Výhra na Duboisi.com

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Bob » 11 črc 2005, 09:57

Nazdar, nazdar, aj ja som rad, ze som tu.
Nove akva mam momentalne na http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=1982, ale coskoro bude aj tu :)
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Lgaspo » 11 črc 2005, 09:59

Paradicka, vyzera to super !!!
A coze si sa rozhodol pre Tanganiku ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Doktor » 11 črc 2005, 10:18

No teda Bobe klobouk dolů. :shock: To pozadí je z nalepených lávových kamenů?Jestli ano tak prosímtě poraď jakou technologii jsi to zhotovil.Vypadá to fakt super :wink: Moc moc se mi to líbí.Ja jsem si pozadí udělal z pěny a mám s tím docela problemi.Po vložení do akva se mi kraje pozadí smrštily cca tak o 2cm a nevím proč. :(

Doktor
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Bob » 11 črc 2005, 10:49

Lgaspo píše:Paradicka, vyzera to super !!!
A coze si sa rozhodol pre Tanganiku ?


A ze ani sam neviem. Presiel som cez Malawi a zakotvil u Tropheusoch. :D Su to fascinujuce ryby. Prvý, kto ma na nich "nalakal" bol prave Canart, za co mu dakujem. :wink:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Bob » 11 črc 2005, 11:05

Doktor píše:No teda Bobe klobouk dolů. :shock: To pozadí je z nalepených lávových kamenů?Jestli ano tak prosímtě poraď jakou technologii jsi to zhotovil.Vypadá to fakt super :wink: Moc moc se mi to líbí.Ja jsem si pozadí udělal z pěny a mám s tím docela problemi.Po vložení do akva se mi kraje pozadí smrštily cca tak o 2cm a nevím proč. :(

Doktor


Dik. To pozadie je z travertinu, ktory som nalepil na plastovu dosku a tu na zadnu stenu akva. Na lepenie som pouzil akvaristicke silikonove lepidlo. Uvazoval som aj nad pur penou, ale takto mam v pozadi škáry, kde sa schovaju male ryby.
Niekde mam aj fotky z nedokonceneho pozadia, len ich musim pohladat.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Doktor » 11 črc 2005, 11:56

Já jsem si to myslel že postup bude stejný jak u ostatních pozadí.Ten travertin vypadá jak láva je to moc hezký.Kde jsi ho sehnal :roll: a ještě jednu otázečku před lepením jsi ho řezal,nebo je tak plochý že se dá hned lepit?
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Martin Novák » 11 črc 2005, 12:32

Doktor píše:Ja jsem si pozadí udělal z pěny a mám s tím docela problemi.Po vložení do akva se mi kraje pozadí smrštily cca tak o 2cm a nevím proč. :(

Já mám také pozadí z PU pěny a vím přesně co myslíš. Na tom stávajícím jsem toto už odstranil a předešel tomu. Ale první pokusy o pozadí z PU pěny dopadaly přesně jak popisuješ. Je to ale jednoduché. Pěna se ve vodě zkracuje - nevím proč, ale je tomu tak. Nejprve se tedy zkrátí, odchlípne se z krajů a pak se může odloupnout i celé pozadí. Toto jsem na tom stávajícím už ošetřil. Nejprve jsem plochu, na kterou budu pozadí lepit zdrsnil (tím se zajistí lepší adheze PU pěny k povrchu). Poté jsem kraje pozadí zalepil akvarijním silikonovým kaučukem. Pozadí je stabilní a ani se nehlo. Jestli se chceš podívat blíže mrkni do článku Výroba akvarijního 3D pozadí z PU pěny. :)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Martin Novák » 11 črc 2005, 12:37

Bob píše:Nazdar, nazdar, aj ja som rad, ze som tu.
Nove akva mam momentalne na http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=1982, ale coskoro bude aj tu :)

Tak to se těším! Jééé! Další akva do sekce "Vaše nádrže" :lol:

Bob píše:Dik. To pozadie je z travertinu, ktory som nalepil na plastovu dosku a tu na zadnu stenu akva. Na lepenie som pouzil akvaristicke silikonove lepidlo. Uvazoval som aj nad pur penou, ale takto mam v pozadi škáry, kde sa schovaju male ryby.
Niekde mam aj fotky z nedokonceneho pozadia, len ich musim pohladat.

To mě také zajímá! :shock: Nechtěl bys napsat malý (klidně i velký) článek nebo návod na výrobu takového pozadí. Zde na webu jsou už návody na několik druhů pozadí, ale z Travertinu ještě ne :)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Martin Novák » 11 črc 2005, 12:43

Takže tu máme dalšího výherce v kategorii Tank of the month a je to, již očekávaný, Radim Zídek a jeho Tanganyika 1800L! :lol: Rovněž připojuji gratulace! Další Evropan - Čech, který to tam celé zbořil 8)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Grohic » 11 črc 2005, 12:48

Teďka tam dejte ještě Tomáše Středočecha a další hranice bude pokořena :wink:
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron