Poistenie akvária

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Poistenie akvária

Příspěvekod Hugo » 24 lis 2006, 20:39

Mohol by mi niekto poradiť, či sa dá na Slovensku v niektorej poisťovni poistiť akvárium buď samostatne, resp. ako súčasť poistenia domácnosti? Zatiaľ sme stále ešte v štádiu plánovania, ale radi by sme ho nechali poistiť vzhľadom na to, že bývame na 7. poschodí. Môžete napísať, aj ako to funguje v Čechách? Len tak, pre moju informáciu. Ďakujem všetkým za odpovede.
Ak tu už podobná téma bola, ospravedlňujem sa, že som založil novú, ale nič podobné som nenašiel.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod VAVŘÍN » 24 lis 2006, 20:56

Tak to tě zklamu. Já jsem si nechával pojistit byt, a zeptal jsem se, zda jde pojistit akvárium, které si hodlám pořídit.
Akvária, se nedají pojistit, maximálně se započítává pojistka, když někoho vytopíš. Ale akva nikoliv :(
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Re: Poistenie akvária

Příspěvekod Martin Novák » 24 lis 2006, 21:01

Hugo píše:Mohol by mi niekto poradiť, či sa dá na Slovensku v niektorej poisťovni poistiť akvárium buď samostatne, resp. ako súčasť poistenia domácnosti? Zatiaľ sme stále ešte v štádiu plánovania, ale radi by sme ho nechali poistiť vzhľadom na to, že bývame na 7. poschodí. Môžete napísať, aj ako to funguje v Čechách? Len tak, pre moju informáciu. Ďakujem všetkým za odpovede.
Ak tu už podobná téma bola, ospravedlňujem sa, že som založil novú, ale nič podobné som nenašiel.

Ano, samotné akvárium nepojistíš, ale pojistíš únik vody z akvária (tuším minimální objem vody 50 litrů) a jeho následné škody.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 24 lis 2006, 21:35

ToHugo:

Pokial viem poistit samotne akva sa neda!
Ale v poistovni kde pracujem (Uniqa) sa da akvarium poistit v ramci domacnosti. Sam mam takto akvarium poistene.
Poistenie sa vztahuje na skodu, ktoru moze sposobit voda na majetku v domacnosti ako aj na majetku vytopenych susedov.
Dalej mas kryte ryby do vysky 3000 Sk.

Zial momentalne nie je kryty lom skla (cize rozbitia akvarka), lebo lom skla je kryty len v pripade pokial je sklo v pevnom rame, co pri lepenom akvarku neplati.
Ale uz som sa u nas v poistovni rozpraval s clovekom zodpovednym za tento produkt a vysvetlil som mu, ze dnes sa uz akvarka v ramoch nerobia a lepenie silikonom je uplne v pohode
Povedal mi, ze sa nad tym zamysli a mozno upravia poistne podmienky tak aby sa lom skla vztahoval aj na lepene akvarka.

Ak chces viac info napis mi mail :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Hugo » 03 pro 2006, 19:05

Trochu som sondoval po slovenskom trhu poisťovníctva a zatiaľ to vyzerá tak, že poisťovňa Allianz poisťuje akvária vrámci poistenia domácnosti a v module Comfort je aj poistenie za škody spôsobené "vodou uniknutou z akvária", alebo v rámci poistenia domácnosti je aj poistenie skla, kde je predmetom poistenia okrem iného aj poistenie "akvária s obsahom minimálne 50 litrov". Prosím, neberte to ako reklamu, ale skôr ako informáciu. V blízkej budúcnosti si to ešte overím aj v iných poisťovniach, takže ak by bol záujem, môžem dať potom vedieť, čo som zistil.
Hugo
uživatel webu
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 5
Registrován: 11 kvě 2006, 19:34
Bydliště: Prešov

Příspěvekod mikro » 03 pro 2006, 19:29

Mohl by nekdo z CR dat info jak je to z pojistenim. Mam ted zalozenou 350L a uz je trosku obava, je v obyvaku a tam je uz dost drahych veci. dekuji :o
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno


Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků