Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 11:03

Mam jeste otazku :D . Tyhle fotky jsou udelane taky s tim Sony HX1. Ty asi nebyly nastavene na automat, co? 8) .
http://www.youtube.com/watch?v=m8eImsaXLJ0
To bych chtela umet, to bych chtela docilit takhle fotit - ryby :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 10 črc 2010, 13:28

Ahoj, davam sem macro "Eye improvement", je to ted trochu lepsi? Musela jsem to ale dost zmensit, tak nevim.

Se Sony uz jsem toho nafotila azaz a tak jsem dnes vybalila konecne ten Fuji a tesila se, jak budou spolu ti dva soutezit. Kdyz jsem vzala Fuji do ruky, byla jsem nadsena, protoze ten zoom pracuje mnohem lip nez na tom, co ma tchyne. Ten jeji jde ztezka a misto aby sel plynule, tak to poskakuje a to dokonce i Ivikovi, kdyz to delal vetsi silou. Prvni pulka se vysune docela dobre, ale pak uz to nejde plynule a jde to priskokama vpred. Tenhle nas zoom je fajn a dokonce to neni zly ani pri toceni videa, ten jeji byl fakt hruza.
Ale moje nadseni spadlo hned po prvni fotce. Oba fotaky jsou nastavene z vyroby a zatim fotim jen na automat nez se naucim neco vic. Doted vsechny nase Fuji mely pekny barvy, ale tahle je des. Ja uz jsem si vsimla u mati, ze ma nektere fotky jakoby v mlze hlavne kdyz foti oblicej. No, na jednu stranu to neni spatny, protoze skoro nejsou nikomu videt vrasky a to ani ji :lol: , ale na druhou stranu vsichni vypadaji jako kdyby snedli vsechny Shimieho houby, ktere vyfotil vcetne tech nejedlych - uplne nezdrave bledi. A tento Fuji je to samy.
Dam sem par fotek pro srovnani, focene vzdy ze stejneho mista, a budu strasne rada, kdyz mne nekdo poradi co s tim udelat. Nejsou to jen barvy, ale je to nejake zatemnene, ty fotky nemaji vubec jiskru. Ja jsem zatim toho moc nefotila, jen Ivika a chvilku kolem baraku a myslim, ze to zatim staci. Napriklad na tu strechu prazilo slunce a na fokach z Fuji je jak pod mrakem. Ze Sony vypada jako ve skutecnosti. Nasi Geophagove jsou pekne barevni, na fotkach ze Sony jsou presne jaci jsou a z toho Fuji vypadaji ... to prece neni mozny. Barvy jsou v tom fotaku nastavene dobre. Nechci ho hned jit vratit, ja myslim, ze neco delam spatne, ale nevim co, je to na automat. :? Sarciny fotky ze ZOO jsou prece pekny! Sarko, jak to foti ryby?
Ivik rozumi foceni sice stokrat vic nez ja, ale asi stokrat min nez mnozi tady na foru. Prosim, poradte mne. Diky moc!

(Na to akva moc nekoukejte, je tesne pred vymenou vody, je to focene ve dne a a bez jakyhokoliv ostreni).
Přílohy
2. Eye.jpg
Oko psa 2
Taken by Sony HX1
macro
2. Eye.jpg (217.87 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSCF4691.JPG
Rivalove ??
From Fuji S5000
DSCF4691.JPG (182.42 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSC00551.JPG
Sony HX1
DSC00551.JPG (244.9 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSCF0045.JPG
Fuji HS10
DSCF0045.JPG (204.02 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSC00546.JPG
Sony HX1
DSC00546.JPG (166.08 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSCF0041.JPG
Fuji HS10
DSCF0041.JPG (142.4 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSC00542.JPG
Sony HX1
DSC00542.JPG (170.92 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSCF0037.JPG
Fuji HS10
DSCF0037.JPG (161.68 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSC00543.JPG
Sony HX1
DSC00543.JPG (195.46 KiB) Zobrazeno 2343 krát
DSCF0038.JPG
Fuji HS10
DSCF0038.JPG (176.78 KiB) Zobrazeno 2343 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod melanochromis1975 » 11 črc 2010, 21:37

Ahoj Alo, Lepe se mi zamlouva fUJINA. Mne se zda, ze Sony celkem skresluje z barvami, ale mozna se mi to zda. Ja bych skusil fotit se stativem, kdyz chces porovnavat fotoaparaty, protoze ruka se ti pokazde jinak cukne pri foceni.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 13 črc 2010, 00:37

Podle mě je to vše v nastavení bílé.Zkusil bych fotit porovnávající fotky s ručním nastavením bílé.Oba Foťáky zkus nastavit podle stejné bílé "předlohy" třeba zeď ,papír a poté to nafoť.

PS: Ti "redheadi" jsou už nádherní!
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 13 črc 2010, 11:02

Ahoj Wladys, zkusim ty fotaky nejak spolu zkalibrovat, jak pises. Dekuji za radu. Vcera a dnes jsem se zaobirala vsim moznym nastavenim a jsem ted o kus chytrejsi. A psala jsem mati, proc je Ivik na tech fotkach vzdy tak zamlzenej (byl tam ted dvakrat pracovne, tak tam u ni spal) a ona mi odpovedela, ze mela na neho nastaveni "Baby Face" - cili sice bez vrasek, ale zaroven bez kresleni. :lol: :lol:
Jinak dik za pochvalu redheadu. Zrovna dnes nam shodou okolnosti napsal Ed (od kteryho mame Geosaky), ze se mu poprve vytreli sourozenci nasich Satanoperec, kterych si tenkrat nechal 4 ks pro sebe.
Asi pred hodinu jsme dokoncili v tomto akva vymenu vody a ja jsem vytrhala vsechnu Vallisnerii a nechala tam jen trs v levym zadnim rohu. Branila tam hrozne v proudeni vody, teda spis v pohybu hladiny a tak tam Ivik predelal vyusteni z filtru a tim padem tam byl velky proud a jak jinak - do mesice jsme dostali takovouto nemoznou stetku. To ale odbocuju od tematu.
Dnes dopoledne jsem vyfotila ptacka na drate a chtela bych vam ukazat, co ten Sony umi za cary-mary se zoomem. :D
1. fotka je bez zoomu. Na prave strane sloupu je silny bily drat, kterej jsem priblizovala.
2. fotka zoom 20x.
3. fotka zoom 40x.
4. fotka zoom 108x. Je to opravdu focene primo fotakem a neni to vyrez z fotky - je to kombinace digital a optical zoom, kterou jsem nastavila primo ve fotaku ... spis jen tak pro srandu, misto dalekohledu :D .
Přílohy
DSC01060 - Copy.JPG
Sloup bez zoomu
DSC01060 - Copy.JPG (67.56 KiB) Zobrazeno 2157 krát
DSC01035 - Copy.JPG
Zoom 20x
DSC01035 - Copy.JPG (32.05 KiB) Zobrazeno 2157 krát
DSC01043 - Copy.JPG
Zoom 40x
DSC01043 - Copy.JPG (33.96 KiB) Zobrazeno 2157 krát
DSC01040 - Copy.JPG
Zoom 108x
DSC01040 - Copy.JPG (130.43 KiB) Zobrazeno 2157 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 13 črc 2010, 17:58

A+I píše:Dnes dopoledne jsem vyfotila ptacka na drate a chtela bych vam ukazat, co ten Sony umi za cary-mary se zoomem. :D
.


Ahoj Álo, jako superzoom je určitě lepší Fuji HS10, tyhle "čáry" se zoomem dokáže líp......
http://www.fujifilm.com/news/n100423.html

Co se týče barev, tak nevím, ale máš je o něco méně barevné než já, od Sony jsou fotky až moc přebarvené.....Vybrala bych si ten z kterým se Ti lépe fotí je podle Tebe pocitově lepší. Fotit s ním budeš Ty. Jestli Sony, tak ber Sony ... :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 13 črc 2010, 23:42

Já bych vybral tu Fuji.Taky bch řek,že je sonka dost přebarvená.Zkus to ještě s tím nastavením bílé.Vysvětlil sem to mailem.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod shimie » 14 črc 2010, 11:42

Ako pise wladys, treba skusit manualne nastavit bielu. Predvolene funkcie ako slniecko, mrak, ziarovka, atd. nie su spolahlive. Inac najlepsia moznost je fotit do formatu RAW. V tom priade netreba vobec nastavovat bielu, vsetko sa dodatocne upravi v editore. Ja fotim len do RAWu.
Jedna z poslednych foto:
Přílohy
bzikavka.jpg
bzikavka.jpg (235.48 KiB) Zobrazeno 2021 krát
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod A+I » 14 črc 2010, 12:08

Ahoj, barvy mne tak netrapi, ten Sony foti barvy jaky opravdu jsou, nemuzu si pomoct, ale kdyz se podivam nahoru nad sebe, tak ma nebe tady u nas presne takovou studenou modrou barvu jak to bere ten Sony. To stejny se zelenou, i ta strecha je stejna. Fuji foti nebe i zelenou jinak, foti to vic dozelena. Treba ta Vallisnerie na tech fotkach nahore je vazne tak zelena jako ze Sony. Je to focene bez blesku a ryby jsou pod tou serii 6 zarivek opravdu takhle barevne. Ale mne vadi, ze ta Fuji foti nejak zastrene nebo tmavo a ja nevim, co s tim mam delat. Zkousela jsem vsechny mozne kombinace nastaveni barev, filtru, ISO, nastaveni pod jakym svetlem se foti a vysledek je porad nijaky. Uz nevim, jak to mam spravit, zadna moznost na pridaji primo brightness tam nemuzu najit. Uz 3 dny to testuju na tom suchem strome se jmelim (jak je nahore na fotce nad strechou), protoze mam slunce v zadech a dnes v poledne vylezu ven s fotakama v naruci a strom nikde, pokaceli ho. :lol: (Konecne).
Taky jsem zkousela fotit pri spatnych svetelnych podminkach po zapadu slunce a zase byl Sony asi lepsi. Ale to musi byt tim, ze ten Fuji foti tmavo a tak nedokazal zachytit vsechno. Mne to mrzi, protoze jsem chtela zustat verna znacce, ale uz nevim, jak jinak to mam nastavit. To vyvazeni bile jsem jeste nedelala, radej to chci udelat az s Ivikem at neco nezvoru. Dela se to v nejakem zvlastnim programu nebo co mam vlastne nastavit? To vyvazeni bile ma vliv jenom na barvy nebo i na ten jas?
Sarko, na tom odkaze, co jsi sem vcera dala, neni o zoomu nic, jen ze ho dela 30x. Zadnou jinou moznost tam nemuzu najit. Je tech 30 teda maximum nebo ne? Sony dela zoom 40x a nebo tou kombinaci az 108x. Sla jsem zkusit priblizit ten drat s Fuji ze stejnyho mista, jak jsem zoomovala ty ptacky a zjistila jsem, ze ten Fuji vlastne zacina fotit objekty mensi - vic v dalce nez ve skutecnosti jsou, takze ten sloup posunul bez zoomu o kus dal dozadu. Ptacci sedeli dnes niz na jinem drate, dala jsem max. zoom 30x vic to priblizit neslo. Navic ten zoom misto na ptacka ostril na to listi. Vubec nesel zaostrit, to taky nevim proc.
Jak jsem tam tak stala oprena o plot a snazila se ostrit, kolem usi mne bzucelo a ja jsem zjistila, ze vosy si nasly dirku v tycce od plotu a bydli tam. Tak jsem je rovnou vyfotila taky a s tou Fuji nemuzu docilit, aby byly lip videt, jsou tmavy. Ja se asi picnu, ja uz nevim, co mam nastavit. :cry:

V RAW jsme taky zkouseli fotit a zjistili jsme, ze nemame program to otevrit. Takze nemuzu zatim posoudit. V RAW by nebyly ani takove tmave? Kdybych fotila v RAW, tak pak musim uplne kazdou fotku upravit? V jakem programu to, Shimie, upravujes? Nebo jaky program by na to byl OK? Ja nemam zadny :D .
Muj cil je predcit Shimieho 8) 8) .... Shimie, zase SUPER fotka, tomu se ani neda verit! :24:
Přílohy
DSCF0214.JPG
Fuji bez zoomu, foceno taky v poledne.
DSCF0214.JPG (73.84 KiB) Zobrazeno 2015 krát
DSCF0235.JPG
Fuji zoom 30x . Neslo to zaostrit.
DSCF0235.JPG (106.17 KiB) Zobrazeno 2015 krát
Sony Vosy..jpg
Sony - macro
Sony Vosy..jpg (101.49 KiB) Zobrazeno 2015 krát
Fuji Vosa..jpg
Fuji - macro
Fuji Vosa..jpg (166.77 KiB) Zobrazeno 2015 krát
Naposledy upravil A+I dne 18 črc 2010, 11:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod shimie » 14 črc 2010, 12:46

to A+I

Ja pouzivam photoshop. Ak chces mat peknu fotografiu, treba upravovat kazdu jednu a je jedno ci je fotena ako JPG, alebo RAW.
:wink:
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron