Hudba a ryby

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Hudba a ryby

Příspěvekod pegan » 06 srp 2009, 15:17

zdravim, zaujima ma ci rybam vadi ak je hudba pustena silnejsie? vadi im to vobec, ma to na ne nejaky vplyv?
pegan
uživatel webu
 
Příspěvky: 43
Registrován: 18 zář 2008, 18:57

Příspěvekod Bob » 06 srp 2009, 15:57

záleží aká, či vážna alebo rock :)
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Re: Hudba a ryby

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2009, 18:52

pegan píše:zdravim, zaujima ma ci rybam vadi ak je hudba pustena silnejsie? vadi im to vobec, ma to na ne nejaky vplyv?

:shock: Určitě ano. Ryba je vybavena smyslovým orgánem, který se nazývá postraní čára a tento orgán přenáší do ryby vibrace a různé pohyby.tato postraní čára by se laicky řečeno mohla přirovnat k lidskému uchu.
Takže hlasitá hudba, nebo jiné faktory jsou nežádoucí, ryba může být lekavá.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: Hudba a ryby

Příspěvekod wladys » 06 srp 2009, 19:12

PIETRO píše:
pegan píše:zdravim, zaujima ma ci rybam vadi ak je hudba pustena silnejsie? vadi im to vobec, ma to na ne nejaky vplyv?

:shock: Určitě ano. Ryba je vybavena smyslovým orgánem, který se nazývá postraní čára a tento orgán přenáší do ryby vibrace a různé pohyby.tato postraní čára by se laicky řečeno mohla přirovnat k lidskému uchu.
Takže hlasitá hudba, nebo jiné faktory jsou nežádoucí, ryba může být lekavá.


...tak v tom případě jsou moje ryby proti tomu naprosto imunní.....mám akva hned vedle subwooferu a předních beden od domácího kina.Ryby nejsou nijak lekavé....spíše naopak. :lol: Nechcu se hádat,ale ryba tou podélnou čárou neslyší :o je to jen o těch vibracích ...takže bych to ke klasickému uchu nepřirovnával. :roll:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2009, 19:30

8) No jistě jen to přirovnávám k funčnosti lidského ucha, neber to za slovo.
To že to tak máš je mi jasné ale pokud máš bedny na točené na akva ,tak to může být problém.
Nebudem tu slovičkařit ,ucho a jeho vnitřní uspořádaní myslím tím třmínek ,kladívko ,bubínek a eustachovou trubici, také vnímáš vibrace, takže jako???? postraní čára :P
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bedna » 06 srp 2009, 20:14

PIETRO píše:8) No jistě jen to přirovnávám k funčnosti lidského ucha, neber to za slovo.
To že to tak máš je mi jasné ale pokud máš bedny na točené na akva ,tak to může být problém.
Nebudem tu slovičkařit ,ucho a jeho vnitřní uspořádaní myslím tím třmínek ,kladívko ,bubínek a eustachovou trubici, také vnímáš vibrace, takže jako???? postraní čára :P


Funkce lidskeho ucha a postrani cary srovnat nejde :) Ostatne ani jejich ucel neni stejny. Souhlasim s tim, ze akvarijni ryby urcite vnimaji zvuk pomoci postrani cary, ale to proto, protoze rozechveje stenu akvaria a to se prenese na zmenu tlaku ve vode, nikoliv na vlneni zvuku. Ovsem priroda asi nepocitala s tim, ze budou ryby za sklem :o (http://rybareni.euweb.cz/clanek11_smyslove-organy) Jinak, zkuste si zarvat na rybky, jestli se poplasi :lol: A nebo udelat na ne Beanovkse, Baf! :oops:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod enďus » 07 srp 2009, 09:13

Jsem na tom stejně jako Wladys, doma mám akva s malawkama hned vedle subwoofru a hlavních beden a ryby to nijak zvlášť nestresuje, teda soudím tak podle chování, které se nijak nemění. Ale naopak v práci mám šnekáče a ty jsou na jakékoliv vibrace zase hodně citliví a lekaví, stačí aby někdo na druhém konci baráku bouchnul s dveřmi a jsou v ulitách. :?
Uživatelský avatar
enďus
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 20:14
Bydliště: Most

Příspěvekod Matthes » 07 srp 2009, 09:21

To wladys: no ještě že ten woofer nemáš pod akva taky mám v jedné místnosti audio, a ryby mi přijdou v klidu když to sem tam pustím hlasitěji :twisted:
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod V.Malawi » 07 srp 2009, 12:06

Možná je to i otázka zvyku,já zalezu do sklepa pustím rádio "standartně"a dělám rybám společnost.V případě- řekněme oblíbenější skladby, než je běžný standart(na Rockmaxu často),jde volume do prava,,,Jediná ryba která si stěžuje je manželka nad sklepem v obýváku,,, :D
Uživatelský avatar
V.Malawi
častý přispívatel
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 1
Registrován: 27 úno 2006, 17:37
Bydliště: Vlčnov
Kolik let děláte akvaristiku?: 20

Příspěvekod wladys » 07 srp 2009, 15:24

Rockmax.... :24:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron