Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 10:03

Jeste se chci zeptat: to se ma vzdycky ostrit na ten nejblizsi objekt? Na prostredni ne? To ani nevim. :D Wladys a da se na te Sony ostrit rucne? Musim se podivat do toho manualu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:04

Neboj Alčo nic dalšího už tam nenajdeš... :lol: Pokud nechceš,aby ostatní poznali čím je to focené,nebo jak si měla nastavený foťák,dá se exif při úpravě fotky vymazat.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:07

A+I píše:Jeste se chci zeptat: to se ma vzdycky ostrit na ten nejblizsi objekt? Na prostredni ne? To ani nevim. :D Wladys a da se na te Sony ostrit rucne? Musim se podivat do toho manualu.


U takových to detajlů bych asi volil ostření na nejbližší bod.Ale není to pravidlem.Dám sem odkaz ještě na jednu mou starší fotku.Focenou starým Canonem a tam jsem ostřil na střed květu,protože ten jsem chtěl ,aby byl dominantou fotky.Vždy si tu fotku musíš rozvrhnout ,jak by si chtěla,aby to ve výsledku vypadalo.U druhé fotky jsem ostřil právě na květ v popředí a na čmeláka odlétajícího z toho květu.Čmelák je bohužel mázlý,ale to se bohužel lépe zachytit kompaktem(starý Canon A60)nedalo.Ručně se u té Sonky dá ostřit.Myslím,že přímo na tom otočném prstenci,stejně jako u mé Fujiny.

Foto květu
pokus o zachycení letu čmeláka
Naposledy upravil wladys dne 09 črc 2010, 10:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod shimie » 09 črc 2010, 10:19

wladys píše:Shimie....taky hodně rád fotím houby,ale po zhlédnutí tvých fotek hub sem raději nic nevložím,protože je to mé oproti tvým fotkám mazanice.Jasně,že je obrovský rozdíl mezi digitálním zrcadlem a kompaktem....velikost čipu(snímače) tady hraje obrovskou roli.Navíc možnost makroobjektivu...Shimie fakt super prácička.A smekám! :24:


Nemas pravdu. Nie je v tom az taky rozdiel, hlavne co sa tyka fotenia hub. Poznam viac ludi, alebo skor ich fotografie, co maju drahe zrkadlovky + prislusenstvo a ich fotky su dost zle. Naopak su ludia co maju stare kompakty za par korun a by si sa cudoval ake fotky dokazu spravit. Ono to treba aj trochu vediet ako nastavit fotoaparat, zvolit spravne svetlo, prisvetlit, pripadne zatienit, atd.... Dalsia hrozne dolezita vec je uprava fotografie v editore, co robi aj 50 % uspechu.
:wink:
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 10:20

Wladys - ja jsem schvalne ostrila na tu nejkrasnejsi boruvku. :D
Na mym prstenci se da otacet jenom s tim krytem na lens. :lol:

Ja ani nevim co exif je a kde ho najdu natoz ho odnekud vymazat !! :3: Ale strasne rada bych to chtela umet, protoze jsem si myslela, ze sem dam nejaky fotky vyfoceny ze dvou fotaku, abyste porovnali, co je lepsi. A ted budete ovlivneni tim, ze budete vedet co je z ceho. Ivik se totiz uz na me nemohl divat jak se od Vanoc trapim :D a nemuzu si vybrat fotak a tak mi koupil oba - Sony i Fuji a at mu pak reknu, kterej vratime. Ten Fuji je jeste v krabici nevybalenej, ted zkousim tu Sony. Jak jsme byli u mati, tak jsem s tou Fuji fotila hodne, ale mne se zda, ze ji to blbe ostri. Nebo neco delame my blbe. Nejen na macro, ale i kdyz fotime oblicej. Jinak se mne na te Fuji nelibilo, ze je to o ctvrt kg tezsi nez ten Sony a taky vetsi, zoomovani na videu hotova katastrofa a baterky moc nevydrzi. Ale zase treba muze lip fotit a to prave musim vypatrat. Pomuzete mne, prosim? :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:29

Zkus si stáhnout třeba program PhotoFiltre Studio.....je to jeden z těch jednoduchších programů na úpravu fotek.I já ho používám.Z exifu můžeš číst třeba přes Firefox,pokud si do něj stáhneš utilitku exif.Pak jen klikneš pravým tlačítkem myši na fotku a v tabulce najdeš položku exif.Nic těžkého. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:30

shimie píše:
wladys píše:Shimie....taky hodně rád fotím houby,ale po zhlédnutí tvých fotek hub sem raději nic nevložím,protože je to mé oproti tvým fotkám mazanice.Jasně,že je obrovský rozdíl mezi digitálním zrcadlem a kompaktem....velikost čipu(snímače) tady hraje obrovskou roli.Navíc možnost makroobjektivu...Shimie fakt super prácička.A smekám! :24:


Nemas pravdu. Nie je v tom az taky rozdiel, hlavne co sa tyka fotenia hub. Poznam viac ludi, alebo skor ich fotografie, co maju drahe zrkadlovky + prislusenstvo a ich fotky su dost zle. Naopak su ludia co maju stare kompakty za par korun a by si sa cudoval ake fotky dokazu spravit. Ono to treba aj trochu vediet ako nastavit fotoaparat, zvolit spravne svetlo, prisvetlit, pripadne zatienit, atd.... Dalsia hrozne dolezita vec je uprava fotografie v editore, co robi aj 50 % uspechu.
:wink:


Jasně,že jde udělat pěkné fotky i kompaktem,ale u toho zrcadla je to tak nějak jednoduchší.Ale souhlasím,že základ je umět foťák nastavit.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 10:32

Nic tezkyho ... jak pro koho. :?
Jeste mi, prosimte, rekni, odkud si to mam stahnout. Potrebuju mit na to povoleni a nebo $$$ :?:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:36

Třeba Stahuj.cz najdeš tam zkušební verzi,ale pak si můžeš na netu sehnat serials a cracnout to.Popřípadě i koupit. :o nerad bych někoho naváděl k něčemu nekalému. :oops:

Jak tak koukám,tak je tam i Free verze.Ta by ti měla stačit. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 10:43

Neboj, nikoho nenavadis :o . A dekuji.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků