Jaké kameny?

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jaké kameny?

Příspěvekod Jespe » 11 čer 2009, 21:51

Zdravim Vás. Chtěl jsem se jen zeptat, zda byste mi nemohly poradit, jaké kameny jsou vhodné do Malawi AQ a popř., kde takové kameny najít? Nechce se mi moc kupovat větší množství kamenů v akvaristikách (vzhledem k dosti drahým cenám) a tak bych si radši něco rád našel... Ovšem ať chodim kolem řek, lesů, cest apod. všude jsou jen obyčejné hnědo-žluté vápence... Nedá se najít v ČR i něco zajímavějšího... Popř. jsem ze Zlína, tak abych nešel hledat do někde na Šumavu... :D
Uživatelský avatar
Jespe
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 bře 2008, 13:49
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 19

Příspěvekod Dano74 » 11 čer 2009, 21:57

Principialne je to uplne jedno ake kamene tam das. V akva ti chytia patinu a nebude nakoniec vidiet aky to bol na zaciatku kamen. Skorej si naplanuj rozmiestnenie ake velkosti tam chces a potom zacni hladat adekvatne kamene. Inspiracie tu najdes dost :o
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Jespe » 11 čer 2009, 22:05

Hmm - taky pravda... :o Akorát, že já na nic jiného, než blbé vápence nemůžu kápnout... :( A tak nějak mě to mrzí, když vidim Vaše akva a v nich různé (hezčí) kamení... Jo, jako jasné - beztak to nejspíš chytí řasu, ale já mam snad na ty vápence averzi či co... :D
Uživatelský avatar
Jespe
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 bře 2008, 13:49
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 19

Příspěvekod A+I » 11 čer 2009, 23:04

Tak zkus se podivat v nejakych stavebninach nebo zarizeni zahrad, tam by melo byt nekolik druhu k mani. Ceny urcite levnejsi nez v akvaristikach.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mareks » 12 čer 2009, 14:35

nejlepší a přirozeně vypadající jsou valouny z řeky, tmavší a můžou mít nerovnosti a díry, buď ti je prodaj na kila tam kde prodávají různý štěrky i solitérní kameny do zahrad, nebo je najdeš na břehu řeky nebo si zjisti kde máš nejbližší pískovnu a zajeď tam
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun


Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron