Perlovka červená

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Domin » 07 pro 2006, 14:52

Ahojte, jelikož mi se mi v akvu usadila krupice a já to nepodchytil včas, tak mi osazenstvo pomalu vymřelo, takže poté, co jsem vše opět znovu založil, tak jsem dnes koupil prvních 5 rybek. Jedná se právě o Perlovky červené. A tak by mě zajímalo, resp. potřeboval bych radu od vás, co už je chovete, se kterými rybami se snesou. Nebo lépe.....se kterými rybami se dají chovat? Četl jsem tady, že je někdo máte s tlamovci!? Mohl bych je dát do hromady třeba s vrubozubcema? Prosím vás o radu a o to, zda-li by jste mi sem mohli napsat, které všechny ryby, by k nim mohly!! Vím, že jich asi nebude moc, ale za každou radu předem moc děkuji!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod Martin Novák » 07 pro 2006, 15:52

Domin píše:Ahojte, jelikož mi se mi v akvu usadila krupice a já to nepodchytil včas, tak mi osazenstvo pomalu vymřelo, takže poté, co jsem vše opět znovu založil, tak jsem dnes koupil prvních 5 rybek. Jedná se právě o Perlovky červené. A tak by mě zajímalo, resp. potřeboval bych radu od vás, co už je chovete, se kterými rybami se snesou. Nebo lépe.....se kterými rybami se dají chovat? Četl jsem tady, že je někdo máte s tlamovci!? Mohl bych je dát do hromady třeba s vrubozubcema? Prosím vás o radu a o to, zda-li by jste mi sem mohli napsat, které všechny ryby, by k nim mohly!! Vím, že jich asi nebude moc, ale za každou radu předem moc děkuji!

No, Perlovky bych spíše choval samotné. Pokud nemáš opravdu velkou nádrž (700litrů a více), tak bych udělal spíše druhové akvárium pouze s tímto druhem. Protože jestliže se Ti vytřou a budeš tam mít jiné druhy ryb, tak je všechny zabijou. Jsou to velcí agresoři a nestrpí nikoho ve svém teritoriu, mnohdy bývá problém i s oběma rodiči (někdy samec zabije samici nebo opačně). S vrubozubcema bych je nedával. Jsou to velmi klidné ryby a Perlovky je budou akorát napadat.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Domin » 07 pro 2006, 21:39

Tak dnes večer jsem poprvé krmil perlovky červené! je to nádhera. Ty jejich výpady na chuchvalec s patentkama byl super! Už se těším zase na zítřjší krmení. Akorát bych se chtěl zeptat kolik dávat toho krmiva, protože jak jsem je viděl, tak by toho spořádali určitě pěknou hromadu, kdybych jim to dal! Je na to nějaký dobrý recept? Díky!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod Domin » 07 pro 2006, 21:42

Jo jinak ještě......akvárium mám 200 litrů a když jsem je dnes večer viděl při krmení, tak jsem se už stejně rozhodl, že zůstanu pouze u perlovek, jako jednodruhové akvo! Takže prosím ještě o jednu radu, nebo spíš doporučení, protože kolik si jich tam mohu dát bych asi věděl, pokud by se týkalo "normálních" ryb, ale u takovýchto dravců si nejsem jist! Kolik si jich teda mohu dovolit ve 200 ltr akváriu??
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod wladys » 08 pro 2006, 00:02

Perlovky jsou párové cichlidy,takže pokud se vybere pár tak zbytek bude pravděpodobně utlačován.....pokud chceš více perlovek v té dvoustovce musíš dát hooodně úkrytů.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Domin » 08 pro 2006, 12:40

A nedalo by se to vyřešit tak, že bych měl jen samé samečky nebo naopak??? Teda pokud se to dá bezpečně rozpoznat samičku od samečka. A to je další prosba ode mne na Vás. Dá se to přesně určit? A ještě k tomu krmení.....krmím teď mmraženými patentkami. Jak pestrá by strava měla být a co vše bych jim měl dávat? Mám jich tedy zatím pět. Mražená strava je balená do takových velkých kostek, které se pak daí pěkně nalámat na malé kostičky o rozměru cca 1,5x1,5 cm a výšce asi 0,5 cm. Kolik tohoto krmiva jim denně dávat. děkuji!!!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod wladys » 09 pro 2006, 00:00

Pokud sou to malé ryby tak jim jedna kostka zcela postačí.A pokud to teda malé ryby sou tak pohlaví poznáš těžko.Nech je vyrůst oni se ti projeví a spárujou samy. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Domin » 09 pro 2006, 21:25

No že s spáují amy je mi celkem jasné, jnak je mám ve velikosti od 6-ti do 8-mi centimetrů. Ale já bych chtěl předejít těm útokům po spárování a vyloučit buďto samce nebo samice, aby k párování nedocházelo a tudíž i k agresi spárovaného páru vůči dalším perlovkám!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod Domin » 11 pro 2006, 00:48

Snad už mi tady někdo odpoví! A nebo jste všichni po víkendu utahaní? :-). Zajímalo by mě, zda-li mohu dát dohromady svou perlovku červenou a pestřence tanganického? Nemáte někdo toto spojení? Díky za odpovědi!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

Příspěvekod Domin » 14 pro 2006, 11:50

Tak jsem sehnal zadarmo asi 20 ks pestřence tanganického a dal jsem je k perlovkám. Zatím jsou v pohodě, takže uvidím, co bude třeba za týden. Dal jsem jich tam 10 kusů, takže jsou v převaze oproti perlovkám kterých mám v akvu jen pět, ale teď se mi už začaly dvě perlovky párovat, tak jsem samičku odebral a dal jí do menší nádrže, kde je teď sama jen se zbylými pestřenci. Jsem zvědavý, snad vše dobře dopadne!
Domin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2006, 14:35

PředchozíDalší

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron