Apple - hardware, software

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Apple - hardware, software

Příspěvekod Radim Zídek » 08 zář 2011, 20:48

Zdárec všichni,

zvažuji totální změnu svého PC portfolia, změnu plánuji na HW a SW od Apple, vím, že v Evropě tyto produkty nejsou zase tak rozšířené, ale...... Proč toto píši: Používá někdo z AM produkty od Apple (pominu iphone)??
Zajímaji mě samoška úskalí přechodu z Windows na OS, dostupné programy atd. atd. Každý postřeh uvítám! Zvažuji Apple macbook pro 15" + other equipment

Díkas Radim
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod CZmok » 09 zář 2011, 09:21

Ahoj,

nevím v jaké sortě lidí se pohybuješ, ale pokud to nejsou bagrysti a jim podobní, kterým elektro nic moc neříká, tak Jabko je v ČR dosti rozšířené. Já Applu moc neholduju, ale je to hlavně kvůli ceně. Záleží, co od toho čekáš, jakou máš PC filosofii a jak to hodláš používat. Je to prostě jiná platforma než Widle, Linux, zOS atp... Hodnocení za mě:

Uzavřenost - může být výhodou i nevýhodou. Opět záleží na očekávání a použití.
Neumí toho kvanta, ale to co umí, umí dobře. Nejspíš kvůli uzavřenosti.
Velice intuitivní a user friendly ovládání, hlavně na devisech s dotykáčem.
Když to budeš používat tak, jak říká Apple, budeš spokojen, ale není to zadarmo.
SW vázaný na HW.
Asi poslední a nejdůležitější věc: funguje to!

Napiš pak jak si se rozhodl a kolik si za tu srandu utratil... :lol:
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 09 zář 2011, 10:32

Ahoj,
nevim, jestli Ti nejak pomuzu, ale presne jak napsal CzMok - zalezi, co od te zmeny na Apple ocekavas a co na nem chces vlastne delat.
Apple ma vyuziti hlavne na graphic, je dobry pro studenty, lidi, kteri delaji hodne s fotkama apod. Pokud chces delat uctarinu nebo ruzne zaznamy neceho a tak, je lepsi PC.
Ja mam Apple MAC 15" od Vanoc a prechod z PC? hruza ::s26:: ... nektery veci mne na tom moc nevyhovuji, ale zase dcera, ktera ma Apple taky, si ho nemuze vynachvalit a nic jinyho by nechtela ani za nic.
Co myslis tim other equipment nebo dostupne programy? Apple ma vsechno v sobe uz zabudovany a nic moc dalsiho netreba. Taky kdyz tady prijdes do kseftu s PC computry, tak to jsou tuny a tuny vseho moznyho, ale kdyz prijdes do Apple store, tak je v regalech par veci.
Jinak vyhoda je, ze na Apple skoro neexistuji viry - zatim.
Chtel bys vedet neco konkretnejsiho?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod jerry1 » 09 zář 2011, 10:53

Radime ja za sebe bych do toho NIKDY nesel, ale to je o tom, ze cely zivot delam s Win a umim si tam poradit a Macu je vse jinak a pro me ne prilis user friendly.
Uz jenom ta mys co ma "jen" 1 tlacitko, otevirani CD/DVD pres klavesnici atd. jsou to malickosti, ale me to proste nesedi, ale to je samozrejme vec vkusu.
Pro me je mac predrazena kvalitni designovka s omezenou SW vybavou a kompatibilitou (toto uz posledni dobou prestava platit). Za stejny prachy se da koupit lepsi a stejne kvalitni PC, kde nebudu muset zacinat od zacatku.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod A+I » 09 zář 2011, 11:35

Jj, Jerry, Ivik by do toho taky nikdy nesel. To ja jsem knikala, ze chci od Jeziska Macek :oops: :D .
Jerry, nevim, co myslis mysi s jednim tlacitkem. Moje mys ma tlacitka dve - pravy a levy, a misto kolecka uprostred ma jen dotyk na prst. Ale pravda je ta, ze ta mys nema "back" tlacitko na boku a to mne taky nevyhovuje. Dal mne nevyhovuje, ze na obrazovce ja sipka zpet a zavreni stranky tesne vedle sebe a to si kolikrat zavru stranku misto abych se jen posunula zpet. Taky to nema vubec numeric, takze veskery cislice se musi klapat v rade nahore nad pismenama coz je taky poradne blby - hlavne pro tu uctarinu. Kdyz caruju s fotkama v galerii, tak ani nemaji na sobe cisla, coz mne vadi desive. A blby je vubec, ze je na tom vsechno uplne jinak :3: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Radim Zídek » 09 zář 2011, 14:30

Nazdar,

diky za postřehy. Jeden z hlavních důvodů útěku od Windows je, že už nemám nervy na to jak věčně něco nechodí, každou chvíli si to nad něčím přemýšlí atd. atd (W. Vista, W. 7 Ultimate) Grrrr.
Jedním z hlavních důvodů k přechodu na Apple je kompaktibilnost jednotlivých zařízení (např. dost lítám po světě s tabletem nebo smartphonem a dostat pak data do notebooku s windows není vždy ready) Sámoška další důvod je design, prostě se mě to líbí.
Jinak pro mě hlavní práce na W. jsou běžný office, foto, internet, prostě žádné šílenosti.
Zrovna u Applu mě zajímá zda má někdo zkušenost s prací ve W. office pro Mac nebo Apple Pages, Numbers, Openoffice atd. To je pro mě zatím hlavní dilema.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod mcgogo » 09 zář 2011, 15:26

Ahoj,

já osobně bych do MACa nešel, protože prostě počítač využívám na více věcí než ty a to by byl na MACu asi problém (Programování pro windows atd.). Za druhé se mi nelíbí politika Applu, což je taky věcí názoru. Každopádně si se ptal na ty office. Pokud chceš pohodlnou práci s dokumenty na kterou si zvyklý z widlý, tak není problém koupit Microsoft Office pro MAC OS. S těmi windows taky tak úplně souhlasit nemůžu. Pokud na PC děláš pouze to co píšeš tak nechápu co ti tam věčně nefunguje. Pokud neustále něco instaluješ a zkoušíš, tak se potom nemůžeš divit, že je ten systém zapráskanej a je nutnej reinstall. Co se týče smatphonu, používal jsem smartphone s windows mobile a teď používám android a nemám problém. Pokud ale používáš IPad a Iphone, tak věřím že na MAC OS bude ta správa určitě pohodlnější. Podle mne je to o tom co kdo využije. Nejlepší možností by bylo kdybys měl možnost si to někde vyzkoušet.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod martin4ever » 09 zář 2011, 18:46

Ahoj,
souhlasim s "mcgogem".. widle musí šlapat jako hodinky, pokud tam stále něco nezkoušíš instalovat a nedělá s OS pokusy.. A taky jednou od za čas není odškody celej systém přehrčet novou instalací (1 za rok, třeba pomocí zálohovacího prohramu Acronis).. Já mám 7ky a bez problému. Pokud ti něco stále padá, nemusí to být jen vina systému, ale např. to může způsobit odcházející RAM (Ramky otestujes napr. pomoci Slaxe)... Linux je taky fajn, ale taky tam nejde všechno.. S iphonem ti neporadím, jelikož se mi zatím nedostal do ruk.. Já mám jen nokii n8
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Příspěvekod Petr Poppl » 15 zář 2011, 20:10

taky bych do nej nesel...za ty prachy koupis mnohem nabusenejsi stroj...u tohohle platis spis za znacku...a navic 15'' to je jak televizka pro deti...
Uživatelský avatar
Petr Poppl
uživatel webu
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 14
Registrován: 03 pro 2009, 20:50

Příspěvekod A+I » 23 zář 2011, 09:17

Myslim, ze ma Martin pravdu s tim pretizenim.
Jabka jsou urceny hlavne na grafiku. Pro studenty je to vyborna vec. Manzel by to nepouzil na jeho vypocty a vselijaky tabulky a taky protoze by na tom nemohl delat v CAD.
To mas pravdu, Petre, tech 15" neni moc, to ma dcera ten jeji Macbook. Nevim, proc jsem to tak napsala, ja mam iMAC 21,5" (48x27cm uzitkova plocha obrazovky). Mohla jsem mit i vetsi, ale nechtela jsem, protoze 27" pred ocima je uz dost, to uz je tak na koukani na filmy a nebo fotky z vetsi dalky.
Mys vypada, ze je to jedno tlacitko, ale macka se s nim jako s normalni mysi, to mne nijak nevadi. Ze na klavesnici neni numeric, to mne ale vadi.
Přílohy
DSCF3646 s.JPG
Muj MACek
DSCF3646 s.JPG (99.9 KiB) Zobrazeno 2992 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Další

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron