.youtube.com/watch?v=u2FdZfx_OCM
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Ruda » 05 pro 2010, 20:50

Jsem z toho trochu jeseter :shock: Jaký má význam a smysl nano akvárium? Nová móda jako bio mrkev? :D
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod sarka.x » 05 pro 2010, 21:00

Ruda píše:Jsem z toho trochu jeseter :shock: Jaký má význam a smysl nano akvárium? Nová móda jako bio mrkev? :D


Jaký význam a smysl má 700 litrová nádrž?

Krevetky do 700 litrů asi ne, takovým drobným živočichům stačí i 12 litrů. Jinak je to hezký mini vodní svět, někomu se to prostě líbí....a komu ne tak si ho nepořídí ....
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 05 pro 2010, 23:16

Ruda píše:Jsem z toho trochu jeseter :shock: Jaký má význam a smysl nano akvárium? Nová móda jako bio mrkev? :D


Co se Malawek týká tak smysl jistě nemá,ale najde se spousta rostlin a živočichů,kde si své opodstatnění najde.Abych pravdu řekl,já spíše hledám smysl ve tvém příspěvku. Promiň. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PIETRO » 05 pro 2010, 23:46

Také bych to hodnotil jinak, každý biotop má své specifika a je nutné to udělat tak aby se chovaný živočich cítil co nejlépe. Lze toho dosáhnout pouze za určitých podmínek. Pokud je Nano u nás v plenkách tak v Japonsku se teto akvakultuře věnují několik století a jsou mistři v tomto oboru. I malý biotop může býti prosperující živoucí organismus.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ruda » 06 pro 2010, 21:23

V pohodě, jen jsem se ptal protože k tomu nemám vůbec informace. Přečetl jsem příspěvek a pod nano vidím nanotechnologie, tak jsem myslel, že už jsou i v akva :o
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod A+I » 08 pro 2010, 13:59

Rudo, uznej .. Tvoje akva by sis na pracovni stul vedle computru nebo treba na jidelni pult dat nemohl. :o :lol:

Mam otazku pro Rendu, ale i pro ostatni. Rendo, jednou jsi psal, jak upravit vetve z lesa nez je das do akvaria a taky jak sis daval do akva sipkovy koren. My asi nemame tedy sipkovy, ale porad s nima mam problemy. Je to 2krat vyvareny v soli, maceny v Savu, ale jak to dam do akvarka, je na tom do rana takovy bily sliz (mozna nejaka vodni plisen nebo houba). A kdyz bych to nechala, stale by to rostlo. Pod vodou to vypada jako bila drobna jemna stetickova rasa. A divne to smrdi, skoro jako nejaka chemikalie. Nevis nahodou co s tim? Jsou to docela tenke vetvicky nejakeho korene, ktery jsme zakoupili v jedne akvaristice a jsou urceny do akvaria. Asi se zevnitr stale neco vylucuje na povrch. Nechci si otravit Shrimpiky. Ivikova Shrimpa prezila v mym nove zalozenym akvarku a Ivik mne privezl z pracovni cesty 6 novych mladych, uplne stejnych od stejneho cloveka jako ty minule. Tak ted jich mam 8. :22:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod FontosR » 08 pro 2010, 17:11

Já jsem upravoval jak slabé větvičky tak klacky nebo kořeny tak, že jsem je pořádně vydrbal kartáčem v horké vodě mimo slabých větviček ty jsem pořádně osprchoval. Pak jsem vše posolil obyč. solí a polil vroucí vodou. Vše sem nechal chvíli působit a pak zase osprchovat, a šup stím do akva, nikdy jsem neměl žádné problémy ani já ani kolegové co to tak také dělají. Listí a šištičky jsem pouze přelil vroucí vodou a osprchoval a taky šup do akva, savo bych asi radši na dřevo nepoužíval. Tento postup mi poradily chovatelé kteří biotop Amazonka dělají dlouho a no problém, ještě možná dvě důležité věci kůra musí pryč a použité větvičky, klacky a kořeny musí být perfekt suché. U slabých větviček jsem kůru nechával, ale jinak co šlo tak sundat. Jo a ty bílé chomáčky se mi dělaly hlavně na větvičkách, ale časem zmizely teď nevím kde jsem to slyšel, ale prý je ryby sežerou a není to nic škodlivého.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod aaron » 10 pro 2010, 20:20

ja mam koren aj s korou a niesu problemy... ale je pravda ze to bol suchy koren ked som ho bral z lesa... a to som ho len oplachol a supol do akvarka. inac mne ten sliz prisavnici v pohode okusali.
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod mcgogo » 10 pro 2010, 23:49

Taky jsem kdysi přinesl do akva slabé větve, které jsem našel venku a k tomu takové malé šištičky. Pořádně jsem to propral v horké vodě a dal do akvária. Na druhý den na tom byli taky takové bílé chuchvalce, ale časem zmizeli a všechno bylo ok. V akva jsem měl taky krevetky, sice jen obyčejné Red Cherry, ale vydrželi. Bohužel neznalý, jsem asi dva měsíce po tom trochu předělával akva a vyměnil trochu více vody a polovina z nich to nevydržela. Dneska už vím, že u krevetek a hodně malého akva čím méně vody, tím lépe, ale za to častěji.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků