Tlamovec v našem potoku...

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tlamovec v našem potoku...

Příspěvekod Waldik » 19 čer 2008, 10:02

Již asi měsíc sleduji, že je v našem potoku podivná ryba, která se tam nehodí. Mám už takový zvyk, že když jdu kolem nějaké vody, kouknu na ryby, které tam jsou. A poslední dobou jsem u nás vídával mezi hejnem tmavých ryb jednu jasně oranžovou. V potoce máme většinou menší pstruhy, občas nějaká parmička. Takže mezi hejnem 30ti tmavých ryb je jedna oranžová.

Zřejmě ji tam vypustil nějaký neslušný akvarista. Pokud vím, u nás totiž takto oranžová ryba není. Dost to vypadá na Zebru.

Co si o tom myslíte? Domnívám se, že nemá šanci přežít zimu. Nebýt to na tak nevhodném místě, pokusil bych se ji odlovit.

Úsměvné na tom je, že asi před půl rokem jsem se mi párkrát zdálo, že v našem potoce chytám tlamovce. Tehdy jsem se tomu smál a říkal jsem si, že z těch ryb už blbnu, ale teď... :)
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod macha » 19 čer 2008, 14:51

Neblbneš ,já mám taky také sny.Nechápu to,taky si chytám různé akvarijní ryby v potoku. :idea:
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

oranzova

Příspěvekod Metys » 19 čer 2008, 15:15

Musel bys to odlovit pro identifikaci,ale oranzove ryby existuji io v nasich vodach, napr zlaty karas,lin,jelec,kapr,atd. Je to vlastne barevna mutace, v tom potoku bych to videl na toho Jelce jesena zlateho,ktereho mohl nekdo vypustit omylem do prirody.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 19 čer 2008, 19:03

Taky si myslím že to bude spíš jelec jesen. Tlamovec by v potoku asi dlouho nepřežil. Je to na něj moc studený. Ale ve stojaté vodě by to možná bylo možný.. (já mám každý rok venku v sudu peřovce, rájovce a kardinálky) :lol:
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod Elongatus » 19 čer 2008, 20:41

Já to typuju na nějakého karáska nebo kapříka. Kamarád totiž nedávno vytáhl 80ku oranžového kapra.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod Elongatus » 19 čer 2008, 20:42

Já to typuju na nějakého karáska nebo kapříka. Kamarád totiž nedávno vytáhl 80ku oranžového kapra.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod wladys » 19 čer 2008, 20:43

Taky bych to tipoval na karáska...tlamovec by neměl v tak studené vodě šanci přežít.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MatoPE » 19 čer 2008, 21:00

tiez si myslim,ze to bude karas.
ten sen tlamovci v potoku je u nas realny,z bojnickych kupelov(opatovce) vyteka potok plny,ale doslovne plny tlamovcov.ryba na rybe vacsie,mensie samice nosiace mlade,dominantny samci atd.podotykam ze v potoku je celorocne tepla voda z kupelov.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Příspěvekod MatoPE » 19 čer 2008, 21:01

tiez si myslim,ze to bude karas.
ten sen tlamovci v potoku je u nas realny,z bojnickych kupelov(opatovce) vyteka potok plny,ale doslovne plny tlamovcov.ryba na rybe vacsie,mensie samice nosiace mlade,dominantny samci atd.podotykam ze v potoku je celorocne tepla voda z kupelov.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Příspěvekod MatoPE » 19 čer 2008, 21:01

tiez si myslim,ze to bude karas.
ten sen tlamovci v potoku je u nas realny,z bojnickych kupelov(opatovce) vyteka potok plny,ale doslovne plny tlamovcov.ryba na rybe vacsie,mensie samice nosiace mlade,dominantny samci atd.podotykam ze v potoku je celorocne tepla voda z kupelov.
Uživatelský avatar
MatoPE
uživatel webu
 
Příspěvky: 52
Obrázky: 69
Registrován: 06 led 2008, 00:11
Bydliště: Partizanske

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků