kapu mi rastliny poradte pls...

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

kapu mi rastliny poradte pls...

Příspěvekod jakabko » 08 říj 2008, 21:43

kupil som si 327 l akvarko spravil som do neho 3D pozadie z epoxydovej zivice + som pouzil silikon 3D pozadie som postiekal raz octom na 30 minut. po 2 dnoch co som vymenil uz 3x 1/2 vody je stale este mierne kalna a vsetky rastliny sa mi doslova rozpadavaju a to absolutne vsetky preto mam na vas dotaz co som urobil zle? co je v tej vode co tie rastliny zabija? pls o odpoved....
PS: vsade som neurobil poslednu ochrannu vsrtvu bez farby a to na zadnej casti akvarka no myslel som ,ze som to dobre utesnil ,ale dostala sa aj tam voda, je tam malo tej zivice s farbou bez ochranej vrstvy myslite ,ze je to v tom problem?
jakabko
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 18:59
Bydliště: bratislava

Příspěvekod jakabko » 09 říj 2008, 09:27

robia sa na listoch take biele povlaky... pls poradte co s tym...
jakabko
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 18:59
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Hroch » 09 říj 2008, 13:21

Napiš jakou jsi použil priskyřici (zivice) jaký silikon, jak dlouho jsi nechal priskyřici vytvrdnout, jak dlouho jsi nechal zaschnout silikon.
Změř pH.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod jakabko » 09 říj 2008, 13:28

epoxy 323 tusim nechal som ju vytvrdnut 2 dny bola jak kamen, PH bolo v norme meral som to podla tych farbenych kruzkov takze to nieje spolahlive, uz som sa dozvedel ,ze som to asi zle zneutralizoval tak, idem vybrat rastliny a znova to asi zneutralizovat. a vymienat vodu...
jakabko
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 18:59
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Hroch » 09 říj 2008, 14:09

Hernon Epoxy 323 ?
jsi si jist že má atest pro pitnou vodu?
To že je priskyřice tvrdá neznamená že je vytvrzená. Mám v práci epoxid, je tvrdý za hodinu, ale dotvrzuje se při pokojové teplotě 14 dní.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod jakabko » 09 říj 2008, 14:23

http://www.movychem.sk/lepidla/epoxidov ... poxy-324-8 tato to je, epoxy 324 raz som u zneutralizoval ,ale asi nie poriadne, podla teba by som mal vypustit vodu ,znova zneutralizvat a den nechat este vytvrdnut ,abo ako?
jakabko
uživatel webu
 
Příspěvky: 19
Obrázky: 35
Registrován: 24 srp 2008, 18:59
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Hroch » 10 říj 2008, 08:20

Nenašel jsem nikde vytvrzování téhle priskyřice, není atestovaná pro styk s pitnou vodou, ale to by nemusel být problém.
Podle mě je třeba ji nechat dobře vytvrdit a až potom neutralizovat. Dostatečńé vytvrzení je důležitější než neutralizace.
Protože není k dispozici návod k vytvrzování pro CHS-EPOXY 324, použil by jsem standartní návod pro priskyřice CHS-EPOXY které mají atest pro styk s pitnou vodou.

Varianta1 :pokojová teplota 14 dní - neutralizace - důkladný oplach vodou

Varianta2 : pokojová teplota 2 dny , 60°C 2 dny ( může být i ve vodě 60°C) - neutralizace - důkladný oplach vodou
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Tomik » 10 říj 2008, 08:40

Dělal jsem asi před měsícem pozadí a přesto, že jsem vše udělal jak jsem měl, tak se mi stalo něco podobného...Zbělala mi voda, na rostlinách se mi udělaly šílené povlaky a rostliny odešly..Tak jsem rostliny vyházel a vypustil skoro vetšinu akva...Akva celé znova napustil, z toho tak třetinu ze zaběhlé Amazonie, pořádně vzduchoval a filtroval...Přesto se někde povlaky dělaly, ale byla už docela čistá voda...Tak jsem dal dvě záběhový Black Moly a všechny ty jakoby vatovitý shluky požraly, takže je na to doporučuju...Ono ty shluky vypadají hrozně, ale podle mě je to organického původu...Když jsem po tom týdnu vypouštěl vodu, když mi zdechly rostliny a vodu nasál, tak mi to málem sežralo krk...Chci říct, že už tam mám calvuse a multíky a rybky jsou v pořádku...Takže voda je v pohodě... :D
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Tomik » 10 říj 2008, 08:53

Chci ještě říct, že jak jsem tam dával ty Molly, tak na rostlinách povlaky byly velký, ale jinak byly v pořádku a zelený...Ale při prvním napuštění se doslova rozpadly...Jinak mám 140 l akva...Kdyžtak se ptej, rád pomůžu, byl jsem z toho taky hodně nešťastný...Myslím, že budeš mít podobný problém jak já...
Tomik
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 8
Registrován: 27 zář 2005, 10:38
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Hroch » 10 říj 2008, 10:56

Tomik píše:Ono ty shluky vypadají hrozně, ale podle mě je to organického původu...:D


Jo máš pravdu je to nezreagované tvrdidlo které reaguje s vodou. Je to směs amínů a to jsou organické látky. jsou dost reaktivní tak že navážou a nakonec si s nimy bakterie poradí. Ale ve větších koncentracích jsou toxické a některé karciogení.

Daleko jednodušší a rozumější je nechat ten epoxid pořádně "dojet" potom zneutralizovat.

Jasný- chápu 14dní to je půl života
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron