Pozor na čtverzubce

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pozor na čtverzubce

Příspěvekod FontosR » 20 úno 2012, 16:56

Mám doma delší dobu jednoho čtverzubce, jinak zajímavá a pěkná ryba. Dnes jsem mu do nádrže přidal black moly a začal je hned napadat, tak mě napadlo ho dát k tlamovcům. A až se zklidní tak ho vrátím, jenže po nějaké době mezi tlamouny ho začal napadat alfa samec C. afry red dorsal. Čtverzubec se nafoukl a Afra do něj dvakrát kousla. Rychle jsem čtverzubce vyndal a vrátil do jeho akva, jenže alfa samec afry okamžitě začal mít křeče a špatně se nadechoval. Do pěti minut bylo po něm, sem sám na sebe nasranej že jsem přišel o tak nádherného samce. Nemáte někdo podobné zkušenosti, vím že mořský čtverzubci jsou jedovatý a nejspíš i sladkovodní. Jinak si nemužu tak rychlou smrt vysvětlit :cry: :cry:
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mcgogo » 20 úno 2012, 17:23

Ahoj,

to tam máš nějakého malého tetraodona, nebo je to nějaký větší druh? Ty malé bych tipoval, že tlamovci okamžitě sejmou. Nemám s nima moc velkou zkušenost, ale jelikož jsem je kdysi chtěl do jednoho nanoakva, tak jsem o nich něco načetl. Podle všeho máš, ale asi nějaký jiný, větší druh, protože tohle jsou spíš takový kuličky jako hrášek :-) Docela by mne to zajímalo, měl jsem za to že sladkovodní čverzubci jsou právě akorát tito prckové a možná že jedovatí jsou, ale že by zabily dospělého tlamovce to mě taky překvapuje. Docela zajímavé. Tady je případně článek, kde se něco píše. čtverzubci
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod FontosR » 20 úno 2012, 19:02

Já mám tady toho http://rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_skvrnoocasy
Má sotva čtyři centimetry a afra měla asi 10cm :?
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod FontosR » 20 úno 2012, 19:03

:o
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod mcgogo » 21 úno 2012, 09:17

Jsou pěkní. Je možné, že je to fakt jeďák, ale že by tím zabil 10cm rybu, tak to je fakt hustý. Přitom jsem četl, že je celkem v pohodě chovají s krevetkama.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod hr » 21 úno 2012, 13:32

To jsou nápady dávat čtverzubce k tlamkám ::s25:: . Dobře že jsi to sem napsal, alespoň se s tvé hlouposti možná poučí něktří další experti na ryby polévky.
Jen tak mimochodem to že čtverzubec přežil díky výlovu je jasné, ale jestli je jediovatý to nevím.Zkus ho olíznout a pak napiš jestli tě v noci bolelo břicho. :?
Snad dá rozum, že když šupneš k malawské smečce tlamek jakoukoliv cizí rybu, že se stane terčem jeich teritoriální agrese!!!! :shock:
Myslel jsem že už ryby nějakou dobu máš tak snad o jejich chování něco víš. 8)

Pro mcgogo s krevetkama je není radno chovat , protože to jsou ryby co se živí škeblema, šnekama, krevetkama a podobně.
Jsou to agresivní rybky a kdo je chce chovat ve společnosti jiných ryb, tak potřebuje dostatek prostoru a vhodné krmení, jinak nikdy nebudou vypadat tak pěkně jak mají.Jsou to biotopové ryby, ke kterým je potřeba zvolit vhodnou osádku a ne to tam rvát podle toho co se mi líbí.
V malých nádržích dokážou být velmi nebezpeční pro své spoluobyvatele. Jejich zuby jsou nebezpečné kleště, které mohou způsobovat těžké rány, které se pak špatně hojí.No a infekční onemocnění na sebe nenechá dlouho čekat a hned je v nádrži veselo.Nějací Tetraodonti žijí i v tanganice, nebo v malawi, ale chovat je společně v aqu s mbunas, nebo dravci je nesmysl.V přírodě si tyto ryby nijak potravně ani lokalitou výskytu nekonkurují ovšem v aqu je to prostě nefunkční tam je moc málo místa na to aby se ryby navzájem nedostali do konfliktu.
hr
častý přispívatel
 
Příspěvky: 459
Obrázky: 14
Registrován: 02 pro 2009, 13:32

Příspěvekod FontosR » 21 úno 2012, 16:09

Koupily jsme si čtverzubce celkem čtyři lidi ve stejný den, dva znás máme už od začátku agresivního jedince. Ty dva je mají z pavímy oky a jinejma malejma rybama a vše je naprosto bez problémů. Dokonce včera si ten jeden taky koupil nové ryby a potom co je dal do akva absolutní nezájem, vůbec je nenapadá. U těchto ryb to záleží na jedinci, co se sním dá chovat a já zrovna chytil agresora.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ


Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron