Zasílání kurýrem

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zasílání kurýrem

Příspěvekod PatasRS » 28 srp 2010, 14:34

Zdravím, prosím vás poradí mi někdo jak a kde nechat zaslat ryby kurýrem? Nemám zkušenosti s posíláním zvířat, tak prosím o rady, který by mi pomohli v uskutečnění tohoto záměru. Díky :wink:
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod wladys » 28 srp 2010, 17:08

S kurýrem to momentálně vůbec není jednoduché.Pokud neposíláš ryby pravidelně na určitá místa ,tak se to moc nevyplatí.
KURÝR ČD
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PatasRS » 28 srp 2010, 20:00

Potřeboval bych jednomu zájemci poslat 8ks Yellowek, tak mě napadla jedinná možnost kurýrem. Na stránky jsem se díval, ale nenašel sem informace o zvířatech a jejich přepravě. Nechci to posílat jinou nejmenovanou společností začínající na PP :D aby se rybám něco nestalo při neopatrném zacházení.
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod wladys » 28 srp 2010, 20:12

špatně hledáš :) ceník

Ještě přidávám odpověď managerky ČD na nové podmínky u kurýrní přepravy živých zvířat.

Dobrý den,

na základě vašeho dotazu Vám posílám novinky v přepravě živých zvířat, které platí od 13.12. 2009 pro nastávající GVD 2009/2010.

Pokud budete chtít přepravovat i nadále živá zvířata prostřednictvím služby ČD-Kurýr, je třeba si podat "Žádost o zajištění přepravy instradovaných kurýrních zásilek " na grafikon vlakové dopravy 2009/2010.

Žádost vyplníte, podepíšete případně ještě orazítkujete a odevzdáte v příslušné stanici.

Tato stanice postoupí žádost na GŘ ČD, a.s. O 28 k vyřízení.

Na základě vašich podmínkách uvedených v žádosti Vám budou přiděleny příslušná spojení.
Odsouhlasenou žádost Vám doporučeně pošleme na uvedenou adresu v žádosti + obdržíte plán relací a spojů pro Vaší žádost.


Informace k vyplnění žádosti:

Stanice určení: stanice zařazená do systému ČD-Kurýr (nyní je 154 stanic). Pokud uvedete stanici, která není v systému ČD-Kurýr, bude projednána a v rámci vyřízení žádosti dostanete stanovisko zda bude přeprava do této stanice povolena.

Stanice podeje: stanice zařazená do systému ČD-Kurýr (nyní je 154 stanic). Pokud uvedete stanici, která není v systému ČD-Kurýr, bude projednána a v rámci vyřízení žádosti dostanete stanovisko zda bude přeprava z této stanice povolena.

Je na Vás kolik stanic uvedete v žádosti v kolonce "Stanice podeje" a "Stanice určení". Pokud máte více stanic, je dobré přiložit přílohu, kde je to úhledně vypsáno, tak aby nedošlo k omylu.

Seznam stanic zařazených do systému ČD-Kurýr naleznete na www.cd.cz záložka KURÝR - ČD-Kurýr.

Akvarijní ryby a bezobratlí živočichové se nově od 13.12. 2009 budou přepravovat jako instradované zásilky dle SPPO. To znamená, že pro tento grafikon vlakové dopravy 2009/2010 si musíte ve stanice zařazené do systému ČD-Kurýr podat také "Žádost o zajištění přepravy instradovaných kurýrních zásilek " bez ohledu na množství:


Od 13.12. 2009 vchází v platnost nový ceník pro přepravu zásilek ČD-Kurýr.

CENÍK DOVOZNÉHO ZÁSILEK ČD-KURÝR


Ceny jsou včetně základní sazby DPH. Druh Kč
Základní dovozné 180,-
Smluvní dovozné 140,-
Dovozné za povolenou přepravu živých zvířat 240,-






a dále v ceníku 6 C:
14 Poplatek za vyřízení žádosti o zajištění přepravy instradovaných kurýrních zásilek 550,- ** za každých 10 započatých relací



relace: 1 stanice odesílací X 1 stanice určení




S pozdravem

Libuše Pospíšilová, Ing.
Produktový manažer

České dráhy, a. s., Generální ředitelství


...těch 8 yellowek bys tomu zájemci hodně prodražilo a nebo bys to musel za sponzorovat TY.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod PatasRS » 28 srp 2010, 21:29

wow díky moc :-) Tak pokud tomu rozumím správně tak 550 za žádost + 240Kč za odeslání... V tom případě budu informovat kupce, že to zřejmě neklapne :-(
Uživatelský avatar
PatasRS
přispívatel
 
Příspěvky: 195
Obrázky: 44
Registrován: 28 úno 2009, 21:14
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod memeo » 29 srp 2010, 22:07

za vybraných 10 stanic zaplatíš 550.-Kč....tam pak můžeš zasílat ryby celý rok.........kurýr stojí opravdu 270.-Kč......ten já započítávám zákazníkovi k ceně ryb.....ale většina ke mně jezdí osobně.....vyjde je to cca o 50-100.-Kč třeba více,ale vidí ryby osobně....a to je i pro mě mnohem lepší.....vyhneš se pak kolikrát zbytečným nedorozuměním.
Ale třeba na Moravu a dál občas ryby zasílám kurýrem ČD......chce to vybrat města po celé ČR trochu systematicky.....jestli potřebuješ ryby zaslat jen jednou,tak to pro tebe je nevýhodné.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora


Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron