Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 16 bře 2010, 22:42

Já tedy žádný fotograf nejsem a ani nikdy nebudu. :lol: Používám Fuji Fine Pix S 96OO. Byl jsem rád, že jsem ho vůbec technicky zvládnul a to ještě díky Wladovi. :lol: Jsem ale celkem spokojen, stejně bych se asi na náročnějším stroji už fotit nenaučil. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod wladys » 17 bře 2010, 01:11

S200EXR je ve skupině kompaktů skvělá volba.Já na Fujiny nedám dopustit.Je na tobě,jestli kompakt a nebo větší investice do zrcadla a dalších skel.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod egon » 17 bře 2010, 07:45

Na kvalitní fotku jen Nikon, Cannon a pro gurmány Pentax. Kvalita vyplývá z velikosti čipu (mm x mm). Ne v mGpx! Čím větší čip tím lepší ostrost, menší šum atd. Kvalitní čipy mají jen zrcadlovky, kompakty nikoli. Stativ a dálkový ovladač je samozřejmostí. :o
egon
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 1
Registrován: 04 zář 2009, 20:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod A+I » 17 bře 2010, 08:54

Ahaaa, takze ja jsem se svym 6 let starym fotakem Fujifilm FinePix S5000, se kterym fotim vyhradne na automat a nic nenastavuju (neb jsem lenoch :oops: ), uplnej kouzelnik za to, ze mam vubec fotky jaky mam 8) .

Ale kdyz uz to tu Sarka nakousla, umeli byste poradit, se kterym fotakem a s jakym nastavenim jde natocit pekny rybi video? Tam hrubo zaostavam. :(
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Robert38 » 17 bře 2010, 09:43

Ťažko povedať, ktorý fotoaparát je ten najlepší.Každá značka má niečo výnimočné.Pred tromi rokmi som kúpil fuji s5600 ultrazoom a bol som s ňou spokojný.Staršie fotky v mojej galérii sú od nej. Myslím,že sú celkom fajn.Treba ale podotknúť, že fotenie rýb je dosť zložité a veľa fotiek je zlých.Určite je lepšie, keď má fotoaparát možnosti manuálneho nastavenia.Pred mesiacom som si kúpil zrkadlovku canon eos 500d , s ktorou som max.spokojný.Treba povedať tak ako tu už bolo spomenuté,že zrkadlovku ale robí objektív a niekedy to stojí dosť peňazí aj keď oproti minulosti je to už celkom fajn.V galérii mam už aj nové fotky robené so zrkadlovkou, ale potrebujem ich určite ešte zdokonaliť.Fotenie so zrkadlovkou môžem len odporučiť.Video na nej oproti fuji s5600 sa nedá porovnať, nakoľko toči v full HD kvalite.Dnešné kompakty ako sú panasonic, canon, sony majú už ale prepracované videá a točia super.
Robert38
uživatel webu
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 86
Registrován: 08 srp 2009, 01:11
Bydliště: Krupina

Příspěvekod Sonic12 » 17 bře 2010, 11:51

Ahoj,

Já fotím s Canon SX10 IS a jsem vcelku také spokojený, video natáčí poměrně kvalitní v rozlišení 640 x 480px. Většinou fotím na manuální režim. Pár dní jsem měl doma také zrcadlovku od Canonu a fotky z ní jsou opravdu mnohem lepší, výhoda je že můžete fotit do RAWu a fotky pak ještě dost vylepšit v nějakém programu, např. já používám Zoner Photo studio 11.
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod sarka.x » 17 bře 2010, 14:52

brova píše:Já tedy žádný fotograf nejsem a ani nikdy nebudu. :lol: Používám Fuji Fine Pix S 96OO. Byl jsem rád, že jsem ho vůbec technicky zvládnul a to ještě díky Wladovi. :lol: Jsem ale celkem spokojen, stejně bych se asi na náročnějším stroji už fotit nenaučil. :lol:

Ahoj Brovo já nepřemýšlím, že bych si pořídila fotoateliér :lol:, ale ten můj Panasaonic je opravdu obyč. foťák.
Focení je každopádně krásný koníček.
S dobrým foťákem jsem ještě nikdy fotit nezkoušela, tak bych si chtěla pořídit něco lepšího než je to co mám 8)

Fotí někdo ještě tím Finepix S200EXR?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 17 bře 2010, 18:06

Našla jsem ještě slušnou alternativu FinePix HS10 - tento měsíc by měl být v prodeji (to by mohlo být ono, líbí se mi .....)

http://www.fotoradce.cz/fujifilm-predst ... lanekid532
http://www.fujifilm.com/products/digita ... epix_hs10/

Co si o něm myslíte?
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Moliro » 17 bře 2010, 19:03

Optimalni na foceni je digitalni zrcadlovka Canon nebo Nikon, klidne se setovým objektivem, ale s externim bleskem. Stativ nepotrebujete. V pomeru cena vykon vychazi alespon podle mne o neco lepe Canon, hlavne diky bohatsimu a levnejsimu prislusenstvi. Soucasnymi kompaktnimi fotoaparaty se neda z principu dosahnout podobne kvality hlavne diky mensimu čipu, horším objektivum a internimu blesku. Do 10k se ani u nejlevnesich modelu vcetne blesku ale nevejdes. Resenim by mohl byt nejaky bazar.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod brova » 18 bře 2010, 08:31

sarka.x píše:Ahoj Brovo já nepřemýšlím, že bych si pořídila fotoateliér :lol:, ale ten můj Panasaonic je opravdu obyč. foťák.
Focení je každopádně krásný koníček.
S dobrým foťákem jsem ještě nikdy fotit nezkoušela, tak bych si chtěla pořídit něco lepšího než je to co mám 8)

Fotí někdo ještě tím Finepix S200EXR?



Ahoj, Šárko. To jsem ani nepředpokládal, že by jsi chtěla fotoateliér. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků