Pojištění proti vyplavení sousedů

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Pojištění proti vyplavení sousedů

Příspěvekod macha » 14 srp 2008, 19:12

Určitě z vás na tomto fóru bydlí a žije na nějaké bytovce ,paneláku či činžovním domě.Vím že dnes lepená akvária jsou už tak bezpečná ,že prasknutí hrozí málokdy,ale někdy se přece jen stane ,že vnější filtr zazlobí nebo něco jiného a pak je tu docela problém.Já osobně mám pod sebou 4 sousedy a v pokoji mně proudí okolo 750l.Tak pro jistotu jsem si pojistil i mé snad nikdy nevyplavené sousedy.Pojistku jsem uzavřel u české pojištovny tzv.odpovědnost za způsobené škody.pojistkaČástka na rok činí směšných 372Kč na rok.
Jak jste na tom vy osobně,jsem na to zvědav. :?: Tak ať nám plavou,ale jen v akváriích. :D
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod shimie » 14 srp 2008, 20:10

Tiez byvam celkom na vrchu. Ak by sa nieco stalo bola by to asi katastrofa. Po zalozeni akva som dal aj ja poistit byt.
;)
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod jerry1 » 15 srp 2008, 11:59

jsem na tom stejně a dokonce mám pojistku take uzavřenu u ČP ...... sichr je sichr :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Hroch » 15 srp 2008, 19:28

Nepokryje to běžné pojištění domácnosti ?
Jsou tam myslím i škody neúmyslně způsobené členy domácnosti , někomu dalšímu .
Vyteklou pračku to pokryje a to bývá i horší , když nejste doma a pračka napouští a napouští a napouští .....
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Bob » 16 srp 2008, 07:38

Mal som tiez zaujem poistit si akva. (650l-8poschodie) V poistovni mi povedali, ze to nie je potrebne :o napise sa to na pracku, no len neviem ako by to bolo v skutocnosti, keby k niecomu takemu doslo :3:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Metys » 16 srp 2008, 09:16

Kdyby k necemu takovemu doslo,tak se s tebou budou handrkovat tak jako tak, nikdy se jim nechce zaplatit. Dam priklad : otec si zlomil lyži v Alpach a měl pojištění, aby mu to uznali, musel říct, že on zlomil lyži kamaradovi a pak začali počítat vzniklou škodu. Nejřív odečetli amortizaci a pak pry 1/2 ceny lyží, protože máte zlomenou jen jednu lyži a druhou můžete ještě používat!!!!!!!! :lol: :lol: Takže se musela zloimt i druha a bylo vše OK. Podobných případů bude asi moc, takže pozor na ně a jejich slovní obraty v pojistné smlouvě!!!!Záleží i na tom, kudy voda poteče, podle toho se třeba u povodní rozlišuje zatopení a vytopení!!!!Jestli řeka tekla normalním směrem, je to zatopení a jestli prorazí někde ochrannou hráz a poteče naopak jako vlna, je to vytopení!!!a tak dále!
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Re: Pojištění proti vyplavení sousedů

Příspěvekod Danouš » 16 srp 2008, 12:54

macha píše:Určitě z vás na tomto fóru bydlí a žije na nějaké bytovce ,paneláku či činžovním domě.Vím že dnes lepená akvária jsou už tak bezpečná ,že prasknutí hrozí málokdy,ale někdy se přece jen stane ,že vnější filtr zazlobí nebo něco jiného a pak je tu docela problém.Já osobně mám pod sebou 4 sousedy a v pokoji mně proudí okolo 750l.Tak pro jistotu jsem si pojistil i mé snad nikdy nevyplavené sousedy.Pojistku jsem uzavřel u české pojištovny tzv.odpovědnost za způsobené škody.pojistkaČástka na rok činí směšných 372Kč na rok.
Jak jste na tom vy osobně,jsem na to zvědav. :?: Tak ať nám plavou,ale jen v akváriích. :D


Mám to úplně stejně jak ty. Klasické pojištění domácnosti + připojištění na odpovědnost za způsobené škody
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Pavel V » 16 srp 2008, 18:21

Hroch píše:Nepokryje to běžné pojištění domácnosti ?
Jsou tam myslím i škody neúmyslně způsobené členy domácnosti , někomu dalšímu .
Vyteklou pračku to pokryje a to bývá i horší , když nejste doma a pračka napouští a napouští a napouští .....


Nepokryje odpovědnost za škodu způsobenou provozem domácnosti je nutnost.
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod Pavel V » 16 srp 2008, 18:23

Metys píše:Kdyby k necemu takovemu doslo,tak se s tebou budou handrkovat tak jako tak, nikdy se jim nechce zaplatit. Dam priklad : otec si zlomil lyži v Alpach a měl pojištění, aby mu to uznali, musel říct, že on zlomil lyži kamaradovi a pak začali počítat vzniklou škodu. Nejřív odečetli amortizaci a pak pry 1/2 ceny lyží, protože máte zlomenou jen jednu lyži a druhou můžete ještě používat!!!!!!!! :lol: :lol: Takže se musela zloimt i druha a bylo vše OK. Podobných případů bude asi moc, takže pozor na ně a jejich slovní obraty v pojistné smlouvě!!!!Záleží i na tom, kudy voda poteče, podle toho se třeba u povodní rozlišuje zatopení a vytopení!!!!Jestli řeka tekla normalním směrem, je to zatopení a jestli prorazí někde ochrannou hráz a poteče naopak jako vlna, je to vytopení!!!a tak dále!


Pravděpodobně máš Extrémní zkušenosti spojišťovnou.
Mimochodem likvidace těch lyží byla naprosto v pořádku, ikdyž chápu že druhou do páru těžko koupíš :wink:
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod Princessen » 17 srp 2008, 10:43

To my pojistku radši máme a to jsme v přízemí paneláku člověk nikdy neví navíc by se přeci zničil i náš majetek tak proč by ho pojišťovna nezaplatila ne ?
Uživatelský avatar
Princessen
uživatel webu
 
Příspěvky: 65
Obrázky: 23
Registrován: 15 úno 2007, 21:03
Bydliště: MOST

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron