Jaký fotoaparát...??

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod sarka.x » 10 čer 2010, 19:08

A+I píše:Krasny fotecky, Sarko! Tucnaci Ti skvele zapozovali :lol: .
Jak se Ti manipuluje s tim rucnim zoomem - hlavne pri videu? Neni lepsi autozoom? Ja se porad nemuzu rozkyvat, mam strach, ze budu mit plny ruce prace s tim rucnim zoomem. Napis, prosim, Tvou zkusenost. Chlapi se na to divaji jinak. :D Dekuji.


Álo, s ručním zoomem se mi fotí perfektně i při natáčení videa s ním problém nemám. :o
Jinak bylo potřeba nahrát nový firmware 1.02 - řeší problém s indikátorem baterie, který spouštíěl výstrahu příliš brzy a další problém byl při focení do formátu RAF + JPEG - Teď jsou JPEG fotky ostřejší.
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod Moliro » 10 čer 2010, 20:30

Fotky vypadají dobře a určitě by vypadaly lépe, kdybys fotila do RAWu a následné úpravy a převod do jpg udělala až v PC. Je mi jasný, že se tím teď třeba nechceš zabývat, ale časem k tomu dojdeš sama, tak jako většina fotografů.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 10 čer 2010, 23:05

Není nad ruční ZOOMování.Pokud se zatím Alo nemůžeš rozhodnout ,kvůli tomu,tak nečekej a jdi do foťáku s ručním zoomem. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 11 čer 2010, 03:23

No nemuzu se rozhodnout, Wladys. Jinak uz bych ho mela. Muj pruzkum s testovanim zuzil potencialni seznam na dva fotaky a to Fuji HS10 a Sony DSC-XH1. Zkoumala jsem na YouTube videa a proste nevim. Zkuste porovnat zoomovani na techto dvou "mych rivalech": (Jen podotykam, ze v letadle nic nedrnca jako v aute, tam se nehne ani hladina vody ve sklenicce. Takze ho nemohlo pri tom zoomovani nic zduchat do ruky).
http://www.youtube.com/watch?v=_10A07LG ... 9VcwCp1I-4
http://www.youtube.com/watch?v=ouMUica7 ... m4BZ8suqT0
Mimochodem by mne zajimalo, kde je to druhy video toceny. Tam se mne tak libi!!

No a tohle je taky toceny s tim Fuji HS10 a zda se mne to cely roztrepany, delal neco blbe? Proste to video neni smooth, ale skace to jak "jerky". Na to se ani nemuzu dodivat do konce, neb se mne z toho skakani dela malem zle a on s tim chvili nepostoji. A uplne to stejny se mne delo v hledacku v tom Fuji, kdyz jsem s tim zkousela "objet" (uvnitr) velkej obchod.
http://www.youtube.com/user/maciej1975# ... aGvQoLLnxM

Takze fakt nevim. Ale budu moc rada, kdyz mne s tim rozhodnutim nejak pomuzete :| .

Sarko, upravovalas ty fotky? Jak to, ze maji takovy sirokouhly format?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Džuzepe » 11 čer 2010, 09:26

Ja by som sa na tvojom mieste rozhodol pre HS10 nu, on je to najprv fotoaparat az potom je to zariadenie na tocenie videa :)
Porovnaval som si technicke parametre oboch fotoaparatov a lepsie mi zase vyslo Fuji.
A zhodou nahod pomaham teraz kolegyni vyberat jeden superzoom a tuto HS10 sme testovali tiez. Je robustnejsia ako Canon 450D.
Dobre sa drzi, ovladanie vyzera trosku neprehladne, ale myslim ze sa v nom skuseny clovek rychlo zorientuje.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod sarka.x » 11 čer 2010, 19:15

A+I píše:Sarko, upravovalas ty fotky? Jak to, ze maji takovy sirokouhly format?


Fotky jsou Álo focený v poměru stran 16:9, takže jsou širokoúhlé .......
Ještě chci dodat, že foťák výborně snímá zvuk (lépe než naše videokamera), takže věřím, že video třeba z nějakého koncertu bude fakt dobré.....
edit:
Jinak zkusím fotit do RAWU+ JPEGU vím, že RAF jsou syrová data nijak nekomprimovaná a ve výsledku je foto lepší, ale máš "Moliro" pravdu, teď jsem to neřešila :)
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 17 čer 2010, 11:52

Ahoj Sarko, pred 3 dny nam tchynka oznamila, ze objevila na web nejakej hyper super fotak Fuji a ze ho chce. Samozrejme, ze to je ten Tvuj :lol: . Pritom jsme s ni o tom vubec nemluvili. Ona je ale fanatik do fotaku, to neni normalni uz ma tech masinek tolik, ze kdyz s tim jede nekam ven, tak si s sebou k tomu musi brat navod, protoze si to na vsechny nepamatuje. Znacku Fuji miluje a ma nejmin 3. Nevim, proc potrebuje zas novej. Prej proto, ze ten jeji je nevyvazenej, ze kdyz ho nese na rameni, tak se ji pretaci. 8)
No to je jedno, hlavni je to, ze jsem ji ho vrele doporucila :D a ze o nem taky uvazujem a ze jestli si ho koupi, pojedem si ho k ni vyzkouset. (Bydli 300 km od nas). Tak ho vcera koupila. Takze ted si musime naplanovat aspon 3 denni vylet 8) .
Dnes jel Ivik pro neco do electronic obchodu a ja jsem si tam pres pul hodiny hrala s tim Sony a moc se mne libi. Tak uvidim, ja na to zas tak moc nespicham :o . Ale mozna koupime taky ten Fuji na radu ostatnich a jestli to bude mit nejaky muchy, ktery by mne vadily, tak mame 90 dni na to vratit to zpatky.
Jeste jednou dik, ze ses tady s nama podelila o svy zkusenosti.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod sarka.x » 17 čer 2010, 15:40

Ahoj Álo, tak to máte vyřešený ...... Není nad "akční" tchýni :lol:
Pěkně ho ozkoušíte a uvidíte .....Tak pak napiš jak se Vám s ním fotí .... :o
sarka.x
častý přispívatel
 
Příspěvky: 543
Obrázky: 4
Registrován: 29 pro 2008, 14:25
Bydliště: Praha
Kolik let děláte akvaristiku?: 7

Příspěvekod A+I » 17 čer 2010, 22:27

Jj, akcni ona teda je az moc. 8) A na ty roky co ma! ... to ja jsem proti ni uplnej skeptik. :D A tu jeji neohrozenost bych taky chtela mit. V lete jezdi campovat do hor na 2 mesice a vubec ji nevadi, ze je tam mnohdy sama bez lidi (vetsinou po prazdninach ve vsedni dny) a okolo medvedi a sakali. :shock: A to spi jen pod plachtou - celtou :shock: :shock: :shock: .
Ale zrejme nas chce videt, tak fotacek rychle zakoupila :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 30 čer 2010, 12:40

Tak TT (Time of the Test) se sice priblizil, ale zaroven malem zkolaboval. Vesli jsme se do 4denni nepracovni mezery a meli jsme dnes odjet na 4 denni navstevu ke tchynce. Ale vcera Ivika povolala jedna firma v LA, ze maji nejakou tezkou poruchu na robotu a tak Ivik jeste v noci to tam odjel spravovat (mj. pekna streka). Ale nastesti, prestoze se s tim paral cely den, se mu podarilo vse zase zprovoznit a nasledne preprogramovat a pred chvileckou se stastne vratil domu, takze odjedeme zitra. Hlavne at to tady vsechny ryby zvladnou!
Jinak mati je s fotackem zatim neobycejne spokojena, kazdej den mne posila o nem dobrodruzne e-maily a fotky :lol: . Foti to ale asi na nejake male nastaveni, davam sem aspon jednu s fikama (ktere zacnou dozravat az tak za 2 mesice).
Zuzka tam navic priveze svoje akvarko, ktere my zase povezeme na cele prazdniny sem, protoze nebude o prazdninach tam, kde bydli a ma to k babicce z jeji university blizko. Takze si tam muzu fotacek vyzkouset se vsim vsudy vcetne fotek a videa ryb :D :D .
Az se vratime, tak sem napisu vyhodnoceni :lol: .
Přílohy
New_1_DSCF0058[1].jpg
From Fuji HS10
New_1_DSCF0058[1].jpg (63.26 KiB) Zobrazeno 916 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků