Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod jerry1 » 15 črc 2010, 10:50

Petre fotky jsou opravdu krasne - mam pocit, ze si i trochu zahravas s HDR co? Nebo je to jen upravou v SW?
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod shimie » 15 črc 2010, 11:03

Peto
:24:
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod richard » 15 črc 2010, 12:11

Petře, nádhera. to peklo je mi známé. hlavně ta pečená husička a jiné dobroty na konci cesty z NMnM. Když jsme na dovči v této oblasti, vždy nám tato procházka neunikne. Stejně jako výstup na Jiráskovu chatu.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Petr Poppl » 15 črc 2010, 12:21

diky moc vsem za komenty :)
jerry1 : jo jo jsem fanda HDR :)
richard : jo jo peklo je super misto...akorat me stve ze lidi si tam z okoli zacinaj delat pomalu odpadkovy kos :/
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod A+I » 15 črc 2010, 12:31

Peto, moc pekny fotky, mas je skoro tak krasny jako ja focene s tou Fuji :lol: :lol: . A barevny je mas jeste vic nez ja s moji Sony :o 8) - takze se nevzrusuju :D .
Ale ted vazne, jak Ti jde foceni ryb? Strom, pole nebo kulturni pamatka Ti tak rychle neutece jako Trofik :lol: . Mne jdou ryby ze vseho nejhur. Ja se skoro divim, kdyz mas rad pestrost, ze sis vybral nevyrazne ryby z Tanganyiky :o .

Wladys, Photofiltre studio nemam.
EXIF data jsem se nenaucila odstranovat a navic ani nevim, kde to mam hledat. Takze nevim, proc to tam najednou nevidis :D . Jak si mam pamatovat, na jake ISO to bylo focene, kdyz to porad prestavuju a zkousim, co je nejlepsi? :D Nejhorsi je, ze si to pak nepamatuju, co bylo na co s cim. Ty vosy jsou focene vsechny na stejne ISO ze Sony a na stejne z Fuji. Ale na jake, to uz nevim, musim si to priste zapisovat. Mela jsem to nastavene rucne (uz se lepsim, ne? Na rucni nastaveni jsem s automatem jeste nikdy nefotila :lol: ). Ten sum, co vidis u Sony a nevidis u Fuji, tak ja Ti muzu predvest pravy opak, ze ho budes videt u Fuji a u Sony ne. Zalezi totiz, jak si to nastavis, jsou tam na to moznosti - na ostrost nebo na regulaci sumu. Ja bych tak potrebovala nejakyho skolitele, aby mi rekl, co jake nastaveni udela s fotkou a nemusela to porad vsechno zkouset sama.
Zatim mam vsechny fotky ostrejsi se Sony, hlavne normalni zabery a zoom. Dnes jsem zkousela ty ptaky pred listim ostrit se Sony a Sony mne je zaostril. Fuji ani jednou z mnoha pokusu - nevite nekdo proc? Da se to doostrovat rucne? Dam vam sem dukaz, ze to ptaky pred listim zaostrilo. Je to se zoomem 40x a neni to zadna slava, ale ti ptacci jsou asi jeste mensi nez vrabci. Fuji je vubec neregistruje se zoomem 30x ani s mensim. Porad ostri jenom na ty listy. Mj. ti ptacci jsou nasi skoroodchovanci. Kazdy rok uz mnoho let vyvadi 2x na jare a v lete mlade ve 3 hnizdech pod nasi strechou. Ivik tam kdysi musel udelat zabrany proti kockam, nebot sousedovy kocky hnizda parkrat vybraly, potvory jedny.
Rano si chci zkusit to nastaveni bile na te Fuji. Nevim, jestli to budu umet a jestli to nepokazim jeste vic. Nevis, jestli to mam udelat v tom nastaveni WB Fine Tune?? Zadne jine nastaveni mne nenapada, kde to udelat. Ma se to delat na slunci, ve stinu, doma nebo kde - s tim bilym papirem? S bleskem nebo bez blesku? Na automaticke nastaveni?? Ja nic vlastne nevim.. :(
Diky vsem!
Přílohy
DSC01242.JPG
Sony
Zoom 40x
DSC01242.JPG (117.13 KiB) Zobrazeno 1417 krát
DSC01240.JPG
Sony
Zoom 40x
DSC01240.JPG (122.31 KiB) Zobrazeno 1417 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod richard » 15 črc 2010, 13:29

Petr Poppl píše:diky moc vsem za komenty :)
jerry1 : jo jo jsem fanda HDR :)
richard : jo jo peklo je super misto...akorat me stve ze lidi si tam z okoli zacinaj delat pomalu odpadkovy kos :/


Petře, tak to je škoda. Už jsem tam tak 2 roky nebyl. Tehdy byly vysypané cihly u NMnM a pak to bylo OK. Pokud je prada co píšeš tak to je hrozná škoda. to tam nemáte nějaký sběrný dvůr, kam by místní vyvezli bezplatně bordel?
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Petr Poppl » 15 črc 2010, 14:03

richard : ono nejde o nejaky vylozene bordel jako cihly atd...jde o pet lahve, papiry od susenek atd...
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod richard » 15 črc 2010, 14:57

Petře, tak to jsem špatně pochopil to slovo místní.

Jestli jde o papírky vajgly petky atd to mne dokáže také vytočit. Viděl jsi někdy sjezdovku na jaře - to je teprve mazec.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Předchozí

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků