Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Petr Poppl » 14 črc 2010, 13:14

shimie : to bych netvrdil RAW je daleko lepsi nez JPG ten je ztratovy a navic s nim nemuzes prakticky uz moc delat...ale tady pro Sarkux nebo A+I bych rek ze fotit do rawu nema cenu :)
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod A+I » 14 črc 2010, 13:16

Dik, Shimie. Photoshop nemam - zatim :D .
Co myslis, uz jsem se Ti aspon priblizila? :D .. (s tema vosama). :lol: To vis, Sony Cyber-shot neni zrcadlovka, ale zas tak spatne nefoti, ne? Az budu mit zrcadlovku, tak si to spolu rozdame :o :lol: .
Ty fotky nejsou vubec upravovane. Dala jsem ty vosy i na macro video, jenze ted si uvedomuju, ze jsem to mela nastavene jen na zkusebni velikost 720.
Přílohy
Wasp..jpg
Taken by Sony HX1
Wasp..jpg (71.5 KiB) Zobrazeno 1728 krát
Wasp2..jpg
Taken by Sony HX1
Wasp2..jpg (98.18 KiB) Zobrazeno 1728 krát
Wasps..jpg
Taken by Sony HX1
Wasps..jpg (106.18 KiB) Zobrazeno 1728 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 14 črc 2010, 20:04

Petr Poppl píše:shimie : to bych netvrdil RAW je daleko lepsi nez JPG ten je ztratovy a navic s nim nemuzes prakticky uz moc delat...ale tady pro Sarkux nebo A+I bych rek ze fotit do rawu nema cenu :)


Můžeš mi vysvětlit proč pro mě nemá cenu abych fotila do RAWU, když foťák RAW "nabízí"? To si myslíš, že je každá ženská "TELE"? :evil: :roll:
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Petr Poppl » 14 črc 2010, 20:22

Sarko neeeee jen jsem myslel ze je pro vas lepsi kdyz uz nemusite s fotkou nic delat proste cvaknes stahnes do kompu a hotovo :)
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod sarka.x » 14 črc 2010, 20:35

Petr Poppl píše:Sarko neeeee jen jsem myslel ze je pro vas lepsi kdyz uz nemusite s fotkou nic delat proste cvaknes stahnes do kompu a hotovo :)


No Péťo o tom co je pro mě lepší jsem zvyklá si rozhodovat sama...... :lol: :lol:
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod shimie » 14 črc 2010, 23:02

Peter to urcite tak nemyslel. Presne viem co chcel povedat. Jednoducho fotenie do RAWu je uz pre pokrocilejsich. Najprv treba zvladnut klasicke fotografovanie do JPG, nejaku tu upravu v editore a potom treba uvazovat o RAWe. Teraz ma to aj trochu mrzi ze som to spomenul. Nie je to az take ruzove ako sa o tom pise. JPG ti otvori kazdy program, na RAW potrebujes specialne programy ktore dokazu s tymto formatom pracovat. Kazdu foto v RAWe musi prekonvertovat do JPG, GIF, atd., aby si ju mohla prezentovat na webe. RAW je len surovy format s ktorim treba spravit este vela prace v edtitore, aby sa na to dalo pozerat. Samostatny RAW bez uprav je skoro nepouzitelny. Nikto nevravel ze by si to nezvladla, len na RAW mas este dost casu.
:wink:
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod wladys » 15 črc 2010, 00:26

Alčo RAW ti otevře i Photofiltre studio ,který už jistě máš.Nemusíš nic dalšího stahovat pokud nutně nechceš.

wasp 1 i 2 mají nějak moc šumu.Koukám,že už ses naučila odstraňovat EXIF data :D ,takže na jaké ISO to bylo focené?
U fotek vos na předchozí stránce je jasně vidět ten šum u SONKY taky a to je focená ta fotka na nižší ISO než u FUJINY....podle toho mi vychází,že má FUJINA lepší snímač.Vyvážení bílé si nastavíš,to není problém. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Petr Poppl » 15 črc 2010, 05:48

jinak rad vas zvu k sobe na web nejsou tam rybky ale kouknout muzete :) www.petrpoppl.ic.cz
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod sarka.x » 15 črc 2010, 08:59

Petr Poppl píše:jinak rad vas zvu k sobe na web nejsou tam rybky ale kouknout muzete :) www.petrpoppl.ic.cz


Tak to teda Péťo smekám :24: Krásný fotky!! Je radost se na ně dívat, čiší z nich taková barevná harmonie. Ty fotky mají "atmosféru" :24:
Ta "Námraza na jezeře" je jak záběr z filmu "Panna a netvor" :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod wladys » 15 črc 2010, 09:21

Péťo fakt smekám fotky jsou super! :shock:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron