PORTÁL, FORUM NEBO CHAT!!???

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod tomes.st » 28 led 2010, 13:09

Pardón, taky :(
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Příspěvekod kolarr1 » 28 led 2010, 13:15

Ahoj přátelé,

můj osobní názor je ten,jak již psal Radim,měli by se psát určitě odborné názvy ryb,
živočichů,rostlin atd,protože ten dotyčný když si zadá do vyhledavače odborný název třeba Labidochromis Caeruelus (Yellow)
tak tu rybu najde všude,kde je o ní řeč,ale když tady někdo píše zkomoleniny atd tak je to prostě problém.

Dále bych asi neviděl problém s tím že si tu občas někdo popřeje hezké vánoce,hezký víkend,přání k narozeninám,
to mi připadá úplně normální a rozumné,vždyt jsme jenom lidi,kteří by s polu měli komunikovat,smát se a žít trochu ten život,
který je dnes problém právě v lidech.

Takže bych souhlasil docela s Richardem co tu navrhl.

Jinak já osobně si rozhodně vážím těch,kteří to tu zařídili,rozjeli tento web a měli by jsme jim děkovat!
Naposledy upravil kolarr1 dne 31 led 2010, 13:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Moliro » 28 led 2010, 15:32

Ze zkušeností vím, že pokud se někde objeví snaha o regulaci, většinou to vede ke zhoršení stavu. Zdá se mi, že tohle fórum je nejlepši v Čechach i na Slovensku a podle mne není důvod do něj nějak drasticky zasahovat. To, že někdo v "zápalu diskuse" nepoužije odborný název ryby, by se asi nemělo stát zvykem, ale je to daň za to, ze se tu diskutuje otevřeně a bez rozdělování diskutujících do kast.

A sami dobře víte, že i odborník může v názvu udělat chybu např. v předchozím příspěvku kollar1, protože "Labidochromis Yellow" není samozřejmě vědecké jméno. Všichni ale víme o jakou rybu jde a rádi to v zájmu klidné a přátelské diskuse přehlédneme :)

Takže i já se připojuji k poděkování zakladatelům fóra a všem diskutujícím, díky nimž to tady stále ještě žije.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 29 led 2010, 08:26

Radime, trošku rozpracovaný návrh na doplnění sekce zařízení nádrže. Toto na netu chybí a musí se hledat a brouzdat. Pokud by to sem šlo, počítám, že by bylo přínosem.

http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtop ... 9361#49361
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod A+I » 29 led 2010, 11:50

Akvamalawi.com jsme objevili 2 mesice po jeho zalozeni v lete 2005. Radi jsme sem chodili cist prispevky a moc se nam libilo nadseni, s jakym se vsechno mozne probiralo. Nekteri vedeli vic, nekteri min, nekteri teprve zacinali a mne se tak libilo, ze se tu chovali k sobe vsichni pekne. Tenkrat se tu nikdo nepovysoval nad druhe a nehadal se. Tohle forum jsme si oblibili mimo toho, ze je tu nespocet cennych informaci i proto, ze to tu zije, ze se tady lidi k sobe pekne chovaji a ze je tu i legrace. To byl zacatek. O dva roky pozdeji, kdyz uz pribylo zaregistrovanych, to tu obcas trochu zaskripalo, ale, az na malicke vyjimky, slusnosti ani legrace neubylo.
Tohle forum ma moc dobrou uroven a myslime si, ze obcasne odboceni od tematu nebo malicke zachatovani mu neublizi, ale naopak ho posili. Opravdu jedine, co se mi tu nelibi, je obcasna arogance, povysovani, hadky a neslusnost. Ale nastesti je to jen zridka.
A pak jeste dalsi vec - s tim vyhledavanim to tady neni tak slavny - vetsinou, kdyz neco hledam, tak to vyhledavac nenajde, prestoze vim, ze to slovo tu je. Zkuste si vyhledat yellouwak nebo trops nebo julidka, ktere jsou primo v tomto tematu a plno dalsich slov, ktere na foru jsou. Mozna, ze to delam spatne. Stejne tak zalezi, v jakem pade to slovo zadate. Uplne jine prispevky vam vyjdou, kdyz zadate treba pisek nebo pisku, a nebo treba Tropheus - Tropheuse - Tropheusi - Tropheusy - Tropheusove - Tropheusum atd.
Nam by se libilo, kdyby web zustal tak jak je a uplne souhlasime s tim, co napsal Wladys.
Rozdelit ho na zkusene a nezkusene by nam pripadlo jako castecne ho zamknout a dat heslo jen nekolika vyvolenym.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 01 úno 2010, 09:43

Lépe bych to Álo nenapsal. :o :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pecan » 01 úno 2010, 10:56

Předně děkuji !!! :D A to všem , kteří toto fórum založili. Dále těm , kteří neodbydou začátečníky takovým stylem , který je standartní na jiných fórech , kdy začátečník je doslova "semlen" téměř až hrubými urážkami na nevhodnost či jednoduchost dotazu. Zde na tomto fóru panuje opravdu nesmírný klid a trpělivost zkušených neustále omílat odpovědi těm méně zkušeným. Je to podle mě z podstaty věci , o které se zde bavíme...akvaristika baví lidi zejména pro klid a pohodu , tedy i akvaristi jsou lidé klidní

Ad odborné názvy - jednoznačně souhlasím.

A toho četu zde moc není , myslím tedy že rozhodně méně než na jiných portálech. A zase na druhou stranu je pěkné , když si popřeje někdo hezké vánoce. Bylo-li by to technicky možné oddělit ( v této fázi rozjetého portálu ) , bylo by to přínosem.

A apeloval bych na dotazující se s otázkami typu "mám akva , chci afriku, co byste doporučili za ryby?" aby si nejdříve důkladně prostudovali toto fórum (je toho na měsíce....) , než tuto otázku či téma položí, pak se portál skutečně zahlcuje zbytečnostmi...
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Předchozí

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron