Tlamovec v našem potoku...

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Waldik » 20 čer 2008, 08:09

Karasy nebo nějakou formu koi kapra bych vyloučil. Ryba má protáhlé tělo. Když jsem se díval jak vypadá barevná forma Jelce Jesena, tak bych řekl, že je to na 95% tato ryba.

http://chovokrasnychryb.webgarden.cz/jelec-jesen

S tou zebrou, případně s labeotropheusem mě zmátly ty oči. Takže alespoň teď vím, co máme doma v potoku za raritu :-) Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 01 črc 2008, 10:18

Tlamoveček by chladnou vodu určitě nerozdejchal. Rybník - to je něco jiného, nicméně ani tam by dlouho neplaval,
štika nebo sumec by mu mnoho času taky nedali.
Ale, jistě spousta lidí už zaslechla, že není nic až tak výjmečného, když v rybníku chytí rybář pirani býložravou,
soused před 14ti dny vylovil z labe 60cm dlouhého koi kapra křiklavé bílo-oranžové barvy s černými flíčky.
Nedivila bych se tedy vůbec ničemu.....
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 01 črc 2008, 12:08

V Labi jsou i vodní želvy. Dokáží přezimovat v bahně a přežijí, takže se může chytit na žížalu klidně želva nádherná(Trachemys scripta elegans). :?
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Marek1115 » 03 črc 2008, 11:30

MatoPE píše:tiez si myslim,ze to bude karas.
ten sen tlamovci v potoku je u nas realny,z bojnickych kupelov(opatovce) vyteka potok plny,ale doslovne plny tlamovcov.ryba na rybe vacsie,mensie samice nosiace mlade,dominantny samci atd.podotykam ze v potoku je celorocne tepla voda z kupelov.


Jestli je tomu opravdu tak, prahnu potom vidět alespoň fotky. Teď jsem se marně pokoušel přes zoznam něco najít, ale nic. Máš-li Mapo fotky, přilípni je sem. Popř. kdokoliv jíný ať se podělí.

A jenom otázka pro zbytek osazenstva! Myslíte si, že by eventuálně naše cychlidy přežily ve vývěrové vodě? (samozřejmě telpota by byla v úměře, spíše řeším chemické složení) - pořád mi to prostě nějak nejde na rozum.

Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

Předchozí

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků