želva nádherná

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

želva nádherná

Příspěvekod mcgogo » 08 bře 2011, 10:20

Ahoj,

vím že to sem tak úplně nepatří, ale je to obecná akvaristika tak to snad nikoho neurazí.

Před asi 4-mi lety jsme dostali samičku želvy nádherné, která žila v malé kostce akváriu a už v té době měla kolem asi 18 cm. Udělali jsme ji tedy alespoň větší akvárium aby se měla lépe a dopadlo to tak, že si manželka asi rok na to jela ještě pro samečka, kterého našla někde na inzerát. Sameček byl ve stavu, že jsme s ním jezdili asi tři neděle k doktoru a málem oslepl. No každopádně to dopadlo tak, že sameček byl poseroutka a manželka byla zklamaná, že nebudou mimina :-) Samec byl od samičky neustále terorizován a ohlodáván, až jsme přemýšleli, že ho budeme muset přesunout. No nebudu to prodlužovat nakonec to dopadlo takhle želvy

Každopádně to sem dávám tak trochu abych se pochlubil, protože s toho máme strašnou radost, ale hlavně protože vím, že to je pouze začátek a že to není vůbec jednoduché a zřejmě to ani nedopadne, ale rádi bychom to zkusili. Tak jsem Vás chtěl poprosit jestli náhodou někdo neznáte nějaké stránky, kde jsou nějaké podrobnější informace o chovu a odchovu. Nějaké základy jsem si už pozjišťoval, ale moc toho k sehnání není.

Všem díky za rady.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod bohousek » 08 bře 2011, 11:15

:o tak to gratulace dědo:-D třeba to nakonec dopadne dobře
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod mcgogo » 08 bře 2011, 12:10

Díky. No uvidíme. Dneska musím nějak vymyslet hnízdo s pískem a pořádnou žárovku. Právě hledám stránky s nějakou inspirací a vůbec.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Praetorian » 08 bře 2011, 16:28

hm, tyhle želvy jsou hrozný. Vůbec neměj strach, že by se odchov nějak nezdařil. Jinak u nás v hasičský nádrži plava takovejch želv asi 10, takže pokud by chtěl někdo želvu, není problém se dostavit s podběrákem.
Uživatelský avatar
Praetorian
uživatel webu
 
Příspěvky: 48
Registrován: 25 zář 2010, 15:58

Příspěvekod A+I » 09 bře 2011, 01:49

Ahoj, divali jsme se na to video a nevim nevim, jestli ty vase zelvy maji prijatelne podminky pro zivot. Ty zelvy nejsou vylozene jenom vodni. Nevidim tam nikde zadny ostruvek nebo nejakou vyvyseninu, ktera vede az nad hladinu a kterou zelvy nutne potrebuji. O zelvach nevime moc, ale podle toho co vime, tak pokud zelvy nemuzou vylezt z vody v akvariu na nejakou plochu na suchu, hranici to s tyranim zvirat - zrovna nedavno jsme se o tom bavili. Mozna to tam nekde mas, ale na videu to videt neni. Vsimni si, jak stale chodi dychat nad hladinu - i pri tom pareni mely potrebu se jit nadechnout.
Maji mit cistou filtrovanou okyslicovanou vodu. A ta vase voda ... co to tam plave? Zajizdite pri odkalovani zvonem dovnitr do sterku na dne abyste vytahli vsechny zbytky?
Nezlob se za uprimnost, chtela bych tem zelvam nejak pomoct. :(
Tady je par fotek z jedne akvaristiky, kam chodime.
Přílohy
DSC05477 s.JPG
Zelvy v akvaristice.
DSC05477 s.JPG (157.05 KiB) Zobrazeno 3346 krát
DSC05486 s.JPG
DSC05486 s.JPG (134.26 KiB) Zobrazeno 3346 krát
DSC05487 s.JPG
Minizelvicky
DSC05487 s.JPG (122.72 KiB) Zobrazeno 3346 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 09 bře 2011, 09:38

Tak přesně takovej kámen tam měly taky (vyhodili jsme ho protože se kolem něj neustále držel hroznej sajrajt) Teď momentálně tam mají břidlice podložené kamenem, takže odpočívat mohou úplně v pohodě (Bohužel při tom páření byli trochu divočejší a celé to pobouraly). Stejně jim to chci nějakým způsobem předělat, ani ta břidlice není ideální. Ta voda je takhle špinavá, protože z nich šel při tom páření nějakej bordel ( a že toho bylo). Voda byla úplně čistá, protože den před tím byla měněná. Písek samozřejmě projíždíme kompletně zvonem a můžeš si být stoprocentně jistá, že se želvy mají dobře. Jak jsem už psal v předchozím příspěvku, obě želvy jsme dostali v totálně zbídačeném stavu a následovala léčba, která byla i docela nákladná. Tudíž si dáváme velký pozor na to, aby byli v pořádku. U toho akvária na té fotce je výhoda, že tam ty želvy nemají písek, takže se tam voda nemusí tak často čistit, v tom písku se fakt drží dost sajrajtu. pokud to člověk nečistí. Já se nezlobím, ale těmhle želvám fakt pomáhat nemusíš a o týrání v tomhle případě opravdu nemůže být řeč.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Troph3us » 09 bře 2011, 10:48

Ahoj, ja jsem u zelv pisek vubec nemel, protoze je to necistitelne. Myslim, ze ani neni nejaky rozumny duvod, krome estetiky, tam pisek miit. Tom
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mcgogo » 09 bře 2011, 11:17

Hoj,

píšeš to správně, je to dost špatně čistitelné (ale dá se) a není důvod krom estetičnosti ho tam mít. To je ale právě ten důvod, proč ho tam máme. :) Holt je s tím víc práce. Až nás to přestane bavit tak půjde pryč. Je pravda, že jsem přemýšlel, že ho tam nenecháme tolik. Zatím to funguje tak, že během týdne pokud se tam objeví nějaký výtrus, který nestačí rozmetat, tak ho vyndaváme než se tak stane. :) + pak samozřejmě pravidelné čištění. Obě želvy měli problémy s očima (když jsme je dostali), to podle doktorky byl právě problém s čistotou vody, samec dokonce skoro 14 dní ani nežral, přežíval na vitamínových injekcích a každý den, 3x denně jim manželka mazala oči mastí (je to trpělivá holka) :). Obě želvy se z toho dostali a vícekrát se to neopakovalo, takže čistota vody bude snad dostatečná. Nechci si ani představit v čem žily před tím.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod A+I » 09 bře 2011, 12:08

Ahoj, Mcgogo, nezlob se za moje vyhrady i kdyz byly, nastesti, uplne neopodstatnene. Psala jsem jen, ze zelvy potrebuji ostruvek a ze na videu neni videt a taky cistou vodu. Tak jsi mi to vysvetlil a jsem rada, ze se maji u vas dobre a ze se o ne tak dobre starate. Vis, mne dela strasne zle, kdyz zvirata trpi.
S piskem nevim, Ivik rika, ze zelvam se davaji na dno jen oblazky z duvodu, ze by jim jemnejsi pisek asi vadil kdyz ho kolem sebe viri a mohl by jim zapadavat za krunyr. Ale nejsme pres zelvy odbornici.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 09 bře 2011, 12:34

Ahoj A+I,

Nic se neděje, snažil jsem se to jen vysvětlit. S tím pískem za krunýřem mě to nikdy nenapadlo. Sice jsem si toho nikdy nevšiml, ale teoreticky se to asi stávat může. Oni sice nemají nějaký úplně jemný písek, ale asi by se tam určitě vešel. Na druhou stranu si tak nějak představuji, jak by tam asi vypadali ty oblázky a docela se mi to líbí. Zkusím to doma navrhnout, možná by se potom i lépe čistilo akvárium. Akorát jsou to docela divoši tak aby těma šutrama nerozbili akvárium. No určitě to promyslíme, není to špatný nápad.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Další

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron