Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 22 kvě 2010, 10:34

Ahoj Sarko, dik za info :) .
Tady vidis, jak kazdyho po vlozeni te prvni fotky, napadlo neco jinyho. Nekoho napadlo, ze mas nedokonaly fotak (nebo nedokonale fotis :D ), nekoho zas, ze na stene mas morske ryby misto Trofiku a mne ve vterine napadlo, ze to musi byt stara fotka jen tak na ukazku a nebo ze jsi nam zatajila, ze mas druhe (male) dite :lol: .
Byli jsme vcera a dnes s Ivikem na pruzkumu. Prosly nam rukama desitky fotaku a kamer, zkouseli jsme s nima pracovat a shromazdovat vsechny mozne pro a proti. Jesteze je vsechno zbozi na display, kde si s tim muzes fotit, filmovat, zoomovat, prehodit tam do computru atd. Kdyby meli vsechno pro kazdyho na vyzkouseni vybalovat z krabic a stat u neho, tak potes koste. Video ze zrcadel je sice kvalitni, ale zaroven ma nevyhody, ktere mne vylozene vadi. Zoom byl slyset nejen na te Fuji, ale i na vsech ostatnich - na nekterych min, na nekterych vic. At to byl zoom manualni a nebo elektronicky. Ja mam na tom mym Fuji zoom 22, ale nemuzu s nim manipulovat pri filmovani, musim to napred priblizit jak chci a pak teprve zacit filmovat, takze mam vic videi a pak je musim strihat dokupy. Taky macro na nem je nicmoc. Kdyz jsme zkusili macro s tema novyma strojema, tak jsem tomu ani nemohla verit. :D Hledacek na mym fotaku je pekne velkej a vsechno v nem presne vidim, ale v te nove Fuji byl vazne malej a nejakej roztrepanej (na rozdil od jinych znacek). Nechapu, proc musel Fuji udelat neco k horsimu.
Porad se rozhodujeme mezi kamerou a fotakem. Jestli kameru, tak jedine tuhle:
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... 1666073263
Ale cim vic se mne zda, ze nevim, jestli to vyuzijem. Fotky jsou z toho spickove, ale myslim, ze by to na foceni stejne moc nebylo ono. Filmuje se s tim senzacne, vsechno mam vyzkouseny. Ivik mne v obchode s tim zkousel filmovat a zoomovat z dalky na tricko, a bylo videt kazdy jednotlivy vlakynko. Ma obrovskou pamet a plno funkci.
Taky jsem si zkousela plno fotaku. Ze zrcadla jsem upustila. Nejvic mne zaujaly 3 kompakty - stale ten co mas Ty, a pak dalsi dva s nim ve vsem prakticky srovnatelne - Sony DSC-HX1 a Nikon P100. Je to tezky rozhodovani. Na me Fuji prestal pracovat blesk, teda spis pracuje az moc, kdyz pred to nedam dvojite nebo trojite papir, tak je fotka uplne bila, neco se stalo a silene presvetluje. Ale zase se s nim dobre blyska do dalky :lol: . Takze spis ted potrebujem fotak nez kameru :( .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 22 kvě 2010, 14:45

Ahoj Álo,
tak to byl hodně velký průzkum :lol: To máte fajn, že se můžete takhle sami seznamovat obchodě se zbožím :!:
Já jsem se ještě rozhodovala mezi Fuji Finepix S200EXR a Panasonic Lumix DMC-FZ38. Nejdříve jsem chtěla ten Pansonic, pak jsem "podlehla davovému šílenství" a vybrala Fuji. Před koupí jsem ho "naživo" neviděla, měla jsem ho mezi prvními. Byla to hodně očekávaná novinka. Jsem spokojená.
Vím, že foto ze zrcadlovky je určitě lepší, ale kompakt kde je vše pohromadě mi jako ženské vyhovuje. :lol: Chtěla jsem foťák na momentky, u zrcadla než si všechno našteluju a nasadím správný objektiv, tak mi brouk uletí! :lol: :lol: :lol: Nějaký víkend se chystáme do ZOO do Troji , foťák samozřejmě berem,tak se těším na fotky.
Tak Álo držím palce a pak určitě napiš.
Mějte se krásně
Šárka

P:S: když nevyklopíš blesk, fotíš bez něj .. :
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod sarka.x » 09 čer 2010, 14:56

Tak jsme navštívili pražskou ZOO.
S foťákem se pracuje výborně. Všechny fotky jsou opravdu hodně nazumovány a přesto nejsou fotky nijak "mázlé". 30x zoom je u tohoto foťáku bezesporu největší výhodou.
Je pravdou, že svítilo sluníčko, takže dobré podmínky na fotografování.... :o
(tučňáci jsou přes plexisklo)
Přílohy
DSCF1256.JPG
DSCF1256.JPG (142.68 KiB) Zobrazeno 1126 krát
DSCF1112.JPG
DSCF1112.JPG (223.8 KiB) Zobrazeno 1126 krát
DSCF1159.JPG
DSCF1159.JPG (180.74 KiB) Zobrazeno 1126 krát
DSCF1148.JPG
DSCF1148.JPG (166.36 KiB) Zobrazeno 1126 krát
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod jerry1 » 09 čer 2010, 15:16

Sarko po pravde jsem mile prekvapen ..... fotky opravdu MOC pekny!
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod bedna » 09 čer 2010, 15:22

Smekám, klobouk dolů! :24: :5:
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod Sonic12 » 09 čer 2010, 15:35

Nádherné fotky, jenže stále fotit rybky ve vodě a zvířata v zoo je propastný rozdíl, viď šárko... :o

Taky se pochlubím fotkou ze ZOO Lešná, foceno přes sklo...
Přílohy
036-Něco-bych-skousl.jpg
036-Něco-bych-skousl.jpg (76.31 KiB) Zobrazeno 1091 krát
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod sarka.x » 09 čer 2010, 16:05

Sonic12 píše:Nádherné fotky, jenže stále fotit rybky ve vodě a zvířata v zoo je propastný rozdíl, viď šárko... :o

Taky se pochlubím fotkou ze ZOO Lešná, foceno přes sklo...


Pěkná fotka - a ty zoubky ...
Samozřejmě fotit ryby je narozdíl od hrocha, který maximálně baští seno a nehýbe se, horší ... :lol:
Zrcadlovka by udělala určitě lepší fotky, ale nevím, zda by mi stačil na takové přiblížení standartně dodávaný objektiv.

Takže shrnuto: FUJI HS10 je takový lepší kompakt na univerzální focení.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod zeicul » 09 čer 2010, 17:59

FUJI mile překvapil. Moc pěkné fotky, dobře prokleslené. Díky za tip!
Uživatelský avatar
zeicul
uživatel webu
 
Příspěvky: 62
Registrován: 01 úno 2010, 13:57

Příspěvekod wladys » 09 čer 2010, 21:29

zeicul píše:FUJI mile překvapil.


Neřekl bych,že mile překvapil,ale spilnil očekávání.Moc hezké fotky Šárko.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 10 čer 2010, 05:07

Krasny fotecky, Sarko! Tucnaci Ti skvele zapozovali :lol: .
Jak se Ti manipuluje s tim rucnim zoomem - hlavne pri videu? Neni lepsi autozoom? Ja se porad nemuzu rozkyvat, mam strach, ze budu mit plny ruce prace s tim rucnim zoomem. Napis, prosim, Tvou zkusenost. Chlapi se na to divaji jinak. :D Dekuji.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků