Votrelec?

Vše co se k malawi či tanganyice nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Votrelec?

Příspěvekod canart » 21 led 2006, 00:05

Vie niekto, co je toto zac? Je to asi 4 cm dlhe, na povrchu hladke, pokryte chitinom, tmavohnedo-cierne. Nasiel som to na krycom skle akva, kde mam N. buescheri. Hybalo sa to. Nic lepsie ma nenapadlo, len to hodit do akva s umyslom, ze ozno si buescheri zalovia. Ani si to nevsimli, plavalo to na hladine, ma to aj chlpky na koncatinach. Nechal som to tak a asi po tyzdni mi skoro oci vypadli, ked som videl, ako sa to kludne plazi po kameni pod vodou. Potom po skle atd. Ryby si to vobec nevsimaju. Netusim, co to moze byt, prekvapilo ma to, ze som to nasiel na vzduchu a nie je mi jasne, ako to moze zit pod vodou. Mimo vody som to uz nevidel.
Přílohy
cerv.jpg
"obojzivelnik"
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod nakatenga » 21 led 2006, 00:56

Jak má něco víc než sedm nohou, je to podezřelé. Zbavila bych se toho.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Jerry » 21 led 2006, 09:42

Vypadá to jako stonožka, občas to vleze i do bytu, ale že by to dokazalo žít pod vodou????
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod memeo » 21 led 2006, 11:52

FUJ...............
Co to je za nohatou příšeru???
To by mě taky moc zajímalo.
Vypadá to jako nějaká stonožka,ale ta asi pod vodou dejchat neumí.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Lgaspo » 21 led 2006, 12:20

Tak ja by som si to v akva urcite nenechal !
Stonozky su vacsinou drave pokial ma pamat neklame tak aby nejak nahodou neublizili rybam. A mohli by byt mozno aj zdrojom nejakej choroby.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Rostratus » 21 led 2006, 12:50

:shock: normálne si ma zaskočil a idem sa aj ja pozrie? do svojich akvárií. Nemám tušenia čo to môže by?, ale podľa mňa to z akvária nevyšlo. Skôr vliezlo. Musím povedať, že máš dos? kvalitný digitál keď také niečo nafotíš.
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod mikro » 21 led 2006, 14:09

Urcite hned killnut. V ava to nema co delat takovahle vodni prisera :-O :-(
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Martin Novák » 21 led 2006, 15:07

Canart, to je tedy raritka! Vůbec netuším co by to mohlo být za potvoru, ale rád bych to věděl. Možná by stálo za to oslovit nějakého kvalitního zoologa, který by toto zvířátko uměl určit...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod kuba » 21 led 2006, 16:29

Stonožka ani mnohonožka to podle mě nebude, i když mnohonožka se živí řasami a dehtridem, alw stavbou těla bych spíše řekl, že to bude larva nějakého hmyz. Nechej ji dorůst a uvidíš :) . píš bych se ptal jak se tam dostala.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

Příspěvekod canart » 21 led 2006, 17:08

No, vidim, ze sme na tom rovnako....v hmyze sa nejako zvlast nevyznam, ale nieco sa mi mari okolo poctu noh a aj to, ze vyrastaju v paroch z jedneho miesta. Nejaka skupina sa myslim tymto vyznacuje. Stonozka to asi nebude a neviem o niejakej, ktora by bola schopna zit na vzduchu, aj pod vodou. V podstate kazdy hmyz, ktory si nedokaze zobrat so sebou vzduch pod vodu, tam neprezije. Iba ak larva, to napadlo aj mna. Na larvu to vsak vypada prilis dokonale.

Obavu o ryby urcite nemam. Ono sa to uplne pomaly, ako husenica pohybovalo po kameni, po skle.

Rostratus: ta fotka vobec nie je kvalitna, lebo nad akva mam strasne malo svetla na fotenie (jedna 7W usporka) a fotil som vecer. Fotak, mas pravdu, som spokojny ;)

Asi to ukazem niekomu u nas na univerzite, na zoologii, snad im to nieco povie.

Kuba: dovody sa to dostalo tak, ze som to tam hodil, ako som pisal hore :) A na akva sa to dostalo netusim odkial. Najblizsie je kvetina v kvetinaci, takze jedine zo zeme a potom uz neviem. Mna najviac prekvapuje, ze to zije pod vodou. Inak, uz som to 2 dni nevidel, tak bud to pochovali buescheri alebo to niekde medzi kamenmi prekonava premenu na nejaku zmutovanu priseru :D :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Další

Zpět na Obecná akvaristika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků