Regulace potěru

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod memeo » 18 srp 2007, 11:07

Jak jsem tu psal....mě v akva už minimálně 3/4 roku nic díky Sciaenochromis Fryeri nepřežilo,ale je pravda,že nemám v akva moc kamenů a není tak proto tolik úkrytů.Dosplělím rybám to stačí a mladý se nemají kam schovávat.Když jsem tam měl ještě lávové kameny,tak mi potěru zůstavvalo dost,ale po výměně Fryeri v poho stíhaj. :o
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Ruda » 19 srp 2007, 20:02

Take si myslim, ze to nebude ve fryerech nebo compressakach, ale v poskladanem akva, kde je dost prostoru pro ukryt, kam se dospela ryba nema sanci dostat a poter se objevi, az ma 1 cm, jak se to stava u me. A kdo ho potom chytne? Asi to vypada, jak tu jiz nekdo psal, po case vyskladnit kameny a prelovit. To si ale neumim predstavit a ani se me do toho nechce, ale zraloka shanet nebudu :roll:
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Elongatus » 19 srp 2007, 21:06

Ahoj Rudo. Známý má podobné akva jako ty a také vyskladňuje kameny a pak vychytává přebytky. Je to sice fuška a jde mu z toho hlava kolem ::s26:: , ale jinak to prostě nejde...Přeji ti hodně úspěchů při výlovu.
Možná tě dravci časem překvapí a ušetří ti práci, ale já osobně tomu moc nevěřím.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Dano74 » 19 srp 2007, 23:10

No to je fajn. 5 stran diskusie na to aby si dosiel zaveru, ze aj tak to budes musiet odlovit rucne :cry: to je dost blbe.

Asi bude najlepsie to raz odlovit a zaroven, ked budes mat sutre vonku prestavat tak, aby sa poter bud nemal kam schovat alebo zvacsit medzery medzi kamenmi a umoznit predatorom prechod medzi kamenmi. Inak to bused musiet opakovat pravidelne :P
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Lgaspo » 20 srp 2007, 08:31

Urob ako chces ohladom dimidiakov ale ja hovorim z vlastnej skusenosti a nie je to len nazor typu "podla mna".
Ak ste niekto uz videl napriklad v akcii Altolamprology pri kradnuti ikier tak takou istou rychlostou utocia dimidiaky. A staci aby poter len vystrcil hlavu z ukrytu. Dimidiak totiz stoji nehybne v zvislej polohe nad ukrytom a caka, a caka, a caka - a docka sa :wink:

Od kedy som kupil dimidiaky nemam problem s poterom. Prezije len to co mi prepadne do filtra, kam dimidiaky nemozu. Predtym som do roka odchoval cca 200 az 300 ks mladych ryb. Teraz odkedy mam dimidiaky tento problem vobec nemusim riesit.
Samozrejme necakaj ze hned po rozplavani zmiznu vsetky mlade. Aj u mna sa stava, ze najsikovnejsie dokazu prezit niekolko tyzdnov a narast do cca 2 - 3 cm, ale nakoniec sa aj tak zahadne vytratia z akvaria.

Nechcem tu teraz vehementne obhajovat dimidiaky, pisem len o skusenosti vo vlastnom akvarku, kde mozno mam idealne podmienky pre lov dimidiakov a v inom akva to tak fungovat nemusi. Pravda je, ze to nemusi platit vseobecne. Ale pravda je aj to, ze som nemusel prehadzovat kamene a chytat mlade :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Ruda » 20 srp 2007, 16:17

Jsem rad, ze nekdo napsal vlastni zkusenost. Myslim take, ze hodne bude zalezet na poskladanem dnu. Pockam, co udelaji fryeri a pak bych zkusil compressaky.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Ruda » 28 srp 2007, 19:46

Tak mám v akva fryeri tři týdny a nic není pryč z mladých. Od jaké velikosti fryeri začnou lovit? Koupil jsem je u Radima tak 7-8 cm.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod wladys » 28 srp 2007, 20:13

Nesmíš je moc překrmovat...zkus tak týden nekrmit a oni budou nuceni začít lovit :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ruda » 29 srp 2007, 00:32

wladys píše:Nesmíš je moc překrmovat...zkus tak týden nekrmit a oni budou nuceni začít lovit :lol:

No, 14 dnů jsem byl na dovolené a nikdo nekrmil. A mám v akva dalších 10 mladých :16:
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Předchozí

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků