Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 02:14

Ted mi zase tchynca poslala fotky z jeji nove Fuji. Ta pampeliska je jak by mela byt, ne? Ale nemam nahodou ja to granatovy jabko na 7. strane krasnejsi? :D
Zatim foti vsechno na automat (jako ja :oops: ).

Wladys, pro Tebe mam otazky na predesle strance. :)
Přílohy
DSCF5050[1] - Copy.JPG
From Fuji HS10
DSCF5050[1] - Copy.JPG (102.58 KiB) Zobrazeno 1039 krát
DSCF5054[1] - Copy.JPG
From Fuji HS10
DSCF5054[1] - Copy.JPG (103.87 KiB) Zobrazeno 1039 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 09 črc 2010, 07:22

shimie píše:Akva zatial stale nemam, tak sa zabavam tiez fotenim.
:wink:

Viac foto mam tu:
http://www.flickr.com/photos/46386866@N08/?saved=1


Tedy Shimie, ty fotky nemají chybu :shock: ty by jsi z fleku mohl fotit pro NG. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 08:39

To je teda pravda, co rika Brova.
Ted se uz nedivim, ze se Petovi nelibila ta plostice na fice. :lol:
Ja jdu s tema Shimieho fotkama nastvat tchynku, poslu ji ten odkaz a reknu ji, ze to fotil muj kamos ze Slovenska, aby to melo vetsi vahu nez jen nejake fotky z webu. :o Ona je blazen do foceni hub. Jak je v horach, porad chodi na houby a porad je foti. Tohle ji bude hlodat 8) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 09 črc 2010, 08:41

A+I píše:Ja jdu s tema Shimieho fotkama nastvat tchynku, poslu ji ten odkaz a reknu ji, ze to fotil muj kamos ze Slovenska, aby to melo vetsi vahu nez jen nejake fotky z webu. :o Ona je blazen do foceni hub. Jak je v horach, porad chodi na houby a porad je foti. Tohle ji bude hlodat 8) .


:lol: :lol: :lol: :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod shimie » 09 črc 2010, 08:57

Dakujem Vam a som rad ze sa fotecky pacia. Inac pouzivam zakladnu, najlacnejsiu zrkadlovku od canonu 1000 D. Objektiv pouzivam CANON 100mm f/2.8 USM a na tie drobotinky CANON MP-E 65mm + blesk Sigma EM-140 DG. Ako ste postrehli venujem sa aj hubam, ktore si mozete pozriet tu:
http://www.nahuby.sk/fotogalerie_autora ... el_id=6054
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 09:06

Ale to fotil nejaky Juraj a ne Shimie !!! :lol: :lol: To jses Ty? Mne se to jmeno od malicka strasne libi, to tak pekne zni :o .

Poslu tchynce oba odkazy, hned rano. Skoda, ze ji nemuzu videt u toho osobne - ta ty Tvoje houby jen tak nestravi! 8)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 09:49

A+I píše:No teda Wladys, a zrovna na ty boruvky jsem byla tak hrda! :lol: Ja nevim, ale mela jsem objektiv tesne u nich a to prece snad zadnej fotak nemuze zaostrit na vsechny boruvky naraz, obzvlast kdyz jsou kazda ruzne daleko, ne? Vsimni si, ze na te vetvicce rostou nektery ke mne dopredu (ta vlevo) a jiny zas ode mne dozadu. Nektery jsou odobany od ptaku. Ostrilo to jen na ty stredni, ktery jsem chtela mit zaostreny. Inac ja uz teda nevim .


Jesně,že nezaostříš všechno,pokud je něco blíž a něco dál.U těch borůvek ses měla zaměřit na tu nejbližší a ostřit na ni.U takovýchto statických oběktů je lepší zvolit bodové ruční ostření.Zaměříš přesně tam co chceš zaostřit.Zbytek bude rozostřený.Pakm už si jen pohraješ s nastavením clony či "času".

Oko psa ... to jsem pak zjistila proti svetlu, ze jsem mela na cocce dve nejaky velky mastny cmouhy. Nemyslel jsi zrovna to? Bafak to ma na vnitrnim koutku oka - takovy vetsi svetly flek. Jsem si toho ani nevsimla, kdyz jsem to sem davala. Utirala jsem to hned kdyz jsem prisla ven a ani jsem nevedela, ze jsem s tim udelala nejakou fotku.
Jak muzes vedet, z ceho je to foceny? Mas properties na identifikovani fotek?


U toho oka jsem myslel to rozostření kolem oka,já myslel ,že je to nějaký delší chomáč chlupů. :D A jak poznám čím je to focené? Jednoduše z Exifu,tam najdeš i to jak jsi měla foťák při té fotce nastavený.

Ta cervena sedmikraska vypada jako srdicko, je to mozny?? Ze jsi ji fotil kvuli tomu !?


Přesně proto jsem ji fotil.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 09:53

Shimie....taky hodně rád fotím houby,ale po zhlédnutí tvých fotek hub sem raději nic nevložím,protože je to mé oproti tvým fotkám mazanice.Jasně,že je obrovský rozdíl mezi digitálním zrcadlem a kompaktem....velikost čipu(snímače) tady hraje obrovskou roli.Navíc možnost makroobjektivu...Shimie fakt super prácička.A smekám! :24:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod zeicul » 09 črc 2010, 09:54

Shimie to je fakt nádhera!!!! Ale teť mám komplex ze svých fotek!!! :cry:
Uživatelský avatar
zeicul
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 úno 2010, 13:57

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 09:58

wladys píše: A jak poznám čím je to focené? Jednoduše z Exifu,tam najdeš i to jak jsi měla foťák při té fotce nastavený.

To je strasny :!: Clovek nema na tom svete vubec zadny soukromi :shock: . Wladys, co vsechno jeste tam vidis :shock: :? :lol:

Jj, delsich chomacu chlupu ma hodne, hlavne kolem oci. :D
Neexistuje nahodou neco na web pro zacatecniky s neautomatickym focenim? Sarka ma svagra, ale co ja? :( (No ja mam sice taky svagra, ale ... :lol: ).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků