Prečo nie a prečo ano?

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Prečo nie a prečo ano?

Příspěvekod mig07 » 13 dub 2008, 23:10

Trošku by som zafilozofoval... :o
No dost tu čítam príspevky prečo nie malawi k tanganike..... Ale môžte mi povedat dajaký iný dôvod okrem biotopu?
Naroky na vodu maju skoro rovnaké,,,, Teplotu tiež. Dno a prostredie totožne lebo to je afrika... TAk by som chcel vediet aké su vaše dôvody vašich argumentov..... Len mi prosím nedavaje extremy druhov ryb....
Osobne chovam tropíku s malawi rybami a obidve ryby sa tru.. Žiadne uhyny nevidím..... Ryby si zle nerobia a pri krmení žeru všetko čo im dam.....
Používam krmiva od Sera, JBL. Krmiva kombinujem aj ked všetci žeru všetko.....
Nie su to lenmoje skusenosti, rozprával som sa o tom s inými skusenými chovatetmi ktorý maju viac rokov skusenosti s chovom a odchovom tlamovcou ako mam ja, a bolo mi povedané to, čo si myslím aj ja, ak nepôjde o velkostný extrem tak ryby spolu v pokoji naživaju...... Však drviva väčšina ryb ani domovinu nevidela.....
Nechcem tvrdit že je to spravne, len sa mi nepači aby ste tvrdili že je to nesprávne. jednemu sa pači jedno a druhemu iné......

Ked som zbadal radimovo malawi 1800l, tak som čakal reakie, to akva je super, osobne sa mi viac pačí ako to malawi , je to farebnejšie, no čakal som na to ake budu vaše reakcie na tie korene v akvariu, lebo čo som tu čítaval tak všetci písali do malawi korene nepatria okyseluje to vodu a pod. aj mne to bolo písane mnohokrát. A vaše príspevky ma normalne rozosmiali ako ste zmenili nazor, možno ak do toho malawi da radim dajaku tanganiku, zmeníte nazor aj na to? :?:

edit: oprava okyseluje vodu...
Naposledy upravil mig07 dne 16 dub 2008, 14:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mig07
přispívatel
 
Příspěvky: 140
Obrázky: 20
Registrován: 15 led 2007, 16:52
Bydliště: Senica, SR

Příspěvekod wladys » 13 dub 2008, 23:58

Kořeny okyselují(ne okysličují) vodu a to jen v případě,že je voda měkká.Pokud se kořen(ny) dobře zakomponují do akva a pokud nebudou negativně ovlivňovat vodu...proč ne.Já osobně bych dal radši kořen do akva než míchal Malawi s Tanga.Já vidím akva jako výřez z přírody.A snažím se aby se mé akvárka k tomu co nejvíce přiblížili.O tom,že si jsou ty dvě jezera dost podobné se nemá cenu bavit....tam bych problém nehledal.

Radim tam kořeny původně vůbec dávat nechtěl,alespoň co já vím.Dal je tam pro to,aby trochu rozčlenil horní část akva.Protože se ryby držely moc při dně.Přeci jen je jeho akva dos vysoké.Zakomponoval to skvěle.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hroch » 14 dub 2008, 08:19

Že se nemají míchat jezera je asi fundamentalistický názor a takle generelně to nemá asi žádné reálné opodstatnění , ale já by jsem do toho nešel.
Pokud dělá člověk "běžnou" akvaristiku ,je akvárko většinou "mišmaš" ryb ze všech možných kontinentů a pokud už držíš kontinent nejsou ryby ani ze stejné řeky nebo jezera. U "afriky" mě právě "baží" že jsou ty ryby z jednoho jezera , i když to neni dokonalé a druhy co máme v nádrži nežijí na stejném místě v jezeře.


Ke kořenu - dát kořen do Malawi akvária je samozřejmě naprostý nesmysl - okolo jezera stovky kilometrů nerostou žádné stromy a i kdyby rostly , jezero leží v naprosté rovině ,tak že žádný vyvrácený strom do jezera nemůže spadnout .
Tak že ještě jednou , v celém širém jezeře nemůžete nikde najít žádný kořen a proto do Malawi superhyperbiotopakvária nesmíte nikdy žádný kořen dát - amen
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Džuzepe » 14 dub 2008, 09:13

Ke kořenu - dát kořen do Malawi akvária je samozřejmě naprostý nesmysl - okolo jezera stovky kilometrů nerostou žádné stromy a i kdyby rostly , jezero leží v naprosté rovině ,tak že žádný vyvrácený strom do jezera nemůže spadnout .
Tak že ještě jednou , v celém širém jezeře nemůžete nikde najít žádný kořen a proto do Malawi superhyperbiotopakvária nesmíte nikdy žádný kořen dát - amen[/quote]

No hroch neviem odkial mas tie informacie, staci si pozriet google Earth, a tvoje jazero uprostred Sahary je hned oblokopene stromami
A ja osobne som sa zatial este nestretol zo ziadnym superbiotop akvariom... mi pripadas trosku extremisticky v tomto smere.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Lgaspo » 14 dub 2008, 10:32

Hroch píše:Ke kořenu - dát kořen do Malawi akvária je samozřejmě naprostý nesmysl - okolo jezera stovky kilometrů nerostou žádné stromy a i kdyby rostly , jezero leží v naprosté rovině ,tak že žádný vyvrácený strom do jezera nemůže spadnout .
Tak že ještě jednou , v celém širém jezeře nemůžete nikde najít žádný kořen a proto do Malawi superhyperbiotopakvária nesmíte nikdy žádný kořen dát - amen


Na Malawi som v zivote nebol ale co som videl a cital na nete tak korene, kmene, konare... sa v jazere vyskytuju.
Napr. v tomto clanku:

http://www.cichlid-forum.com/articles/p_acei.php

autor popisuje zivot P. acei a doslova pise, ze sa vyskytuju v blizkosti kmenov a vetiev stromov ponorenych vo vode a ze sa zda akoby sa specializovali na ozieranie rias prave z tychto drevennych casti.

Takze ja si myslim, ze koren v akva ci uz malawi alebo tanganyika je v pohode.
Co sa tyka miesania bitopov je to vec nazoru, vkusu a skusenosti s chovom ryb.
Ja uprednostnujem nemiesat tieto jazera dokopy.

Nechcem vsak tvrdit, ze mam 100% biotopove akva - napriklad mam slabost na prisavnikov :o
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Hroch » 14 dub 2008, 11:21

To měla být legrace , no - vtipe vylez .
Jasně že okolo jezera jsou stromy a hory . O těch aceikách jsem to taky četl.
Mám ten kořen v akvárku taky, v kořenu nevidím problém
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr


Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron