Raid

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Raid

Příspěvekod supina » 28 srp 2007, 15:44

Mám problém, který se tady snad ještě neřešil. Jelikož se nám někde poblíž baráku vylíhlo obrovský množství komárů, tak už jsem strávil dvě noci tím, že jsem je mlátil a mlátil :( Známý mi poradil, abych si pořídil elektrický odpařovač, že to prý pomůže. Problém je ale v tom, že když jsem ho koupil a přečetl si návod, stojí v něm, že by se neměly používat akvarijní filtry, a akvária(nebo i terária a ptačí klece) by se při jeho použití měla přikrýt. Já mám v akva čerpací hlavu s přisáváním vzduchu, tak nevím, jestli by stačilo jen přisávání vyřadit z činnosti. Na nádrži mám krycí sklo. Poraďte mi prosím, jaké s tímto přípravkem máte zkušenosti. Ale prosím rychle- noc se blíží :lol: :lol: :lol:
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Darebak » 28 srp 2007, 15:50

Mrkni sem:
http://www.akvarko.cz/kniha.php?tema=komáři
(musis si to prekopirovat i s temi ceskymi znaky jinak odkaz nefunguje)


Cele jsem to necetl, jen vim, ze se to tam probiralo. Treba ti to bude uzitecne...
Uživatelský avatar
Darebak
přispívatel
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 27
Registrován: 04 bře 2007, 01:16

Příspěvekod Elongatus » 28 srp 2007, 16:01

Ahoj. Když byly u nás v roce 1997 povodně, tak jsme od obce nafasovali odpuzovače.
Doma stálo akva a taky jsem se nad tím návodem docela pozastavoval. Kamarád mi poradil, že pokud odpuzovač zapnu na dvě hodinky tak to komáry zlikviduje a rybkám se nic nestane. Dodržel jsem teda jeho postup a opravdu to fungovalo, ale jen do doby než jsem ho zapomněl vypnout. :( Jel přes celou noc a ráno bylo po rybkách...
Takže musím říci, že s tímto přípravkem mám špatné zkušenosti.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Džuzepe » 28 srp 2007, 16:10

Supina, pouzivam elektricky raid v obyvacke s AQ uz dva mesiace.
Zatial sa nic nestalo, odpudzovac je od akvaria vzdialeny asi 3 m , zapiname ho vzdy na noc.
Miestnost je vsak vetrana, balkonove dvere nechavam na celu noc otvorene.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod supina » 28 srp 2007, 20:56

Tak zatím je venku celkem zima a tak mám zavřený okna, proto asi dneska budu mít od komárů pokoj. Jinak ale je to tak 50 na 50, jestli mám ten přípravek vůbec použít třeba někdy příště :( Díky všem za zkušenosti...
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod supina » 28 srp 2007, 20:58

Darebak: Bohužel se mi ten odkaz nepodařilo otevřít :roll:
supina
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2006, 19:24
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 28 srp 2007, 21:51

Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod canart » 28 srp 2007, 22:03

Ja by som len upozornil, ze aj napriek tomu, ze sa tieto odpudzovace predavaju a pouzivaju, su skodlive aj pre cloveka a nemali by sa pouzivat, ked je v miestnosti clovek...uz vobec nie v uzavretej. Kratkodobo by to rybkam skodit nemalo, ale tazko urcit, co je to kratkodobo. Pre jeden druh mozno 2 hodiny, pre iny mozno 5 hodin, pre dalsi mozno 1 hodina. Aj ucinne latky nie su rovnake, odparovana koncentracia sa lisi, je tam x faktorov, ktore to ovplyvnia. Neriskoval by som to a najma nie s akvariami, ktore maju zavedene klasicke vzduchovanie a kompresor je v tej istej miestnosti.

Inak, ja si osobne neviem predstavit existovat bez sita na oknach. Takze skor by som kupil par list, sito proti komarom a zmajstroval ram a hodil na okna... a je po probleme :-)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Katarínka » 28 srp 2007, 22:13

Ako obvykle Canartova rada so sietkami na okno je najlepsia. :o Tiez ich mame na oknach a uz nemusim riesit podobnu dilemu.
Ale este jedna poznamka. Ja osobne som astmaticka a vzdy, ked manzel "pustil" na noc odpudzovac komarov, tak som v noci dostala astmaticky zachvat. Neviem, mozno to nebolo len tym, mozno ma drazdilo aj nieco ine a bola to len zhoda nahod, ale na sietky na oknach nie je asi nikto alergicky :o A osobne nerada inhalujem chemiu, ked nemusim.
Katarínka
uživatel webu
 
Příspěvky: 87
Obrázky: 40
Registrován: 09 kvě 2006, 12:53
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Jestr64 » 29 srp 2007, 10:08

Katarínka: ten záchvat si měla určitě z toho, já to taky míval, takže už to nepoužívám, ono to jde trošku cítit je to takovej hnus
Uživatelský avatar
Jestr64
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 15 srp 2007, 20:31

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků