NANO akvária s mini živočichy

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod mcgogo » 26 říj 2010, 08:23

sarka.x píše:Risk to není, pokud tam nechceš dávat rybky ...


No tak to na tom obrázku je opravdu už supr pidi nano :-) V tom mém se krevetky držely asi rok, ale přisuzuju to právě tomu že tam nebyla filtrace a prostě celkově jsem do toho akva nechtěl moc zasahovat. Kytky tam rostou perfektně měl jsem ho už krásně zarostlé, ale není to ono. Chtěl bych ho celé předělat. Černý písek a nějaké nové kamínky. Asi udělám ten mini bublifuk na filtrování. Škoda že u nás v okolí se nikde nedají koupit krevetky. V akvaristice na ně nenarazím a na burze tentokrát nic neměli. Krevetky se mi tam dokonce i vytřeli a porodili nějaké mladé, ale bohužel prckové nepřežily. Ty pygmeje asi taky jen tak neseženu. KDyž už jsme u toho ty pygmejkové jsou asi ryby které se drží ve skupině co? Myslíte kdybych tam dal maximálně 4 že to bude málo? Měl jsem tam jeden čas i paví oka taky asi 4, ale nehorázně se to množilo a tak jsem je dal bráchovi a nechal jsem tam jen ty krevety.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod A+I » 26 říj 2010, 10:26

Dekuji vam, pratele, za pochvaly. Ale nejak to vylepsit jeste musim! :) Ivik to ma proti mne jinak zarostly! Ten by tam ani nic nevylovil. Chystam se, ze mu tam nejakou rostlinku stipnu. Bydli tam jenom Cherry shrimp. Ja to sem tedy taky vyfotim, ale ted uz shrimpici spi, tak zitra nebo nekdy v tydnu. On ma svoje akva na jeho psacim stole a ja mam svoje na pulte, ktery rozdeluje kuchyn od jidelny.
Oba tam filtrujeme malym zavesnym filtrem zn. Top-Fin, urcenym do 38 litru. Ivikovo nano je 38 l, je to tedy vubec nano? :D Ja tam mam jeste vzduchovaci kaminek, aby se mne nahodou nekdo neudusil, kdyby se filtr zasekl. Myslite, ze by tam byt nemusel? A dat ho tam jen kdybysme na par dni odjeli?

Broviku, Tvoje maxi-nano, s bytosti z jineho sveta v levem dolnim rohu, je moc krasne vcetne racku i krevetek. Jednou jsi se ptal, jestli bys tam mohl dat zlute. Co by to bylo za druh? Ja jsem si myslela, ze mas Cherry shrimp. Crystal se mnozi jenom s Crystal. Ja si napriklad klidne muzu pridat ke svym Crystalkam Cherry a nekrizily by se.
To listi sis nasbiral sam? To ja tam vubec nemuzu mit, asi to drevo mne porad tlaci pH dolu na 6. Nevim, jestli ho nemam vytahnout ven.

Jeste k te velikosti nano. Souhlasim se Sarkou, malicka nano akvaria jsou jenom pro rostliny a dost casto jsou naaranzovana jen pro nejakou vystavu nebo soutez, protoze neni moc snadne udrzet v krabicce od sirek delsi dobu zivotni podminky v nejake potrebne rovnovaze.
Abych pravdu napsala, tak kolikrat jak se tak na to moje divam, tak mam vycitky, ze jsou ty rybky v tak malem prostoru. Pygmici jsou hejnove rybky, jsou trochu plache, mozna i proto, ze meli v minulem akvarku dost schovek. Koupili jsme jich nekdy pred rokem 20 a vylovili jsme jich 30. Obcas jsme vidivali na skle jikry a pak schovavajici se prcky. Galaxy predtim zily pres pul roku v akvarku s babies Corydoras adolfoi, takze vubec nevime, jestli se tam mnozily, ale ted jsme videli dvakrat 2 prcky. Poprve jsme je tam nechali a pres noc oba zmizeli. Podruhe jsme je dali k malickym Satanopercam, kde za dva dny jeden zmizel a tak toho posledniho Ivik prehodil k jeho Cherry shrimp. Tam je OK a uz tam pekne povyrostl.
My osobne bysme do 8 l akvarecka dali maximalne Bojovnika. Jinych rybek by nam tam bylo fakt lito. Oni ti Sumecci i Galaxy si docela radi obcas rychle zaplavou.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 26 říj 2010, 10:45

:lol: :lol: :lol: Díky, Álo.
Ta žlutá krevetka je Neocaridina heteropoda Yellow, ale kříží se s Cherry shrimp, rodí se jim takové krásné hnědé až rezavé krevetky. :lol: To listí mi nasbíral kamarád, který bydlí kousek od Stromovky, i šištičky mi nasbíral. :o Jelikož mi z kohoutku teče tvrdá voda s vysokým Ph, tak to listí a dřevo, mi až tak hodnoty vody dolu netlačí. Já myslím, že pokud se krevetkám u Tebe daří, tak bych to ven netahal. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 01 lis 2010, 09:18

melanochromis1975 píše:Alo vypada to moc hezky. Co bude dalsiho ? :D

Dalsiho? Dalsi bude akce "Kulovy blesk". :lol: Objednali jsme nove akva a budem stehovat vsechnu Tanganyiku (krome Duboisi) z jednoho AQ do druhyho. Ale asi to nestihnem do Vanoc, myslim, ze akce zacne az po Novem roce. 8)

Wladys, jak Ti tam prezivaji Galaxy? Mnozi se Ti ty Crystal shrimp? Ja jich mam jen 5 a nevim, jestli je tam holka. Ivik jich koupil puvodne 6, ale jedna samicka mne brzo umrela a tak jich mam jen 5. Jsou to SS nebo S+ ted nevim. Ja bych si je chtela namnozit. Jenze pH porad leze dolu na 6 a to neni dobry, protoze jim to naleptava tu jejich schranku. Kolik tam mas pH a kolik asi teplotu? Dik.

Broviku, ta druha fotka s rackem je super ostra. To jeho klepitko vypada, jako kdyby drzel parek a daval si "do nosu". :lol: :lol: :lol: Jak mas ty racky velky ( v dospelosti) ?
Ta Tvoje zluta shrimp je stejna jako Cherry, jenom jina varianta. Proto se krizi. Ale mohl by sis tam koupit ty Red Crystal jako mam ja :o .


Vyfotila jsem na ukazku to Ivikovo nano. Je to spis mini nez nano - asi 40 litru, rozmery 51 x 26 x 30v cm. Jedini obyvatele tam jsou Cherry shrimp a docasne dve bejbynka od mych Galaxy. V mym akvarku narozene Galaxinky nevydrzely dyl nez jeden den, tak jsme dali dalsi dve k malinkym Satanopercam, ale tam druhou noc jedno zmizelo. Tak to jedno, co zbylo, jsme nakonec dali do akva k Cherry shrimp. Tam uz pekne povyrostlo a pribylo k nemu dalsi, ktere jsme pred tydnem objevili. Kdyz se vylihnou, jsou to takova prditka, ze nejsou skoro ani videt.
Ivik tam ma zavesny filtrik a kdyz jsem mu rekla, ze fotim jeho akvarko na Akvamalawi, hned vytahnul nasavaci trubku, aby prej mu to nekazilo fotky. :D Ma tam totiz navlecenou sitku na nasavacim kosiku, aby to nevtahlo malicke shrimpiky.
Přílohy
N Ch.jpg
Ivikovo mini AQ
N Ch.jpg (121.52 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 1.jpg
Zblizka
N Ch 1.jpg (155.36 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 2.jpg
Zblizka druha strana
N Ch 2.jpg (167.75 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 3.jpg
Shrimpici jsou vsude
N Ch 3.jpg (172.99 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 4.JPG
Cherry shrimp
N Ch 4.JPG (111.37 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 5.JPG
Na zukine
N Ch 5.JPG (92.27 KiB) Zobrazeno 2865 krát
N Ch 6.JPG
Close up
N Ch 6.JPG (138.61 KiB) Zobrazeno 2865 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 01 lis 2010, 10:24

Brova: Mo pěkný akvárko a ti ráčci jsou úžasní. Mě se líbí ten "čoko" :24:

Álo krásný aq :24: pochval Iva :o Co to je za kytku vedle toho kamene? Tu vůbec neznám a líbí se mi......
Jo a moc povedený fotky krevetek... :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 01 lis 2010, 10:33

Sarko, Ivik dekuje za pochvalu.
Ta rostlina se jmenuje Monosolenium tenerum (Pellia). Ale tu Trofikum ani nezkousej, ti by z ni udelali cimpr campr. :lol: Ja ji mam ve svym nano taky, ale nemam tu asi zadnou fotku dostatecne zblizka.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 01 lis 2010, 11:01

Jaké jsou nejideálnější hodnoty vody pro aq s krevetkami?
Teď jsem měřila a mám:
PH- 6,4/ KH - 5 / GH -10 /
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 01 lis 2010, 19:00

A+I crystalky mám ještě mladé ,ale už dvě samice nosí jikry. U crystalek jde poznat pohlaví hodně těžko,barevně jsou stejné. jediný rozdíl je prý ve rvaru těla(ocasní částí) samci jí mají prý prohnutou nahoru,samice spíše rovnou.Takto mi to vysvětli chovatel od kterého jsem je kupoval na burze. Galaxy jsou úplně v pohodě....momentální stav je 9ks i se 3 mladými.
Ph mám 7,2 a teplota kolem 22°C
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod brova » 03 lis 2010, 09:23

Děkuji za pochvalu, Álo a Šárku. Ty ráčci mají max. 4-5 cm. :o Crystalky jsem měl taky, dokonce se i množily. Ale většímu množení krevetek v AQ, úspěšně brání raci. Oni si před nima nejsou jistý ani paví oka. :lol:
Álo, vyřiď Ivikovi, že to AQ má moc hezké. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 07 lis 2010, 12:35

Broviku, ja tomu moc nerozumim - tak mas nebo nemas ty cervene Crystalky, kterou mas na fotce na predesle strance?? :?
Wladys, diky za info. :o To Ivikovo nano dobre funguje jako skolka pro Galaxy, protoze tam nejsou zadne rybky. Kdyz objevime u mne nejake Galaxy bejbynko, dame ho k Ivikovi - uz jich je tam 5! ::s27:: :16:

Davam sem par fotek, jak si shrimpy davaji povareny platek mrkve (ktere dva platky uplne cele snedly za jeden den) a pak jak se sebehly na kousek uvarene skorapky z vajicka, ve ktere byl jeste kousek uvareneho bilku. A pak dve umelecka fota z akce "Uvarena skorapka" z myho nezrcadlovyho Sony :lol: .
Přílohy
2m.JPG
Na platku mrkve
2m.JPG (105.63 KiB) Zobrazeno 2572 krát
2.JPG
Utok na skorapku
2.JPG (134.98 KiB) Zobrazeno 2572 krát
1.JPG
Na uvarene skorapce
1.JPG (122.35 KiB) Zobrazeno 2572 krát
4.JPG
Rodinka :-)
4.JPG (139.56 KiB) Zobrazeno 2572 krát
3.JPG
3.JPG (154.89 KiB) Zobrazeno 2572 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník