PORTÁL, FORUM NEBO CHAT!!???

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

PORTÁL, FORUM NEBO CHAT!!???

Příspěvekod Radim Zídek » 26 led 2010, 20:39

Vážení uživatelé webu Akvamalawi,

tento web byl před mnoha lety založen partičkou nadšenců, kteří se zajímali o chov afrických cichlid a prahli po nových zkušenostech, fotografiích a hlavně informacích o chovu těchto ryb, o zařízení nádrží, technice atd, kterých bylo v té době velmi málo a nebo na cizojazyčných webech.
Vybudovat tento informační web stálo všechny zakládající členy ohromné úsilí, nespočet stovek hodin práce, psaní článků a pomalý rozběh celého webu trval poměrně dlouho. Všichni jsme měli ohromnou radost z každého nového registrovaného uživatele, z každého příspěvku a zkušenosti o kterou se na webu podělil. Díky této píly se Akvamalawi stalo největším informačním webem v České republice.
Spousta členů si zde našla v akvaristické obci díky webu Akvamalawi velmi dobré přátele, spousta lidí ať registrovaných či jenom hostů zde našla mnoho užitečných informací, které jim pomohli vyřešit problém či poradit v chovu.
A zde naražím na problém, který mě delší dobu velmi trápí a který velmi kazí image tohoto webu a to je Chat, spousta lidí, kteří pomáhali web rozběhnout nás již nenavštěvují, nepřispívají (a mají co nabídnout ze svých zkušeností) a když čas od času kouknou na stránky, najdou 1000 příspěvku tzv: "o ničem" v tématech kde by hledali informace k danému tématu o ono samozřejmě nic!!!!! Pro tento druh komunikace jsou zde vytrořeny několik let vyhrazené prostory!!!!
Dalším viditelným problémem jsou například názvy ryb, rostlin a jiných živočichů (tropsy, Petrák, Julidka, Yelouwák a další) mnoho lidí si k daným rybám čí rostlinám zadává do vyhledávání odborný název daného živočicha, pro snadné najití potřebné informace ve foru, bohužel i dobré příspěvky nejsou nalezeny díky zkomoleninám daných živočichů. Zde pak postrádá celé forum smysl a efektivní a rychlé vyhledávání je pryč.

Nechci zde nikoho oslovovat a jmenovat, každý by se měl zamyslet sám nad sebou jak hodnotné příspěvky píše a kam, ale pokud se má tento web udržet funkční nebo se vrátit na úroveň minulých let snažte se nedělat z tohoto webu diskuzní kroužek o věcech mimo rámec akvaristiky a nebo tyto příspěvky pište do vyhrazených rubrik!!

Radim Zídek
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod wladys » 26 led 2010, 21:25

Neviděl bych to tak černě.Já jsem rád,že to tu žije.Nemyslím,že by to zde upadalo co se kvality týká.Ale souhlas,že by se mělo psát k věci.Zase na druhou stranu,nejvíc se "tlachá" u nádrží a tam to podle mě neva. :o
Naposledy upravil wladys dne 27 led 2010, 00:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod richard » 26 led 2010, 21:28

Radime,

souhlas, ale na netu tohle jaxi nejde zařídit. Pokud je to takto otevřeno a kdo se registruje má možnost zapsat příspěvek. Souvisí to s množstvím přístupů. V poslední době se tady také dost vyostřují diskuse a místo tipů na řešení problémů se jen mlátí sláma.

Jediná dle mého názoru schůdná cesta je rozdělit na 2 části - chatovací a poradní (pouze hlavní zásady a nejčastěji diskutovaná témata (zařízení nádrže, nemoci, možné příklady kombinací ryb) - bez možnosti zápisu registrovaných uživatelů s právem zápisu pouze těch zkušenějších a prověřených akvaristů.

Jsem pouhým uživatelem, dávám to jako námět ke zvážení.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Byk1984 » 26 led 2010, 22:22

richard píše:Radime,

souhlas, ale na netu tohle jaxi nejde zařídit. Pokud je to takto otevřeno a kdo se registruje má možnost zapsat příspěvek. Souvisí to s množstvím přístupů. V poslední době se tady také dost vyostřují diskuse a místo tipů na řešení problémů se jen mlátí sláma.

Jediná dle mého názoru schůdná cesta je rozdělit na 2 části - chatovací a poradní (pouze hlavní zásady a nejčastěji diskutovaná témata (zařízení nádrže, nemoci, možné příklady kombinací ryb) - bez možnosti zápisu registrovaných uživatelů s právem zápisu pouze těch zkušenějších a prověřených akvaristů.

Jsem pouhým uživatelem, dávám to jako námět ke zvážení.
Co sa tyka cichlid som v tom novy a rad si tu precitam vsetky nazory,rady a tipi.

Rad by som sa priklonil k nazoru richarda.Je to dobra myslienka.Nie kazdy je tu znaly rovnako,niekto ma viac a niekto menej skusenosti.Ja osobne ked si nieco hladam,chcem dobre poradit,kedze co sa tyka cichlid,som v tom novacik.Preto bduem len rad,ak nieco take bude
RAdime to s tymi zdrobneninami a vlastnymi pomenuvavaniami ryb,je dobra narazka a mas v tom pravdu.To by sa tu malo obmedzit,pripadne uplne vynechat.
Byk1984
uživatel webu
 
Příspěvky: 91
Obrázky: 2
Registrován: 21 pro 2009, 13:25

Příspěvekod bbfh » 26 led 2010, 23:17

Mas pravdu Radim.
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod diskoclub » 27 led 2010, 21:25

Já jsem pro chat....možná by se tam dostalo rychlé odpovědi.
Uživatelský avatar
diskoclub
uživatel webu
 
Příspěvky: 64
Registrován: 25 říj 2009, 22:16
Bydliště: břeclav

Příspěvekod yossarian » 27 led 2010, 22:27

Jak pise richard tohle by castecne vyresilo rozdeleni na volny chat a poradenstvi. Co se tyka prispevku v profilech nadrzi tam by si mel majitel nadrze stanovit sva pravidla. Ja osobne beru svuj profil nadrze neco jako denik, ale nevadi mi pokud to presahne do volne neodborne diskuse.

Jinak chapu Radimovo potrebu napsat co napsal a donutilo me to se nad sebou zamyslet.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod bohousek » 28 led 2010, 00:13

Sem tu sice nový ale portál mi vhovuje takový jaký je, je skvělý. Uořímně si nedokážu představit že bych čekal 3h na někoho než bude online a bude mi moci pomoct. podle mě je lepčí napsat problém a pak sledovat jestli mi nekdo odepsal. Chápu Radima, ale upřímně bych portál neměnil. Je tu spousta skvělých článku a v něm už předem zodpovězené rady. A ty sou podle mě důležité. Jinak děkuji fšem zakládájícím členům za tento portál.
Uživatelský avatar
bohousek
častý přispívatel
 
Příspěvky: 471
Obrázky: 15
Registrován: 25 pro 2009, 12:48
Bydliště: Brno
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod bedna » 28 led 2010, 02:37

Já nevím, kdybych navrhl vytvořit něco, jako "auru" na zdrojak.cz, tak to stejně nemá smysl, protože se tu rozcházejí názory ve stálých a zkušených (podle mě) uživatelích... a tomu nejde zabránit. Že si všichni popřejí krásné vánoce tady na fóru a na jiných, to mi také nepřijde ok, ale zase proti gustu... Když si popovídáme jak se máme... nikdy jsem nezaznamenal, že by to bylo u nějakého důležitého tématu a zdržovalo by to uživatele, pravda, u mých trablů s trofíky (víte určitě všichni) se to rozrostlo na 6 stránek... A i možná kvůli mě jsou tu náhle rozepře... Nechal bych to tak, lide na internetu si žijí svůj život a jak se je snažíte zkorigovat, tak to dopadne ještě hůře... Zkuste kouknout na novinky.cz... Hrůza, ale o to větší legrace... :lol: A konec trojteček :lol:

EDIT: upravena ta věta o vánocích, aby byla jasná, co jsem myslel :oops:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod tomes.st » 28 led 2010, 13:08

Já bych to tyky neměnil, je to tady super. :24: :24: :24:
Uživatelský avatar
tomes.st
přispívatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: 12 led 2010, 14:20
Bydliště: Kašperské Hory

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron